Sakarya bir büyük organizasyona daha hazır. « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

İşte aldığı ceza!

Foto Galeri, Sakaryaspor

Sakarya bir büyük organizasyona daha hazır.

Bu haber 28 Ocak 2015 - 0:05 'de eklendi ve Bu haber 1.067 kez okundu. kez görüntülendi.

Sakarya bir büyük organizasyona daha hazır.

Türkiye karate federasyonun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Minik, Yıldız bay, bayan Türkiye karate şampiyonası 28 Ocak, 01 Şubat Tarihleri arasında Serdivan ilçesinde bulunan Sakarya spor salonunda yapılacak. 28 Ocak, 30 Ocak tarihleri arasında yıldızlar, 31 Ocak, 01 Şubat tarihleri arasında Minikler şampiyonası yapılacak.

50’ye yakın ilden 2700 civarında sporcunun katılacağı şampiyonada 150 hakem de görev yapacak. Tribünlerde bulunan veliler ile birlikte şampiyonanın toplam sayısının 3500 civarında olması bekleniyor.

İlimiz ekonomisine 3.000.000 milyon TL civarında katkı sağlayacak bu şampiyonada Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü organizasyonun sağlıklı yapılması adına tüm olanaklarını seferber etti.
İl müdürü Salih Koşu, Spor Şube müdürü Bülent Kasım, Federasyon Başkan vekili Meydan Kobaş başta olmak üzere il müdürlüğümüz şampiyonaya toplantılar yaparak hazırlandı. Kayıtların başladığı Salı günü il müdürü ve spor şube müdürü spor salonuna gelerek son hazırlıkları yerinde inceleyerek ev sahipliğin en iyisini yapmaya çalıştılar.
İlimiz Avrupa, Dünya Hakemi Uğur Kobaş ve Milli takımlar Menajeri Hikmet Şaha ve ilimiz antrenörleri de müsabakaya katkı sağlayan diğer kişiler olurken, şampiyona Çarşamba günü sabah 09.00 antrenörler teknik toplantısı, 09.30 hakem brifingi ve saat 10.00 kata yarışmaları ile başlayacak.
Şampiyonanın açılışı Cuma günü saat 17.00 de yapılacak. Sakarya abhaz derneği kafkas ekibi ve Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü Jimnastik takımları küçük bir gösteri yapılacak,
Açılışa Sakaryalı bakanımız, milletvekilleri, valimiz, büyükşehir belediye başkanımız başta olmak üzere, rektör, Türk iş genel başkanı, ve SATSO gibi bir çok kurumum başkanı, karate sporunun yapıldığı tüm ilçe kaymakamları ve belediye başkanları davet edildi.
Şampiyonaya Sakarya büyükşehir belediyesi başta olmak üzere, Akyazı belediyesi, Adapazarı belediye katkıda bulundular.
IMG_6329

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.