Salı Sofrası BIRAKIN GİTSİNLER

Daha Fazla Göster

Salı Sofrası    BIRAKIN GİTSİNLER

Sakarya sporda 3 ligde  kalış hüznü yaşanırken transfer hamleleri kapıya dayandı. Kimler gidecek? Kim kimi istiyor? Sakarya spor transferde  nasıl bir yol izleyecek. Futbol topunun  istirahate  çekildiği şu günlerde, gündemde  yeni yönetim ,gündemde  kadro içi operasyonlar konuşulacak, ve de konuşulmaya başladı bile. İlk etapta mukaveleleri  biten beş oyuncu var. Kaptan Levent, Gökhan Şen, İbrahim, Buğrahan ve Muhammed.  Onları  Sakaryaspora  mukaveleleri gereği bağlayan bir şey yok. Bana göre bu oyuncu grubu için bırakın gitsinler derim. İçlerinde Levent  için size göre soru işareti olabilir. Artık Sakarya spor  takıma zaman zaman önemli  futbol hizmeti sunan Levent  içinde bana göre mevcut yönetim, kalırsa onlar,olmadı olası yönetim  değişikliği  artık yaşı kemale ermiş bir futbolcu için ,net bir karar vermeli. Seçim bitti hayat devam ediyor. Sakaryaspor  genel kurul kamburundan bir an önce kurtulup, bu sezon izleyeceği  yolun plan projesini yaşama geçirmek adına, hızlı adımlar atmalı.

SPOR EKSTRANEFES KESTİ

Nazım Aktürkün hazırlayıp sunduğu Spor Ekstranın finali nefes kesti. Oktay Sarının  operatörlüğünde   sezon finalini yapan programda, Metin Çelikle  Oktay Sarının hararetli tartışması ekrana damga vurdu. Gecen yılın yanlışlarının masaya koyduğu final akşamı, çok sayıda izleyenin maillerle  katıldığı programda  katılımcılar Selahattin Aydını istifaya çağırdı. Nazım Aktürk ve Metin Çerlik te yeni süreçte Sakaryasporun Selahattin Aydınla başarıyı yakalama imkanı olmadığını, geride kalan  senenin içindeki icraat  verileri eşliğinde anlattılar ve taraftardan çok büyük  destek  buldular. Gecen haftaki program sonrası  Spor Ekstra Nazım Aktürkün veda konuşması eşliğinde yaz tatiline çıktı.

ÇOK AYDIN ÇIKAR

Efendim Sakaryasporda  yönetim değişirse eski yüzlere dönmek iyi olmazmış. Sakaryasporu yönetecek  yeni yüzler bulmak gerekiyormuş. Sana  ne . Sen bak işine. Selahattin Aydın olası gitmesi halinde oluşacak  yeni yönetim için böyle bir tavsiyeyi spor kamuoyuna  postalamış. Sakaryasporu yönetmek  adına kötüyü  örnek göstermeye lazım yok. Sakaryaspor  bilinçli olarak geçmişte her yönüyle zayıflatıldı ,herkese muhtaç  hale getirildi. Bu Sakaryaspora  ölümü göstermek gibi bir şeydi. Tam seçim arifesinde ölüyü diriltmek adına siyaset devreye girdi. Bakın ben size bir tiyo vereyim mi  Büyük adres Selahahtin Aydına verdiği  desteğin  yarısını gönülden olası gelebilecek yönetime versin, bu şehirden çok aydınlar çıkar. Güvenilir isim aramak adına taaaaa Düzcelere kadar gitmenize gerek kalmaz.

EKSTRA TEŞEKKÜR

Spor Ekstra benim çocuğum gibi. Benimle beraber Kanal 54 de Sporun nabzını tutan en iyi yapım oldu. Benim çocuğum olduğu için bunu söylemiyorum. Benim yokluğumda, benim yerime bir süreliğine koltuğu işgal eden Oktay sarıya sorun bakalım, benim  tespitlerim  hakkında o size ne yanıt verecek. Neyse Eylüle kadar yaz tatiline giren Spor Ekstra bakalım önümüzdeki sezon yoluna ne şartlarla devam edecek. Burası Sakarya her an her şey olabilir. Tatile çıkarken ben Spor Ekstraya sponsor olarak katkı verenlere teşekkür etmek istiyorum. Başta  ağbi sen orda olduğun sürece Faydalı Kuyumculuk  seninle olur diyen Bekir faydalıya ,Sakarya sporun eski Başkanı Vedat Yaşlıca ya ,Sakaryanın spor  malzemesi  satışında önemli bir adres olan Murat Spora , Yıldırımspora ve Başkanı Kemal Pekine , Kuzuluksporun Teknik sorumlusu  iş adamı İbrahim Altıntaşa   ,Adapazarıspor Başkanı İbrahim Nalbantta, bu sene olmasa bile geçmişte bana katkıları olan AFD Başkanı Ömer Bektaşa ,  Balkaya inşaat sahibi Muammer Balkayaya  şahsım ve kurumum adına  çok teşekkür ederim.

GÖNÜLSÜZ HELALLİK OLURMU ?

Sahil Karadeniz gecen yıldan futbolcu ve teknik adamlara olan taahhütlerini  üç aşağı beş yukarı ödemiş. Bunu yaparken işin içinde bazı ödemelerde karşılıklı anlayış çerçevesinde  kesintili helallikler olmuş. Gönülden sen ne ala, yok bu işin içinde gönülden olmayan helallikler varsa, bu helalleşme İslami usule aykırı helalleşme olur. Hoş günümüzde ak dünyada haram helal birbirine karıştı ya . Neyin haram neyin helal olduğu konusunda  fetva  verenlerinde güvenilirliğini yitirdiği bir ortamda bir kulüp yine de  bu borç benim deyip ödeme gayreti  içinde o veya  bu şekil dede  olsa gayret  ediyorsa buda bir olumlu adım kabul edilmeli.

BÜYÜK SIFIRLAMA

Futboldan sonra pota altında yaşanan Büyük hayal kırıklığının ardından, Büyükşehir Belediye sporda Başkan Akgün Altuğ, yaralarını onarmak adına  erken düğmeye bastı. Gecen yılın başarısızlığını yeni bir takım kurarak örtmek adına mevcut takım yerle bir edilmiş. Demek ki  başarısızlığın adresi sporcularmış. Böyle olancada   Yaz boz tahtası devreye girdi. Her sene yeni kadroya çan mı  dayanır be  diyecemde, demekki  bunlarda imkan,bunlarda para varki bu düşünceyi şap diye devreye sokuyorlar. Bizce mahsuru yok.Para onlarda , para onların,diledikleri gibi harcayabilirler. Kevin Kasper ve Caner Ercan’ın dışında herkesle yollar ayrılmış. Talip çıkarsa bu ikiliyle de yolların ayrılabileceği Basına yansıdı. Öyle veya böyle belki Büyükşehir Şampiyon olamadı ama ,bu şehrin insanına basketbolun varlığını hatırlatmak adına öncü kuruluş oldular. Bu yönüyle bana göre bu düşüncenin peşinde koşanlar görevlerini iki yıldır yapıyorlar. Pes etmediklerine göre bu heyecan bu senede salonlarda tur atacak.  Efendim bu haftalıkta bu kadar. Yeni bir Türkiye karşımıza dikildi. İktidarın değil Halkın istediği Demokratik bir Türkiye eşliğinde, siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!