Sakarya’nın ilk Bayan Avrupa hakemi..

featured

Sakarya’nın ilk Bayan Avrupa hakemi..

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Avrupa Karate hakemlik sınavlarında Sakaryalı hakemimiz Sevgi Çakmak yapılan teorik ve pratik sınavların sonucunda başarılı olarak Sakarya’nın Uğur Kobaş’tan sonra faal olan ikinci, Sakarya’nın şu an tüm branşlar içinde ilk bayan Avrupa hakemi oldu .  Sevgi Çakmak Cuma günü başlayan ve pazar günü bitecek olan Avrupa Şampiyonası’nda da görev yapacak. 

Avrupa, Dünya Karate federasyonları hakem kurulları Üyesi Uğur KOBAŞ yaptığı açıklamada “Sevgi Çakmak kardeşimizi kutluyorum. 

Bakanlığa bağlı resmi federasyonlar içinde ilimizde ilk olarak tahmin ettiğim Bayan Avrupa hakeminin çıkması ve bunun Karate branşı hakemi olması benim için ayrı gurur verici başarıdır. 

Ben inanıyorum Sevgi  Çakmak’ın açtığı bu yolda, bizlerin de desteğiyle yeni Avrupa, Dünya Karate hakemlerini ilimize, ülkemize kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Dedi

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!