SAKARYA’DAN YILDIZLAR TOPLULUĞU ÇIKTI

SAKARYA’DAN YILDIZLAR TOPLULUĞU ÇIKTI

Sakarya’ya pek yabancı olan Hokey sporunda büyük başarılara imza atan Akyazı Boybey Hokey takımı 2012 Yılında kurulmasına rağmen yaptığı sıkı çalışmalar ile üst üste başarılar kazanarak Sakarya’yı Süper ligde temsil etmeye hak kazandılar. Eski Milli sporcu Rüstem Boybeyi’nin gayretleri ile gelişen Boybeyi Hokey takımı başarılarına başarı eklemeye devam ediyor.Boybeyi Spor kulübü son olarak geçenlerde Konya’da yapılan 18 yaş altı gençler Türkiye Şampiyonasında şampiyon olarak Türkiye Şampiyonasına devam etme hakkını kazandı.

Hokey-1

BOYBEYİSPOR KULÜBÜ KİMLERDEN OLUŞUYOR ?

2012 Yılında kurulan Boybeyispor kulübü kısa zamanda çok büyük bir aşama kaydederek, 2013 Yılında 1b lige 2014 yılında ise şampiyon olarak süper lige çıkmayı başardı. Bu yıl ilk defa alt yapı çalışmalarına başlayan takım, eski Milli Sporcu Rütbem Boybeyi nezaretinde sadece 3 Ay gibi kası bir sürede hazırlıklarını tamamlayıp, 25 Erkek takımın katıldığı 18 yaş altı Türkiye Şampiyonasına katıldı. Turnuvayı 1 Galibiyet 1 Beraberlik ve 1 Mağlubiyekle kapatan Boybeyispor, kısa sürede göstermiş olduğu başarıdan dolayı taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplamış ve şimdiden hokey camiasına çok sağlam bir takım geleceğinin sinyallerini vermeye başladı. Antrenör Rüstem Boybeyi nezaretinde çalışan Boybeyispor Hokey Takımı kalede Cihangir Özcan, Defansta Semih Sürer, Ferdi Akıncı, Ali mert Kocaman, Ali Sefa Akgün, Yusuf Çavdar, orta sahada Bilal Gümüşsuyu Resul Adak, Salih Kaleli Muharrem çavdar Emre Tek, E. Atakan Yazıcı ( Aynı zamanda kaptan ) Forvette ise Yunus emre Önlütürk, Mertcan Amasya ve Ömer Nişli’den oluşuyor.

Hokey-2

“ SPORCULARIM KONYA’DA TARİH YAZDILAR “

Katıldıkları Turnuvayı değerlendirerek, kulüple ilgili açıklamalarda bulunan Boybeyispor kulübü Teknik Sorumlusu Rüstem Boybeyi takımına çok güvendiğini söyleyerek “ çok kısa bir zamanda yıllardır hokeyle uğraşan takımlar karşısında yılmadan ve korkmadan aynı zamanda mücadeleden vaz geçmeden savaşan bir takım oluşturabildiğimiz için çok mutluyum. Bu çoçuklar çok büyük işi başardı. 3 Ay önce hokey sporundan bihaber olan sporcularım tabiri caizse Konya’da tarih yazdılar ve ilerisi için umut verdiler. Hepsini teker teker tebrik ediyorum. Emeklerimizi karşılıksız bırakmadıkları için de hepsinin alınlarından öpüyorum. Son olarak bu turnuvaya gidişimizde bizlere madde manevi yardımını esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Hasan Akcan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca bu süreçte devamlı olarak yanımızda olan yöneticimiz Fatih Bayramçavuş’a, gönülleri bizimle olan Adem Altun ile Murat sandıkçı’ya teşekkürü bir borç biliriz “ Diye konuştu.

1Hokey-4 Hokey-3

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!