Salı Sofrası Ah çeke çeke bi hal olduk « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

Sivas Belediyespor-Sakaryaspor:1-1

Foto Galeri, Sakaryaspor

Salı Sofrası Ah çeke çeke bi hal olduk

Bu haber 09 Nisan 2018 - 20:04 'de eklendi ve Bu haber 546 kez okundu. kez görüntülendi.

Salı Sofrası

Ah çeke çeke bi hal olduk

TFF 1 lig şansını rakipler bizim eve taşıyor. Biz ne yapıyoruz eften püften kaçan puanlarla kahroluyoruz. İçerde yakaladığımız istikrarı bir türlü dışarıya taşıyamamak bu gidişle bize pahalıya mal olabilecek. Fethi’de bırakılan iki puan sonrası Pazar programında Altay’ın yenilmesi, Gümüşhanenin berabere kalması ,rakiplerden  bize uzatılan teselli puanları olarak geri döndü. Yok yok kalan dört maçın fikstür avantajı bizim eve çok yakın ama biz bu süreci lehimize çevirebile çek miyiz, işte burası tam bir muamma. Dışarıdaki futbol karnemize istikrar gelmiş olsaydı varya,biz bu grupta çoktan TFF 1 lig şarkısını şehrin içersine yerleştirirdik. Buna karşın yine Yeşil Siyah renkler Gümüşhaneye ,Altaya ve Urfaya göre daha avantajlı fikstüre sahip. Bizim baktınız yerden bu böyle gözüküyorsa  ,saha içi ne diyecek? Bekleyip görmek gerek. Futbolcu grubu aman dikkat. Bu saatten sonra ne sarı kart ,nede kırmızı kart cezalısı olmamaya bakın. Kartların kapımızın önüne koyduğu cezalar sonrası kadro derinliğinin ahenki bozuluyor. Bakın Ercüment’in kart cezalısı olması sonrası uzun süre kalede görünmeyen Ferhatın yediği gollerde hata kokuyor. Beraberliği ona yükleyemeyiz de ,kale olası kötü sonuçlarda ilk hedef olan mevki olabiliyor.

CEM ATTI AMA ..

Sakaryasporda kalede Ercüment, ilerde Beykan cezalı olduğu için yoktu. Bunlara Burak’ında sakatlığı eklenince takımın bildik düzeni bayağı hırpalanmış olarak sahaya çıktı. Buna karşın sahada kazanmak adına her şeyi yapan oyuncu grubunun varlığı, yenilen iki golde uzun süredir kale yüzü görmeyen Ferhat ın nispeten hatalarının olduğu yolundaki düşünce  Fethiye’den elimize tutuşturulan futbol notuydu. Beykanın yokluğunda forma bulan Cem iki attı birde kaçırdı. Atsaydı günün adamı olacaktı. Atsaydı Sakaryaspor çok istediği üç puanı alacaktı. Atsaydı belki de Sakaryaspor maçı kazanıp TFF 1 lig şansını daha yukarılara taşıma şansına kavuşacaktı. Ama olmadı. Üst üste iki gol atan Cemin attığı goller son dakikada yenilen golle, birden yerle bir olmasa da Fethiyede ona yakın hasar bıraktı.

 

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK ( BEYKAN OLAYI)

Konya Selçuklu maçındaki bencil, agrasif, saldırgan tutumu Bey kanta dört maç ceza olarak geri döndü. Sadece omu ceza aldı? Sakaryaspor kritik viraja girerken  Beykan dan yoksun kaldı. Yönetim bu faturadan Beykanta  pay uzatmalı. Bu iş yaptığı hareketten sonra önüne gelen dört maç ceza sonrası özür dilerim limanına sığınmakla olmaz. Nasıl ki aldığın transfer ücretini kuruşuna kadar istiyorsan ,bu ceza ile Sakaryaspora karşı işlediğin disiplin cezasından bu kadar ucuz kurtulamazsın. Özrün kabahatinden büyük kardeş. Umarım bu yaşadıklarından ders alırsın, umarım senin yokluğunda takım arkadaşların senin yokluğunu fazla hisxsettirmezler.

PLAYOFA GÖLGE DÜŞTÜ

Karasu Güvenspor bana göre kaliteli oyuncu grubu ile Playofun favorilerindendi. Ne var ki favori takım üçüncü maç sonunda  istenilen sonuçların uzağında kalınca ben bu işte yokum diyerek  havlu attı. Hendekspor maçında sahadan çekildiler, devamın dada playoff yarışında tamamen dışarda kalmayı tercih ettiler. Onlar yokuz dediler Spor kamu oyu onlar için darağacı kurdu. Bu davranış biçimini Playofun yapısına yakıştıramayanlar , yetmez bu takım birde küme düşürül meliki bir daha böyle bir ciddiyetsizlik olmasın diyenler bir hayli fazla. Karasu Güven için ne düşünülürse, düşünülsün, bu işin içindeki takım oluşturma yöntemi, mutlak zirve hesabı için paralı takım kurma hamlesi sorgulanmalı. Her zaman söylediğim bir tezim var . Bu bana ait biz tez. Küçük köyün üzerine büyük hayaller yükleyemezsiniz. Bu örneği Aşağı Kirazca’yla berabere ,daha niceleriyle beraber  çoğaltabilirsiniz. Buna örnek takımlar içinde bu sezon Hendek Akova Barışıda işaret etmek gerek. Yeri geldiğinde bu yanlışlığın içinde yelken açan takımların adlarını vermeye devam edebilirim derken hemen Kocaalispor geldi aklıma. Bir çuval para harcadılar elde kalan sıfıra sıfır. Nereden bakarsanız bakın bu hareketin içine ne mazeret koyarsanız koyun, Karasu Güvenin önce sahadan sonra da playofftan tamamen çekilmesi için haklı bir mazeretiniz olamaz.

HAKEMLER HAKEMÇİKLER

İnternet fareleri yine iş başında. Hakemler içindeki bu ufak yaratıklar, Hakemlerin trolları. Onların  günün İHK sinden beslendiklerini düşünüyorum.. Onlar beni bir köfteye haber yazacak kadar aşağılamaya çalışmışlar. Çok ucuza gitmişiz. Demek ki bunlar kendi yandaşlarına bir köfteye haber servis ediyorlar. Hakem camiasında olup bitenleri , bana anlatamazsınız. Hele hele intikam mangası gibi olan İftarlara ayrı gruplar halinde gelen, mevcut Dernek yönetimi seçimine gelmeyenleri, Derneğin mevcut yönetimini bir türlü içlerine sindiremeyen , yandaşlarına maç dağıtmada bir hayli maharetli olanları, sakın bana anlatmaya kalkmayın. Bakın dostlar ben iyi hizmetin, doğru atılan hizmet atılımları olduğu için bu gün ki dernek yönetimini destekliyorum. Hakemleri ayrıştıran düşünceyi besleyenleri alkışlamak benim işim olmaz. Soruyorum size  bu yaştan sonra ne hırsım olabilir ki. Benim yanımdan geçerken selam vermeyecek kadar içi Nazım Aktürk kini ile dolu, bunlara A.Kadir Aypek sayesinde bazı makamlara gelen Mehmet Alemdarıda üzülerek eklemek isterim. Ve bu Alemdarın bir zamanlar ona ait olan koltuğu altından çekip alanlarla beraber olmasını ne yalan söyleyeyim içime sindiremiyorum. Benim bunları ,bu yapıdaki insanları sevmemi bekleyemezsiniz herhalde . Bakın iddia ediyorum Sakarya hakemliği bu gün ki İHK ordusu gibi ayırımcı, çıkarcı kendinden olmayanları ,kendi gibi düşünmeyenleri dışlayan bir İHK yapısındaki   bir topluluğu hiç  görmedi. Bana bu günki Dernek yönetiminin usulsüz işler yaptığını ,bunun karşılığında atılan 90 imza olduğunu söyleyenlere şunu diyorum, bu imza kampanyası Sapancadan bir otelden ateşlendi, İHK telefon trafiği ilede  hakemlerin önüne kondu. Bu trafiğin içinde, her dönemin adamı  Burhan Çakarın ,düşerim korkusu içinde olduğu idda edilen Erkan Engininde yer aldığını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok. O muhterem İHK nin dışarda olan en uzun kolu. Bu iş için Derneği devirme deyin, Derneğe maç başı ödemeleri için 20 bin tl borcu olduğu iddia edilen Erkan Engini kurtarma operasyonu değin,İHK , ile kendine yakın Dernek yapısı oluşturma deyin ,ne derseniz deyin, ama sakın ola ki bu imzalar hakem ve gözlemciler tarafından gönül rızası ile atıldığını sakın ha  söylemeye kalkmayın. Buna ben başta olmak üzere,  kargalar bile güler. Bu arada yineliyorum, atılan imzaları genel Merkeze değil, eğer doğruluğuna inanıyorsanız savcılığa suç duyurusunda bulunun. Eğer iddialarınız doğru çıkarsa size söz veriyorum buradan Özgür Aygün ve ekibine yuh çekeceğim.  Özgür Aygün çiğ yemedik ki karnımız ağırsın. Buyursunlar yargıya gitsinler diyor. Ne duruyorsunuz gitsenize. Yandaş tosunlar Seviyeli eleştiri oklarınızı bekliyorum. Bakın benim yazdıklarımda hakaret bulamazsınız. Ben gördüğümü yaşadıklarımı eleştirmek adına buradayım. Ve bu konuda son sözlerim başta İHK olmak üzere bazı hakem ve gözlemciler bu yaşananlardan sonra yolun sonu gelirse hiç şaşırmam.

ARICI BEKLEMEYE ALDI

Gecen Perşembe günü ilimizde bir dizi ziyaretlerde bulunan TFFHGD Başkanı Apturahman Arıcı 16 Nisanda yapılacak genel kurul öncesi ilimize gelerek önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlunu daha sonrada ASKF Başkanı Yaşar Zımbayı makamında ziyaret edip sporun içindeki sorunları, Sakarya’nın spordaki yerini ilgili olanlarla görüştü. Ziyaret anında Sakarya’da İHK nin tetiklemesiyle devreye girdiği iddia edilen ,Özgür Aygün ve ekibinin usulsüz harcamalar yaptığı gerekçesiyle yeni bir seçim isteyenlerle ilgili olarak Başkan Apturahman Arıcı ,seçim isteyenleri mutlu edecek açıklamalarda bulunmadı. Aksine Sakarya’daki Dernek yönetiminin Türkiye’de iller arası örnek bir yönetim olduğunu üstüne basa basa söyledi. Arıcı, kavga ,kaos, çıkar çekişmesi Sakaryaya zarar verir  diyerek imzacılara ve onları bu işe itenlere ince ayar mesaj gönderdi. Apturahman Arıcı Genel Merkeze gelen seçim isteği ile ilgili imzaları bu gün için değerlendirmeye koyamayacağını ,16 Nisan sonrası  oluşacak tabloya göre gerekenin yapılacağını ,gerekirse Genel Merkez olarak Sakaryaya kendi denetçilerini gönderebileceklerini belirtti. Yani Sakaryada egemenlik kurmak isteyenlerin hamleleri bu gün itibarıyla askı alındı. Bundan sonraki gelişmeler isterseniz biraz bekleyelim. Şunun şurasında 16 Nisana ne kaldı ki. Eğer bu seçimden Apturahman Arıcı yine Başkan olarak çıkarsa, ilerleyen günlerde seyredelim bakalım neler olacak? İzninizle sofrayı topluyorum. Siz her zaman olduğu gibi size lazım  olanları alın kalanlar benim olsun.

 

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.