-

-

Salı Sofrası Geç kaldınız geç

Salı Sofrası Geç kaldınız geç
Sakarya spor ikinci yarıda yaz boz tahtasına döndü. Takımın başındaki Teknik kardeş kendi saçmalıklarını futbolculara kese kese Silivri’ye kadar gitti. Ortanda eli boş döndü. Bu saatten sonra, bize göre, Basınla ilişkileri çok iyi olan Ercüment Coşkun dere, Basından ilk zamanlardaki desteği bulamaz derken, son dakika bombası Pazar günü Silivri şokunun ardından , gece nin bir vakti Sakarya’ya düştü. Yönetim arkasındayız diye boz verdiği Ercüment Coşkun dereyle yollarını ayırdı. Geç kalındı ,geç. Bu gün Salı ve Üsküdar maçının ateşi şehri sardı. Belki bu yazı sizlerle buluşurken yeni Teknik sorumlu belli olacak. Olsa ne yazar demek içimizden gelmiyor. Bu gün yaşananların faturası kabarıksa eğer ,orda sadece Teknik adam resmi görmek ,gördüklerimize yaşadıklarımıza bizim futbol görüşümüze ters düşer. Bu sürecin içinde kadro takviyesi yaparken ,kadro içine yeni isimler alırken, Yönetimin verdiği resimde şık durmuyor. Başarısızlıkta önce kim giderse o gitti. Ercüment hoca iyi bir dost ,iyi bir insan olarak bende intiba bıraktı.Giderken gideceği yerde ona başarı dilemekten başka sermaye yok elimde.Ercüment hoca Ligin ilk yarısında yaşanan ufak bir krizle sarsıldı ama yıkılmadı. Erzurum’da parlayan yıldızı onu buralara kadar taşımıştı. Çekirge bir sıçrar ,iki sıçrar. Bu işin üçüncüsü olmaz. Nitekim olmadı. Çok önceden patlayan futbol fireni ,Silivri’de net bir şekilde duvara tosladı. Umarım bu yaşanan kan değişikliği sonrası takımın ruhundan iyi anlayacak ,ortada duran cansız bedeni hayata döndürmede hünerli bir isim, Rüstemlere konar. Kim olur diye bana sormayın. İstanbul’a giderken, yönetim olası başarısızlık halinde, kime koşacağını hayal ederek, Teknik model konusunda bir proje üretmiştir diye düşünmek istiyorum.
KARNE
Sakarya sporun ikinci yarıdaki altı haftalık karnesi ilk yarıya oranla sadece bir puan geride kalmış. Kalmışta rakipler ilk yarıdaki kadar bank ör olmamışlar bu süreçte. İşte Sakarya sporun içerde dışarıda altı haftalık blancosu. Güngör-Sakarya (1-1) rövanşı Sakarya spor –Güngören (3-1) Sakarya K.Maraş (0-0) rövanş ( 1-1) Bayburt Özel idare ( 2-2) rövanş içerde (1-0) Ankara Demirspor içerde (0-3( dış ardada (1-0) Erzurumspor dışarıda (1-0) içerde (1-1) Silivri içerde 2-1) dışarıda (1-2) yenildik. Sonuç ilk yarıda 9 puan toplayan Sakarya spor ikinci yarıda 8 puanda kalmış. Aslında hasar büyük değil ama rakiplerin hızla yükselen futbol iştahı bu işin içindeki anahtar . Rakipler içinde sadece liderin ikinci yarı karnesine bi baktım ,gördüğüm manzara içindeki Ank. Demir böyle giderse kimseye su bile vermez. Zaten altı haftada hep kazanmış ilk yarıda 25 olan puanını 43 ce çıkarmış. Tutana aşk olsun.İlk yarıda Ank Demir altı maçlık periyottan on puan çıkarmış.
YILDIZ TEPKİMİ ?
Basketbolda küçük Erkekler ligi sancılı başladı. Sakarya Yıldızlar Kerim Durmaz önderliğinde iki takımla katılacağını deklare ettiği lige, birden çark ederek sadece bir takımla katılmaya karar verdiği bilgisine ulaştık. Son yıllarda Sakarya Basketbol üne kendi öz kaynak düzeniyle önemli hizmetler veren Sakarya Yıldızlar neden böyle bir karar aldı ? Araştırdık ,salon turu attık, bize ulaşan tepkinin altında başka bir gerçek yatıyor. Kerim Durmaz Mart ayında yoğun bir program var. Okul grupları ,lig trafiğini bir arada götürmemiz mümkün olmadığı için Küçük Erkeklere bir takımla devam etme kararı aldık dedi. Bu işin altında farklı şeyler arayanlara duyurulur.
LİBYADAN KOVULDUK
Libya Hükümeti Türk Firmalarının Ülkelerinde devam eden yatırımlarına dur demiş. Neden dersiniz? Hani biz Orta doğunun parlayan yıldızı olacaktık? Ne olduda düne kadar bizimle sarmaş dolaş olanlar, bize ticaret kapılarını kapatıyorlar. Türkiye içerde dışarıda itibar kaybettikçe, her şeyimiz tepetaklak olmaya başladı. Bu gidiş hayra alamet değil. Komşularımızla ilişkilerimiz neden bu hale geldi diyerek günün iktidarı kendini sorgulamalı. Libya durup dururken ülkesindeki Türk yatırımcılara kapılarını nene kapatsın ki. Vardır bir hikmeti diyerek biz düşelim futbol topunun peşine.
İNCİ GİBİ ADAY
Hendeğin son yıllarda parlayan yıldızı olarak lanse edilen Ali İnci ,sonunda bu küçük ilçeden çıkıp büyük yerlere koşmak adına, farklı bir vizyonun peşine takıldı. İktidar bahçesinden Milletvekili aday adayı olmak adına sahne aldı. Uzun yıllar Hendek forması altında siyaset sahnesinde top gezdiren Ali İnci hemen para harcamaya başladı. Yeni Caminin karşısında ,Oktayın büfesi nine yakın yerde dev bir Ali İnci posteri asılı duruyor. Tam şehrin göbeğinde ,tamda iyi görünecek bir yerdeki bu reklam banosunu biz görelimde ,aslonan görmesi gerekenlerin görmesi. Kurnaz Ali İnci Hendek Belediye Başkanlık koltuğunu bedavadan bırakmaz diyerek ,onun sıralamada seçilecek bir yerde olacağı görüşü benim görüşüm olarak kayıtlara geçsin.
EMNİYETEDE SORUŞTURMA
Sakarya spor taraftarının Erzurum maçından sonra tahriklere kapılıp yaptığı sportmenlik dışı eylemin faturasına emniyette dahil edilmiş. Sadece Sakarya spora değil ,sadece taraftara değil o gün orada görevli Polislerinde taraftarın saha içine girişinde ihmali görünmüş. Emniyet kendi kendin öz eleştiri yapmış ,kendi görev anlayışından doğan bir takım yanlışlara da ortak olmuş. Hani bu öz eleştiri sanırız emniyeti bundan böyle daha duyarlı olmaya iter. Bu arada Özel Güvenlikçileri vede onların başındakilere de bir soruşturma açılsa iyi olur. Onlar bana göre saha içinde iyi resim veriyorlar o kadar.
OLAY OLAY OLAY
Erenlerde yine bir hakem darp edildi. ASKF yetkilileri olayın içinde yer alan Hen.Dere köyün vede olaya sebebiyet verenlerin en ağır şekilde ceza alacağına vurgu yapıyorlar. Talimatlar gereği olayların karşılığı olarak takım ihraç olmuyor. Ancak Hakem raporundaki olayın tetikleyicileri ,öyle görülüyor ki hapis cezasıda alacaklar. Sahaya şiddeti sokanlar hak ettikleri ceza neyse alsınlar. Bakın size bir şey söyleyeyim. Bu Hendek dere köy vede buna benzer takımların geçmişlerine baktınız mı hiç. Ben yıllardır bu ve buna benzer takımları takip ederim. Ne alt yapıda ,ne üst yapıda varlar. Bu takımların Amatör futbolun içinde şiddetten beslendiklerini görenler polisiye tedbirleri bir kenara bırakıp bunları futbola yönlendirseler ya. Klasman liglerindeki takımlara zorunlu en az iki kategoride ,göstermelik değil ,resmen liglere katılmalarını şart koşun bakalım kaç takım futbol dışına dökülecek. İnsanlar spor yapsın ,spor köylere kadar yayılsında bu işi kuralına göre yapanların önü açılsın. Kardeşliğin adresindeki Hakemler b u sene bayağı hırpalandılar. Hakemler bunu hak etmiyor. Eski bir hakem abisi olarak büyükler dışarıda keyif çatarken ,küçüklerin darp olaylarına maruz kaldığı gerceğide, bir başka sorgulanması gereken hakem atama gerçeği olarak santrada duruyor. Efendim sofrayı musadenizle topluyorum.Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!