-

featured

Sakarya’da ilki gerçekleştirdiler.

Sakarya’da ilki gerçekleştirdiler.

 

16-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Bursa’nın Mudanya ilçesinde gerçekleştirilen Modern Pentatlon Federasyonu Biathle Türkiye Şampiyonasında İlimizde bu branşta ilk defa faaliyet göstermeye başlayan Sakarya Atlantis Su Sporları Kulübü sporcuları çeşitli mesafelerde yarıştı.

Yarışmalar sonucunda;

U13 Erkeklerde Jan Demir Vurdum 400 m koşu-50 m yüzme- 400 m koşu kategorisinde Türkiye Şampiyonu,

U15 Erkeklerde Emirkan Efe Bıçak 800m koşu-100 m yüzme -800m koşu kategorisinde Türkiye 2. Si,

U13 Kızlarda  400 m koşu-50 m yüzme- 400 m koşu kategorisinde Begüm Şenoğlu Türkiye 6.sı,

Yağmur Ayşe Malkoç ise Türkiye 10.su oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel bu güzel sonuçlarla İlimize dönen sporcular ile antrenörleri Samet Karaca ve Modern Pentatlon İl Temsilcisi Yusuf Serdar Aldanmaz’ı makamında ağırladı. İlimizde modern pentatlon biathle dalında bir ilki gerçekleştiren sporcular ile yakından ilgilenen Çelikel, İlimize kazandırdıkları madalyalar için teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Modern Pentatlon Federasyonu İl Temsilci Yusuf Serdar Aldanmaz; bu turnuvada Sakarya Atlantis Su Sporları Kulübü İlimizi 4 sporcu ile temsil etti, önümüzdeki yarışmalara daha fazla sporcu ile katılım sağlayarak zirve için çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini söyledi.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!