Salı sofrası Bir basamak daha yükseldik « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

Şaban Yıldırım imzayı attı

Foto Galeri, Sakaryaspor

Salı sofrası Bir basamak daha yükseldik

Bu haber 02 Nisan 2018 - 21:47 'de eklendi ve Bu haber 838 kez okundu. kez görüntülendi.

Salı sofrası

Bir basamak daha yükseldik

Sakaryaspor  zorlu Konya Selçuk engelini on kişi ile aşarken tam dört takım haftayı zararda kapayınca kazanan Sakaryaspor Gümüşhane ve Altay’ın ardından üçüncülük koltuğuna oturdu. Kısacası seyredenlerin olmadığı, manevi desteği stad dışına kurulan Bolu TV si tarafından verilen canlı yayına eşlik ederek ,içerde oynayanlara dışarıdan destek olan taraftarlar gün sonunda şampiyon Sakarya sesleriyle yeri göğü inlettiler. Bu galibiyet umarız şampiyonluğun habercisi olur, umarım bu galibiyet TFF nin kestiği fatura ile dışarıda kalan ve de takımlarını dışarıdan desteklemek zorunda olan seyredenlerde ders olur. Seyircisiz maç, sessiz filme benziyor. İnanın bir ara 1 Nisanla beraber bastıran sıcağında tesiri ile seyrettiğim yerde dala kalmışım. Bizi bon boş tribünler önünde maç seyrettirmeye kimsenin hakkı yok. Seyre densiz maç çok yavan oluyor be. Bereket böyle bir günde önümüzde üç puan kaldı da biraz değil ,birazdan çok teselliyi köşemiz e taşıdık.

SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN ?

Beykan  Konya maçında ipimizi çekecekti ama bereket on inançlı oyuncu grubu savaştılar ve Konya’dan rövanşla beraber TFF 1 lig umudu için devam vizesini aldılar. Bekana sormak gerek, sen kendini ne sanıyorsun ? Sen başımıza Ricardo Ouresma mı kesildin be. Sezon başından beri oynadığın oyuna hep övgü düzdük. Bu takım için çok önemli bir oyuncu olduğunu her defasında futbol notu olarak önüne koyduk. Ama gördüğün sarı kartlar ve de kırmızılar senin futbol artılarını köreltiyor. Aklını başına al. Futbolda daha gideceğin çok yol var. Birde Milli takım için oluşan havuzda ismin var. Bu önündeki futbol nimetlerini sinir harbi ile yok etme kardeş. Not Berkan için Ricardo Ouresma yakıştırması genç meslektaşım Erdemden çıktı. Bu konuyu böyle bir yorumla renlendirme de onunda payı var.

LEVENT VE SENAD

Bala çıkma mücadelesinde takımlar üçüncü maçlarını oynadılar. Geriye iki doksan dakika kaldı. Bu iki doksan dakikanın içinden Bala direk çıkan ve de ikinci olarak bu şansını Baldan gelecek ikinci takımla yapacağı maça saklayan takım belli olacak. Biz bu süreç içinde takımların içinde öne çıkan isimleri notlarımız arasına aldık. Şimdilik Aşağı Kirazca’dan tecrübeli Levent ile Serdivanspor dan Senandın isimlerini önünüze koyuyoruz. Levent duran top, yan top ortaları bildiğiniz gibi. Bu özellikleri ilerleyen yaşına rağmen profesyonellikten Amatör futbola kadar taşındığına tanık olduk. Onun futboldaki tecrübe akımı içindeki özellikleri gerekene deri bulamıyorsa bunda Aşağı Kirazcanın oyuncu grubunda onu anlayan isimlerin yeterli düzeyde olmadığı an bağlamak mümkün. Serdivansporlu Senad oynadığı ile takımına en çok katkı veren oyuncu. Teknik kapasitesi, oyun zekası Sarı Siyahlı ekibe hayat verdiğini iki maçta on kişi kalmak zorunda kalan Serdivanı oynadığı oyunla sırtladığını ,takımını karşı kaleye taşıdığına şahit olduk. 1995 doğumlu Senadın genç yaşına rağmen profesyonel geçmişi olduğunu da vurgu yapıp onu izlemeye devam edelim. Bu arada onu Balda lider oyuncu arayanlara tavsiye etmekte bizim işimiz olsun. Bu düşüncem onları iki maç seyrettik den sonra kaleme alındı.

MANEVİYAT SADECE SİZEMİ LAZIM ?

Sakaryaspor yönetimi gecen hafta Rüstemlerde Basının karşısına çıkıp bir dizi bildik konularda açıklamalarda bulunmuş. Hoca konusunda yazılanlara çizilenlere , takım oyunculara yapılması gereken ödemeler konusunda ,güllük gülistanlık açıklamalar eşliğinde TFF 1 lig hedefinizde içine alan düşüncelerini basın aracılığı ile masa üstüne koymuşlar. Son final sözünü aldım benim soframın içine koydum. Efendim bizim manevi desteğe ihtiyacımız var. Kimin yok ki. İçerde dışarıda siyaseten kötü yönetilen bir ülke  ,enflasyonun açtığı ekonomik delikler le büyüyen kişi başına düşen sıkıntılarda bizim derdimiz. Bizimde iyi yönetilen ,daha adil olan bir ülke yönetimine ihtiyacımız var. Bu konuda bizimde sizin gibi Manevi desteğe ,manevi hoşgörüye ihtiyacımız var. Hem sonra yönetimler ağlayan ,göz yaşı döken ,manevi desteğe sarılan sığınma evi değildir. Onların işi Sakaryasporun sorunlarına care üretmek ,onların işi Sakaryasporu daha iyi yönetmektir. Hem sonra bu şehir İsmail Gürseslere ,Halit Evinlere her daim gereken desteği ,gereken hoşgörüyü göstermiştir. Daha ne istiyorsunuz ki..

SU UYUR MUHALEFET UYUMAZ

Hakemler yine karıştı. Bu güne kadar körler sağırlar birbirlerini ağırlar misali seven ,aslında bu sevgiyi gönülde taşıyamayan Sakarya FFHGD Yönetimi ile İHK arasındaki soğuk savaş imza kampanyasına dönüştü. İHK, Dernek yönetimi içinden Genel Sekreter ünvanlı Burhan Çakar, mevcut İHK tarafından dışlanan zaman zaman amatör kümede bile maç verilmeyen eski İHK Başkanı Mehmet Alemdar gerçek yüzlerini gösterip sahte sevgi maskesini yüzlerinden çıkarıp imza kampanyasına eşlik ettikleri iddiaları, şimdi Sakarya’da başrollerde geziyor.. Ben Son seminerde İHK Başkanına, ASKF Başkanına verilen plaket töreni için ne demiştim biliyor musunuz? Birlikten kuvvet dağarda inşallah bu işin içinden körler sağırlar misali birbirlerini ağırlayanların sevgileri samimi olur demiştim. Ne oldu ,dernek harcamalarında usulsüz harcamalar var diyerek ,başından beri Özgür Aygün ve ekipini içlerine sindiremeyenler tam 16 Nisanda yapılacak TFFHGD Genel Başkanlık seçimi arifesinde Sakaryada KAOSU Hakem kapısına dayadılar. Yeni seçim yapılmış, Dernek hesapları ,harcamaları Denetleme kurulu tarafından incelenmiş ,sonuçta her şey temiz. Ancak Muhalefet Dernek yönetimini içerden vurmak adına Burhan Çakarı devreye sokmuşlar. Efendim verin defterleri inceleyeceğiz. Yok ya. Bu işin usulü var. Defterler,Dernek harcamaları seçimlerde üyelerin önüne konur ve oylanır. Sorarlar  size, daha önce neredeydiniz. Bu arada İHK nin başı bizim ismimizi de devreye sokmuş. Sözde Dernek yönetimi bana para vermiş. Kim vermiş? Nasıl vermiş? Bunu ispatlamazsanız sizi mahkemeye vermek borcum olsun. Dernek yönetimi şahsıma beş kuruş vermemiştir. Gazeteme eski Hakemlerden Burhan Uslunun, İlhan Okyarın, Dernek kurucu Başkanımız Zeki Konakın ölümlerinde ve ölüm yıldönümlerinde Bizim Sakaryaya ilan vermişlerdir. Derneklerin işi ne ? Eski hocalarını hatırlamak ,hatırlatmak ,hastalık anında camia büyüklerine çiçek yaptırıp vermek ne zamandan beri suç oldu.  Nazım Aktürkü diline dolayanlar  boyu uzun aklı kısa kardeşler, benim resmimi bu işe alet etmeye kalkmayın,midenize otururum.

KUPA SENTROMU

Demirspor son olarak il birincisi olduğu U 16 ların şampiyonluk kupasını geçmişe dayalı alacak verecek meselesinden dolayı almamış. İyimi yapmışlar ? Demirsporun geçmişten kalan kupa haklarını istemeleri doğal. Hakkedilen kupalar zamanında verilmeli. Ancak bu günün ASKF yönetimi  bu konuda önümüze koyduğu mazeretinin altında yatan nedende bir kenara konulamaz. Son yıllarda alt yapı başarısı bir hayli yükseklere taşınan Demirspor’un Rahmetli Kama ile ondan sonra bir süre o koltukta oturan Yılmaz Kuzeye,İl Temsilçisi olarakta Ali Aslana ait hizmet döneminden kalan yedi kupa alacağı varmış. Onlar bu gün yok. Yerlerine gelenler sizin hak edişiniz olan dört kupa için hep size davet çıkarmış, siz eski defterleri mazeret sofrasına koyarak geri itmişsiniz. Bize göre bu konuda geçmişin defterlerini eşeleyerek bir yere varılmaz. Bu günün ASKF siyle bu günün İl Temsilcisiyle böyle bir sorun yaşarsanız eğer bizde sizinle beraber, kupa merasimini protesto hakkımızı kullanırız. Kurumlar arası bu tür takıntılar hoş değil. Efendim bu haftalıkta benden bu kadar .Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

 

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

8 ADET YORUM YAPILDI
Serdar Salan2 Nisan 2018 / 22:38

Nazım hocam sana eksik bilgi vermişler azıcık.Denetleme kurulu nezaman denetlemiş söylemedilermi? Ben söyleyeyim, seçimden 40 gün sonra! İbra olmuştu da, neden seçim bitip 40 gün geçtikten sonra faturaları evrakları denetleme kurulu başkanını Mevlüt hocamı çağırıp incele demişler? O da 3 yıl yapılmayan denetlemeyi 30 dakikaaaa kadar koca bir sürede tamamlayıp, “minare-kılıf” ikileminden bahsetmişmiş diyorlar Nazım hocam. Burhan Çakar kendi yönetim kurulu üyesi ve kader arkadaşları be hocam, ondan niye sakladılar be hocam,sana anlatmadılarmı hocam,bizede anlatmadılar be hocam.50 gün önce bu olay patlak verdiğinde sürekli oyalama ile hakemlere-gözlemcilere açıklama yapılmadı Nazım hocam. Başkanımız sabah 8 de kalkıp kendisinin çok sevdiği yönetim kurulu üyesinin yanına gidip verdiği cevap;MUHASEBE TOPARLIYOR. Yavvv kardeşim hani ibra olmuştu denetleme yapılmıştı neyi toparlıyor neyi? Dernek karar defterinde alınan veya alınmaya çalışılıp yarım yarım kalan kararlardanda bahsettilermi Nazım Hocam? Mail adresini paylaş Nazım Hocam birileri sana mail atar belki :::)))) hocammmm 90 küsür kişi imza atmış diyorlar. Sana bunları açıklayacak vakitleri var ama derneğin gerçek sahibi hakem ve gözlemcilere açıklamaya vakitleri yoktu be hocam, hocammm 40 gündür bekledi derneğin gerçek sahipleri hocammmm.Haklılar be hocam, 3 yıl yapılmayanları 40 günde toparlamakta büyük başarı HOCAM.! Ancak toparladılar hocammm ama hakem-gözlemcilerden önce sana geldiler hocammmm, çok manidar değilmi hocam bu.? Sana para vermedikleri belli hocammm ama seni bizden çok seviyorlar be hocam. Sen oy ver hocam.yaz hocam yaz.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hocammm.

Volkan Salan2 Nisan 2018 / 22:39

Nazım hocam sana eksik bilgi vermişler azıcık.Denetleme kurulu nezaman denetlemiş söylemedilermi? Ben söyleyeyim, seçimden 40 gün sonra! İbra olmuştu da, neden seçim bitip 40 gün geçtikten sonra faturaları evrakları denetleme kurulu başkanını Mevlüt hocamı çağırıp incele demişler? O da 3 yıl yapılmayan denetlemeyi 30 dakikaaaa kadar koca bir sürede tamamlayıp, “minare-kılıf” ikileminden bahsetmişmiş diyorlar Nazım hocam. Burhan Çakar kendi yönetim kurulu üyesi ve kader arkadaşları be hocam, ondan niye sakladılar be hocam,sana anlatmadılarmı hocam,bizede anlatmadılar be hocam.50 gün önce bu olay patlak verdiğinde sürekli oyalama ile hakemlere-gözlemcilere açıklama yapılmadı Nazım hocam. Başkanımız sabah 8 de kalkıp kendisinin çok sevdiği yönetim kurulu üyesinin yanına gidip verdiği cevap;MUHASEBE TOPARLIYOR. Yavvv kardeşim hani ibra olmuştu denetleme yapılmıştı neyi toparlıyor neyi? Dernek karar defterinde alınan veya alınmaya çalışılıp yarım yarım kalan kararlardanda bahsettilermi Nazım Hocam? Mail adresini paylaş Nazım Hocam birileri sana mail atar belki :::)))) hocammmm 90 küsür kişi imza atmış diyorlar. Sana bunları açıklayacak vakitleri var ama derneğin gerçek sahibi hakem ve gözlemcilere açıklamaya vakitleri yoktu be hocam, hocammm 40 gündür bekledi derneğin gerçek sahipleri hocammmm.Haklılar be hocam, 3 yıl yapılmayanları 40 günde toparlamakta büyük başarı HOCAM.! Ancak toparladılar hocammm ama hakem-gözlemcilerden önce sana geldiler hocammmm, çok manidar değilmi hocam bu.? Sana para vermedikleri belli hocammm ama seni bizden çok seviyorlar be hocam. Sen oy ver hocam.yaz hocam yaz.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hocammm.

Salı kahvaltısı3 Nisan 2018 / 00:11

90 tane hakem neden imza attı nazım bey ? Eğer ki bir usülsüzlük varsa bu hakemlerin hakkının yendiği manasına gelir. Eğer sende buna çanak tutuyorsan günahı vebali seninde boynunda unutma. Dernek cesaret edip seçimi gerçekleştirirse o akşam sende orda ol. Duyacaklarından sonra içindeki vicdan azabını görmek istiyoruz.

kemal sayar3 Nisan 2018 / 07:52

Bence yazılarınızda bile tamamen taraflı yazılar yazıyorsunuz sorulacak sorular şu olmalıydı desteklediğiniz size herzaman yemek ısmarladığı için kaleminizi bile taraflı yazabiliyorsunuz : özgür aygün 180 bin tl ne yaptı hesap hareketleri nerde 120 üye açıklama bekliyormuş neden hala açıklama yapıpta biz bunu bunu yaptık diyemiyor çünkü etkinlik yok yeni derneğin sandalyelerini bile belediye almışken hesap hareketlerinden 1500 – 1500 çekilen miktarlar nerde hadi bakalm sayın kalemi satılmış beyefendi cevapları ver bunlarada.

hakan3 Nisan 2018 / 07:54

nazım bey mideye oturma tarafsız haber yap biraz bu kadar saçma haberler görmedim ffhgd değil tffhgd olacaktı orası sen yarm ekmek köfteye herşeyi yazarsın biz seni biliyoruz merak etme .

mert kocaman3 Nisan 2018 / 09:50

Mehmet Alemdarı 2 gün nezarete yollatan kimdi? At gözlükleriyle bakmayı bırak.Engin yaz diyor yazıyorsun,biraz ekleme çıkartma yap.Engin istifa etti geri döndü. döndüren kim? hesapları inceleyin diyerek istifa etmenin manası nedir? hesaplar temizse dağ gibi söylenilenlerin karşısında durmak daha mantıklı gibi sanki. su bulanmış Nazım hoca.

    Engin Bıçak6 Nisan 2018 / 00:22

    Güzel kardeşim. Mert isminde bu camiada ne hakem ne gözlemci tanımıyorum. Anlaşılan başka ilde görev yapıyorsun. Adımı geçirmişsin yorumda Eğer nazım Aktürk e vefat eden hocalarımızın anısına veya yağtığımız bir organizasyon dışında bir tane haber yaptırdıysam senin bütün günahların benim olsun. Ama yaptırmadıysam da rahat ol ben senden birşey istemem senin gibi yüreği olmayan bir insanın hiçbirşeyini almamm. Olaylar keşke buraya gelmeseydi ama yaşanacak şeyler varmış yaşayacağız. bu arada hep söylüyorum bu derneğin kim bir TL sini kendi özel işi için harcadıysa bu dünya da da ahirette de bedelini ödesin. Biz ihk ile herşeyin yolunda gitmesi için çok çaba verdik. Allah var onlarda verdi ama değmeyecek bir varlığın hüsnü kuruntuları olayları buraya getirdi. Dernek hepimizin derneği çirkinliğe gerek yok. Benim istifa ettiğimi söylemişsin kuşlar ötmüş ama eksik ötmüş. Evet ettim dedim ki ya biz özel hayatımızdan herşeyden fedakarlık yapıp bu işlerle uğraşıyoruz böyle abuk subuk işlerle uğraşamam dedim o sebeple ettim. Hesaplarda sorun olduğundan değil sana öten kuşa söyle dilekçemde şunu yadım. ” dernek Saymanlığı görevinden kendi isteğimle istifa ediyorum bu zamana kadar yapmış olduğum bütün uygulamalar denetleyerek uygun görülürse istifamı kabul edin yazdım. Daha ne diyeyim. Allah hayırlısını nasip etsin.bu arada çok uzak değilim keşke benimle iletişime geçseydin. Ama anlaşılan o ki yüzün yok. İsmini doğru yazsaydın ben seni arardım ama ne yazık ki sende o …. Yok.

Bekleyelim görelim6 Nisan 2018 / 00:01

Bir kaç cümle söylemek istiyorum. Yapılmış mı yapılmamış bı bilmiyorum. Ben iddia da bulunanlar ile de görüştüm dernek yöneticisi kardeşimle de. Olayları tek tek anlattı. Usul hatalarının eksikliklerinin olduğunu söyledi ancak mali konularda hata olmadığını belirtti. Açıklama niçin yapmıyorsunuz dediğimde beklediğimiz şeyler var. Hesaplar ile ilgili en ufak bir çalışma yok zaten hata olsa da düzeltemeyiz hesapların hepsi ibra olmuş ve imzalı dedi. Şunu söyledim siz sustuğunuz için kabul etmiş görüntüsü oluşuyor dedim. Hocam bizim korkumuz yok adliye çok uzakta değil isteyen istediği yere şikayette bulunabilir. Yaptıysak hata cezamızı çekeriz ama bu işlerden birşey çıkmayacağına emin olduğumuz için gerekli yerlere gerekli başvurularımızı belgelerle yapacağız bu iftirayı ortaya çıkaranları imza toplamaya çalışanları bu kurumun ve kurumda görevli kişileri zan altında bırakanlardan hesabını soracağız. (Bu arada ben de imza attım. Sebebim de il hakem kuruluna hayran dernek yönetimine düşman değilim. Sadece bu söylentiler ortaya çıksın diye.) Birsürü şey sordum hepsine tek tek cevap verdi. Mevlüt hocanın kontrole geldiğini önüne bütün evrakları koyduğunu hatta ona da bazı kişilerin baskı kurduğunu imza atma dediğini söyledi. Mevlüt hoca bazı evrakları özellikle istediğini gerekli bütün evrakları önüne koyduklarını anlattı. Doğruluğu yanlışlığı mevlüt hoca ve bana bu konuyu anlatan yönetici kardeşi de saklı. Mevlüt hocanın gerekli kontrolleri yaparak hesaplarda anormallik olmadığı için kendisine en ufak bir baskı yapılmadan imzaladığını söyledi. Kulağıma gelen birkaç şeyi daha sordum. Genel merkezden bize para gelmiş bunu işlememişsiniz dedim. Bana şu cümleyi kurdu” Hocam bizim bunu işlememe gibi bir lüksümüz yok çünkü para hesaba yattı. Hatta orada bir hata oluşmuş ama hata bizim lehimize hesap deftere işlenirken 11.000 kusur yazılmış ancak bize 9.000 kusur geldi dedi. Olgunlar turnuvasını sordum oradan da bağış gelmiş dedim. Onu da uç yıllık her yıl ayrı ayrı işlendi hatta bu sene aldığımız 8.000 TL lık bağışın 1000 TL si burhan çakar ş… İne gözlemci ücreti olarak ödendi dedi.Hesaplardan paralar çekilmiş diye sordum onu da anlattı. Hocam biz karar alıp cebimizde 3000. 5000 TL bulunduracağımıza hesabınızda tuttuk parayı ve hatcamalarımızı hesaptan çektik faturalarını da yerine koyduk. Derneğin harcamaları her zaman 50 TL 100 TL olmuyor 5000 TL lık de ödemeler yapmamız gerekiyor bu ödemeyi yapmak için de hesaptan çektik (günlük karttan para çekme limiti1500 TL mış) bir kaç gün çekerek ödemeleri yaptık gerekli makbuzları yerine koyduk. Biz fazla organizasyon yapmadık ancak iftarlarımızı yaptık sezon açılışlarımızı yaptık bir tane il hakem kurulunun kendisini hazırlayıp bir işe yaramayan program aldık sonrasında yeni bir programa ihtiyaç doğdu yenisini aldık. Klasmanlarımıza her sene nacizane antrenman malzemesi yaptırdık ki fason ürünler değil hepsi kaliteli ve orijinal ürünlerden yaptırdık. Üyelerimizin düğün cemiyetlerinde hediyelerimizi verdik. Antrenman giderlerimizi yaptık. Nacizane derneğimizden ikramlarımızda bulunduk. Bölgemize dışarıdan gelen hakem gözlemci ve diğer yöneticilerimizin ağırladık. Şeklinde sözler söyledi hatta birkaç tane daha şey söyledi ama şuan hatırlayamadım. Bu işlerin parayla olduğunu söyledi. Bu yazdığım yorumun kötüye yormayın. Ben bu camianın iyi olmasını isteyen bir kişiyim. Bunları neden alattım merak ettim sordum anlattıldı açıkçası tatmin oldum ama yine de hesapların incelenmesini istiyorum. Ancak bu işler böyle olmamalıydı gerekli incelemeler yapılmalıydı sonuçta söylenilen şeyler kolay sözler değil. Dernek bu açıklamayı bana yaptığı gibi hepimize yapmalıydı ama onlarında kafasında planları varmış ama şunu ısrarla söylüyorlar isteyen istediği yere gidebilir. Sonuç olarak benim öğrendiklerim bunlar daha fazla var ama