“Sakarya’yı sporun her alanında dünya markası yapmaya devam edeceğiz”

featured

“Sakarya’yı sporun her alanında dünya markası yapmaya devam edeceğiz”

Büyükşehir Belediyesi Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri Emin Müftüoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı ‘Bisiklet Şehri Sakarya’ isimli söyleşi ile devam etti. Program sonunda konuşan Başkan Yüce, “ Sakarya’nın dünyanın sayılı şehirleri arasına girerek Bisiklet Şehri unvanını almasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler şehrimizin her konuda dünyaya örnek olması için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz. Sizler için Sakarya için ülkemiz için gayretimiz yorulmadan devam edecek” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun konuşmacı olduğu söyleşi programına katıldı. AKM’de düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sahnede ise Müftüoğlu’nun yanı sıra aldığı başarılarla Türkiye’de ve dünyada ses getirmiş 23 yaş altı Avrupa Şampiyonu Ahmet Ökten ve Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Mustafa Sayar yer aldı. Programa aynı zamanda Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Bedrullah Erçin, Doç. Dr. Furkan Beşel ve daire başkanları da katıldı. Türkiye’yi dünya sahnesinde temsil etmesinden dolayı Sakarya’nın bisiklete verdiği değerle gurur duyduğunu ifade eden Müftüoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye sporun her branşına verdiği değerden dolayı teşekkür etti. Programın sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Yüce ise, Sakarya’nın sporuyla bir başka olduğunu ifade ederken aynı zamanda devam eden çalışmalar ile her geçen gün spordaki başarıları daha ileri taşıyacaklarını salonda bulunan vatandaşlarla paylaştı.

 

Müftüoğlu’ndan Sakarya’ya BMX Freestyle sözü

Bisikletin dünya sahnesindeki yerinden ve Sakarya’nın bisiklete verdiği değerden bahseden Emin Müftüoğlu, “ Öncelikle burada sizlerle, bisiklet ailesiyle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Benim en büyük hayallerimden biri yaşarken bir Türk’ün bir Müslümanın daha Dünya Bisiklet Federasyonu yönetiminde yer almasıdır. Dünyada çok büyük bir bisiklet kitlesi var. Bisikleti kollara ayıracak olursak profesyonel, amatör, keyfi olarak tercih eden birçok insan var. Bizlerde bisiklet kültürünü her geçen gün geliştirerek daha sağlıklı ve daha zinde bir toplum yaratmak için çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Asıl amacımız olimpiyatlara sporcu yetiştirmek ve bu sporcuların başarılarıyla insanları bisiklet kullanmaya teşvik etmek. Ülkemde bir şehrin hem dünya şampiyonasına ev sahipliği yapması ve gerekli tüm destinasyonları ortaya koyarak böylesine önemli bir unvanı alması beni gururlandırdı. Öncelikle başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu ülkemiz için şehrimiz için çok kıymetli bir ödül. Bu ödülü Türkiye’de alabilecek başka bir şehir yok. Sakarya bisiklet şehri olduğunu hayata geçirdiği projelerle, aldığı ödülle kanıtladı. Bisiklet kültürüyle ülkemizde model olan bir şehir. Böyle güzel başarıların devamlılığı olmalı. Sakarya, inşallah bisiklet sporunda da tarihi organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam eder. Sakarya’ da BMX

Freestyle ile ilgili bir organizasyon sözü veriyorum. Bu organizasyon Sakarya’ya çok yakışacak.

 

 

 

Sakarya’nın spor tesisleri örnek alınmalı

Örnek projeleriyle bisiklet konusunda Sakarya’nın örnek bir şehir olduğunu belirten Müftüoğlu, “Ayçiçeği Bisiklet Vadisi içerisinde bulunan Bisiklet Kafe dünyaya örnek olabilecek ve bisiklete önem veren her şehirde olması gereken bir proje. Şehirde 500 kilometrelik bir bisiklet yolu hedefi var. Bu bisikletin geleceği için önemli bir rakam. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin spor üzerine farklı bir vizyonu var. Sporun her alanında her zaman en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu vizyonu ortaya koymak çok önemli bir şey. Başkanımız Ekrem Yüce hem söylüyor hem de söylediğini yapıyor. Kendisini tebrik ediyoruz. Sakarya’da olduğu gibi modern ve örnek tesisler şehirlerde olduğu sürece başarılı sporcular olmaya devam edecek” ifadelerinde bulundu.

 

 

Sakarya profesyonel sporcuları kendisine çeken bir şehir

Söyleşide deneyimlerini ve başarılarını katılımcılarla paylaşan Avrupa şampiyonu Ahmet Örken, “ Sakarya ya çok teşekkür ediyorum. Benim için unutulmayacak anların hepsine ev sahipliği yaptı. Bugünlere gelene kadar farklı takımlarda çok fazla ter döktüm ve çalışmalarımı yılmadan yorulmadan sürdürdüm. Lise yıllarımda spordaki gelişimimi artırmak ve çalışmalarımı genişletmek için yurtdışına çıktım. Bugün bisiklete verilen değer bizleri gururlandırıyor” derken Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu ve takım kaptanı Mustafa Sayar ise, “21 yıldır bisiklet sporunu yapıyorum. Sakarya, bisiklet konusunda çok ciddi yatırımları olan ve bu yatırımlarla profesyonel sporcuları kendisine çeken bir şehir. Burada yaşamaktan mutluyum. Doğasıyla, yollarıyla insanların bisiklete olan saygısıyla Sakarya bisiklet şehri unvanına yakışan bir şehir. Biz takım olarak hem yurtiçinde hem yurtdışında başarılı bir takımız. Her sene önemli başarılara imza atıyoruz. Bu yılda kamplarımızla ve çalışmalarımızla daha büyük hedeflere doğru ulaşacağımıza inanıyoruz”

 

“Bisiklet sadece spor değil aynı zamanda hayatımızın bir parçası”

Sakarya’nın sporun her branşına ve özellikle bisiklet sporuna yaptığı yatırımlar ile hayata geçirdiği projeleri katılımcılarla paylaşan Başkan Yüce, “Sakarya’nın dünyanın sayılı şehirleri arasına girerek Bisiklet Şehri unvanını almasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler şehrimizin her konuda dünyaya örnek olması için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Sakarya aldığı ödülü sonuna kadar hak etti. Aldığı ödül ile Sakarya her yönüyle tüm dünyaya tanıtıldı. Sakarya sporda dünya markası oldu. Ben çocukluğumda da bisiklete binerdim. O gün olduğu gibi bugünde bisiklet her zaman hayatımızın parçası. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız sporun her branşına ayrı önem veriyoruz. 2700 spor öğrencimiz kırk antrenörümüz tarafından sürekli eğitim alıyor. Bütün sporların kendi içinde değeri asla tartışılmaz. Fakat bir spor düşünün hem özel hayatımızda kullanılsın hem profesyonel şekilde yapılsın. Bisikleti o yüzden farklı bir seviyoruz. Bizler sizleri çok

seviyoruz, Sakarya’yı çok seviyoruz. Her şey Sakarya için. Her zaman dediğimiz gibi Sakarya sizin eviniz dünyayı Sakarya’da misafir ederiz” dedi.

 

Sizler için Sakarya için ülkemiz için gayretimiz yorulmadan devam edecek

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!