Sakarya Atatürk Stadı’nda çalışmalar başladı

featured

Sakarya Atatürk Stadı’nın zemini Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün girişimleri ile yenileniyor. Ankara Merkezli Ataman Grubunun 8 Milyon 200 bin lira bedelle aldığı ihalede sonrası statta çalışmalar hızla başladı

2 MAÇ DIŞARDA

Sakaryaspor’un maçlarını oynadığı ve bu sezon zemin nedeni ile tepki çeken Sakarya Atatürk Stadyumu’nun zeminin yenilenmesi çalışmaları başladı. Zemin kaldırma aşamasının ardından rulo çim serimi yapılacak. Rulo çim seriminin ardından ihtiyaç duyulması halinde hibrit çim takviyesi yapılacak. Stadyumda ilk başta yapılan ve ve aktif olarak çalışmayan alttan ısıtma sistemi yeni çim serimi ile birlikte, aktif olarak çalıştırılacak. Sakarya Atatürk Stadyumu’nda tüm altyapı sisteminin ise yeniden yapılacağı ve su ızgaralarının değişeceği öğrenildi. Öte yandan çalışmaların bitmesi ile birlikte  ihaleyi alan Ataman Grup firması 3 ay boyunca bakım desteği verecek. 60 Gün sürmesi beklenen çalışmalar nedeni ile Sakaryaspor’un 9 Ağustos’ta başlayacak olan Trendyol 1.Lig’de ilk iki iç saha maçını başka şehirde oynaması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!