Salı Sofrası AYDINLIK GÜNLERMİ GELECEK ?

Abone Ol
Daha Fazla

Salı Sofrası  AYDINLIK GÜNLERMİ GELECEK ?

Sakaryasporda ortada duran yeni yönetim resminin içinde yine Selahattin Aydın var. Her ne kadar o makama birileri Akgün Altuğ ismini bombalamaya  kalksa da, Akgün Basketbol federasyonundaki konumu itibariyle kafadan devre dışı kalıyor. Hoş hafta içi yazımda yönetim senaryoları içine bendenizde Akgün Altuğ ismini Sakarya spor Başkanlığı için deklare ettim  etmesinde  bu gerçekleşmeyecek rüya, benim rüyam olarak bende kaldı. Görülen o ki kuvvetle muhtemel yaklaşan kongrede Aydın ve ekibi olası bir takım yeni isimlerle karşımıza dikilecek. Yine hafta içi yazımda belirtmiştim, kongre günü salona elinde liste ile gelebilecek, Selahattin Aydın ve ekibin  karşısına dikileceği etrafa bombalanan, haberin ,hareketin doğruluğunda  Sakaryaspor kongresinde netleşecek. Bu arada bir başka resmide göreceğiz bu kongrede. Yeşil Siyahlı ekibin boşalan, kala kala 154 kişi kalan üye  resimler ininde bir bölümünü göreceğiz bu genel kurulda. Kısacası renkli bir konre bizi bekliyor.   

BÜYÜK BİRLEŞME

Futbolla Basketbol kucaklaşması yeni sezondaki sportif vizyon içinde olması kesinleşmiş gibi bir şey. Büyükşehir Belediyespor  Sakaryaspor çatısı altında Sakaryaspor adıyla pota altında olabilecekmiş. Başkan Zeki Tocoğlu bunu bir radyo programında Spor Kamuoyu ile buluşturdu. Zaten iki taraf yöneticileri de resmen değil ama,  şeklen  cümbür cemaat birlikteydiler zaten. Bu ne den le de bu birliktelik için atılacak adımlar yeni sezona rahat yetişir. Ha Büyükşehir Ha Sakaryaspor bizim için fark yapmaz. İki sinin başında da büyük saz çalan yönetimler var.

BERABER YÜRÜDÜK

Burası Sakarya. 7 Haziran Genel seçimlerine bir gün var. İktidar Partisi son gün şehirde gövde gösterisi yapıyor. Resme bir bakın önde Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve siyasal yandaşları. Arkalarında da ASKF Başkanı Yılmaz Kuzey ile Başkan Yardımçısı İslam .Şimdi soruyorum size ASKF beraber yürüdüğü Belediye Başkanının  bu seçimde testeğini  alır mı ,almazmı? Veya şöyle diyeyim ASKF konusunda net düşünce vermekten kaçınan Zeki Toçoğlu sizce kimi destekler? Bakın sofranın üstünde duran resme ona göre karar verin. Bana göre resim net bilgi veriyorda  ,yinede biz sizi yönlendirmeyelim.

TRANSFER POLİTİKASI

Sakarya sporda satmaya kalksanız kimler alıcı bulur. Geride kalan sezonda futbol topunun  döndüğü alana bakarsanız bunu görmek mümkün. Savunmada Milli Burak Bekar oğlu ,orta sahada Özgür ,ileri uçta A.Kadir. Varmı başka para eden futbolcu sermayesi. Futbolda elindeki malzeme para ederken ,ederini iyi tespit etmek gerek. Yönetimler bunun için vardır. Selahattin Aydın veya bir başkasının Başkanlığında kurulacak yönetimler bu futbolcuların mevcut pazardan kulupe getirisini iyi yaparlarsa, Sakarya spor transfer sürecini aşacak parasal kaynağa iyi takviye yapmış olur.Hazır bu futbolcuları taliplileri varken bu süreç iyi yönetilmeli. Bu aşamada kulübün  ve de futbolcuların kazancı iyi etüt edilmeli. Ne fazla ucun nede aşağı rakamlarda kalın. Sonuçta hem futbolcu ,hemde Sakarya spor kazansın.
******

ENESTEN BAŞKA VARMI?

Enes Erkan karatede son on yılın marka sporcusu. Karatede Avrupa ,olmadı Dünya şampiyonluğu taşıdı bizim ile . Bu unvanlar ona gelecek olarak geri döndü. Son olarak Azerbeycandanda şampiyonluk getirdi. Onun bu başarılarına alıştık  alışmasında o bırakırsa ne olacak? Bu işin başındakiler ne yaptılar. Enes Erkandan başka Enes Erkan var mı elinizde? Enes aşağı ,Enes yukarı. Beni kişisel başarılar bir yerden sonra kesmiyor. Bu nedenle de Ulusal TV ye kadar taşınan Enes Erkan başarısı Türkiye ile kucaklaşırken ben bu işin bundan sonrasını düşünce merkezime aldım.

KAHYACIKA YAZIK OLDU

Hakem camiasındaki içsel kavga ,olası bir takım hamleleri topal bıraktığına örnektir Gökhan Kayacık’ın durumu. Yazık oldu bu çocuğa. Ulusal Hakemlikten, oraya aday olmaktan geri kalmış. Oysa koskoca bir yıl kendini kaf dağında görenlerin ,İl Hakem kuruluna kafa tutanların geri plana çekildiği Sakaryadaki liglerin kritik maçlarında düdük çaldı bu çocuk. Ne var ki  Bal liginde kendisini bir üst lige taşıyacak maç sayısını ona layık görmediler. 9 maçta kaldı. Oysa ona 10 maç gerekti. Bu ilde Hakemliğin dışa taşınmasında en önemli faktör olan A.Kadir Aybek bu süreçte neden geri planda kaldı acaba. Oysa geçmişte ben buna benzer bir durumu yaşamıştım. İmtihana gitmek için o gün ki şartlarda bana 85 ortalama geriyordu. Ben bunu yakalamak adına çok uğraştım. A.Kadir Aypek ,Reşit Çeker ve rahmetli Burhan Uslunun gayretleriyle maç sayım arttı ve puanı tutturdum. Sonramı ne oldu? Bu günün TFF 2 ligi olan yere yükseldim ve çıkışa geçtim. Gökhan Kahyacıka da bu şans topu uzatılabilirdi. Uzatmayanlar kadar ,hakemliği karıştıranlardır bunun müsebbibi. MHK ne yapsın? Oda kavgalı eve  el uzatmayarak  kolay olanı yaptı. Efendim sofrayı toplama vakti.Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

 

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!