Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü Futbol Takımı Türkiye’de Son 8 Takım arasına kaldı « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü Futbol Takımı Türkiye’de Son 8 Takım arasına kaldı

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 21:16 'de eklendi ve Bu haber 119 kez okundu. kez görüntülendi.

Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü Futbol Takımı Türkiye’de Son 8 Takım arasına kaldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yetenekli futbolcuların tespit edilmesi ve yetiştirilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla 13 Yaş Altı Futbol Altyapı Gelişim Projesini hayata geçirilmişti.  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu iş birliğiyle düzenlediği 13 Yaş Altı Futbol Altyapı Gelişim Projesi Turnuvasının 1. Kademe Grup maçları sona erdi. Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü Ankara, Sakarya, Samsun ve Trabzon Grup Merkezlerinde düzenlenen müsabakalardan başarıyla ayrıldı. Samsun temsilcisinin ardından 1. Kademe maçlarını 2. Sırada tamamlayan Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü Futbol takımı Türkiye’de son 8 takım arasına adını yazdırmayı başardı.

13 Yaş Altı Futbol Altyapı Gelişim Projesinde 2. Kademe müsabakaları, tarafsız grup merkezlerinde 8 takımın katılımıyla, 4’er takımlı 2 grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak olup, gruplarında birinci ve ikinci olan toplam 4 takım yarı final ve final oynamaya hak kazanacaklar.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübümüz ilk kez düzenlenen Projede Tarihi bir başarıya imza attı. Kulübümüzün Türkiye’de son 8 takım arasına kalmasından dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu başarıda pay sahibi olan başta antrenörler olmak üzere herkese teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.