SON DAKİKA

U 13 leri Kralı Erenler

Foto Galeri, U-13 Amatör

Sakarya’lı Karatecilerden Türkiye Şampiyonasında 1 Altın , 3 Bronz Madalya

Bu haber 21 Şubat 2019 - 11:19 'de eklendi ve Bu haber 19 kez okundu. kez görüntülendi.

Sakarya’lı Karatecilerden Türkiye Şampiyonasında 1 Altın , 3 Bronz Madalya

Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası, 15-17 Şubat tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapıldı.

Türkiye Karate Federasyonu’nun ulusal seviyedeki en önemli organizasyonu olan Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası, 15-17 Şubat tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapıldı. 41 ilden 329 erkek, 165 kadın sporcunun mücadele ettiği şampiyonada dereceye giren isimler belli oldu.

Sakarya’lı Karatecilerden Bayanlarda Büşra Tosun Kumite 50 kg.’da Türkiye Şampiyonu olurken, Kumite 68 kg’da Rümeysa Yıldız Türkiye üçüncüsü oldu. Erkeklerde ise Kumite 60 kg.’da Ömer Faruk Ateş, Türkiye üçüncüsü, Kumite 75 kg..’da Fatih Şen Türkiye üçüncüsü oldu.

 

Eldirek Beşkaza Spor Salonu’nda yapılan şampiyonada kata ve kumite olmak üzere toplam 12 ferdi dalda madalya dağıtıldı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda kota müsabakalarına katılan ve Dubai’de düzenlenen Karate 1 Premier Lig etabında yer alan Milli karatecilerin katılmadığı Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası’nda mücadeleler nefes keserken, kürsüde yeni yüzler vardı.

3 gün süren mücadele sonunda madalya müsabakaları 17 Şubat Pazar günü yapıldı. Türkiye Karate Federasyonu Kurucusu ve Onursal Başkanı Hakkı Koşar, üç gün boyunca müsabakaları yerinde takip ederken, finaller sonunda dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

12 dalda dağıtılan altın madalyaların beşini hanesine yazdıran Kocaeli, en başarılı il olarak öne çıktı. Dört altın madalyanın gittiği İstanbul ikinci sırayı alırken, toplamda 16 madalya ile en fazla podyum gören İl oldu.

 

DERECEYE GİREN SPORCULAR

 

KADINLAR

Ferdi Kata

1 Arzu Firdevs Koç (Konya)

2 Damla Pelit (Ankara)

3 Ayca Düzgel (İstanbul)

3 İdil Polat (Ankara)

 

Kumite 50kg

1 Büşra Tosun (Sakarya)

2 Gülsen Demirtürk (Kocaeli)

3 Sevil Baş (İstanbul)

3 Rabia Elik (İstanbul)

 

Kumite 55kg

1 Asena Pekmezoğlu (İstanbul)

2 Elif Hilal Ayar (Yalova)

3 Birsu Gaye Özyazmacı (İstanbul)

3 Gülderen Çelik Albayrak (Ankara)

 

Kumite 61kg

1 Hilal Nur Punar (İstanbul)

2 Neşe Kıymet Diker (Kırklareli)

3 Umay Uygur (Kocaeli)

3 Fatma Naz Yenen (Kocaeli)

 

Kumite 68kg

1 Rabia Şentürk (Kocaeli)

2 Kayra Sezgin (Muğla)

3 Betül Yörük (Balıkesir)

3 Rumeysa Yıldız (Sakarya)

 

Kumite +68kg

1 Sümeyra Çiçek (Konya)

2 Büşra Alkan (İstanbul)

3 Hatice Kübra Gözüm (Ankara)

3 Rümeysa Genç (Ankara)

 

ERKEKLER

Ferdi Kata

1 Enes Özdemir (İstanbul)

2 Selahattin Güngel (Afyon)

3 Gökay İlgezdi (İstanbul)

3 Mehmet Batuhan Özdemir (Denizli)

 

Kumite 60kg

1 Ekrem Altuner Yılmaz (Kocaeli)

2 Şükrü Onur Demir (İstanbul)

3 Berkay Bayhan (İstanbul)

3 Ömer Faruk Ateş (Sakarya)

 

Kumite 67kg

1 Ömer Abdurrahim Özer (Kocaeli)

2 Yasin Usta (Çanakkale)

3 Ali Güney (Bursa)

3 Murat Kahraman (İstanbul)

 

Kumite 75kg

1 Enes Bulut (Kocaeli)

2 Eren Akkurt (Gaziantep)

3 Oğuzhan Kacır (Bursa)

3 Fatih Şen (Sakarya)

 

Kumite 84kg

1 Halit Muhammed Tamyüksel (Kocaeli)

2 Kerem Kaya (İstanbul)

3 Samed Gök (İstanbul)

3 Fatihhan Kahan Akgün (İstanbul)

 

Kumite +84kg

1 Ömer Faruk Arslan (İstanbul)

2 Bekir Kavak (İstanbul)

3 Mehmet Usda (Antalya)

3 Necip Göktürk Subaşı (Gaziantep)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.