SAKARYA AFD ÇAĞIRISIYLA SAKARYA SPORU TOPLANDI

Daha Fazla Göster
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Sakarya Amatör Sporlar Taban Birlikleri, Sakarya Amatör Futbolcular Dernek Başkanı Ömer Bektaş ve Yönetim Kurulu Üyelerinin çağrısıyla Evin Park Adana Sofrasında kahvaltı da bir araya gelerek birlik beraberlik mesajları verdi. Amatör Lig’lerin açılışı öncesinde Sakarya’da ki profesyonel ve amatör sporların destekçisi, başarılı iş adamı Halit Evin’in ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltı programın da Fair-Play mesajları verildi.

 

Taban Birlikleri Bir Arada

Sakarya Amatör Futbolcular Dernek Başkanı Ömer Bektaş öncülüğün de gerçekleşen Birlik ve beraberlik toplantısına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, TÜFAD Başkanı Tamer İlaçan, Sakarya Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Boz, Faal Hakem ve Gözlemciler Dernek Başkanı Özgür Aygün, Sakarya AFD Yöneticisi Önder Akçay katılırken, Spor ve Sporcunun dostu Sakaryaspor eski Kulüp Başkanı Halit Evin katıldı. Futbol İl temsilciliği ve Saha Komiserleri Derneği gibi önemli kuruluşları da gözler arasa da bu önemli toplantıya katılamadılar.

 

Bektaş Fair – Play Çağrısı

Yeni sezon öncesinde “Hayırlı Olsun” mesajları verilirken, Fair-Play’e yönelik görüşlere vurgu yapıldı. Örnek bir davranış sergileyerek taban birlikleriyle kahvaltı programı organize ederek, takdir toplayan Sakarya AFD Başkanı Ömer Bektaş ve Yönetim Kurulu, Amatör Futbol ve Spor’un ilerlemesi noktasında tüm kesimlere görev düştüğü yönünde mesajlar da verildi. Sakarya AFD Başkanı Ömer Bektaş terör eylemlerinde vefat eden Şehitlerimize anarak başladığı sözlerine “Taban Birlikleri olarak, sezon başından sonuna kadar el ele vermeliyiz. Tüm yönetici arkadaşlarımıza iş düşüyor. Duyarlı hareket etmeliyiz. Şiddeti ortadan kaldırıp sporun dostluk olduğunu unutmamalıyız. Provakatif eylemler yapanlar karşısında dik duralım ve aramızdan uzaklaştıralım. Bu çocuklar bizim ve geleceğimiz onlardır. Ağır cezalar verilsin, yaptırım uygulansın. Burada toplanmamızın amacı, birliğimizi göstermek ve paylaşmayı göstermekti. Bu güzel günün oluşmasını sağlayan ve bize hep destek veren Halit Evin’e teşekkür ediyor, sezonun hayırlı olmasını diliyor, centilmenlik sezonu olarak umarım tahine geçen bir Lig olur”

 

Zımba “Özlemimi gerçekleştireceğim”

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, samimiyetle bu organizasyonu aslında kendilerinin yapması gerektiğini ifade edip, bu birliğin ilk temellerini atan Sakarya AFD Başkanı Ömer Bektaş’a teşekkür ederek, geniş kapsamlı bir toplantı hayali olduğunu herkesi bir çatı altında toplamayı arzu ettiğini da söyledi. Başkan Zımba “Bu özlemimi en kısa süre içinde gidereceğime inanıyorum. Herkes kardeşce, dostça, ağzıyla değil kalbiyle konuştuğu gün spor kazanacaktır. Bizim çocukluk yıllarımızda hakemlerimizle bizler aynı arabaya binmez, aynı yerde yemek yemeye çekinirdik. Ancak bu tamamen saygı ve sevgiyle alakalıydı. Burada olmaktan ve siz değerli spor adamalarıyla bir arada olmaktan dolayı son derece mutluyum, umarım güzel bir sezon geçiririz” dedi.

 

İlaçan “Sevgi,Saygı,Hoşgörü”

TÜFAD Başkanı ve Sakaryaspor Alt Yapılar Koordinatörü Tamer İlaçan, suçlu aramak yerine çözüm odaklı olmanın fayda sağlayacağının altını çizerek “Bu güne kadar yaşananları ve hataları bir kenara bırakarak, sıkıntıları minimize etmek adına bu şekilde birlşkte olmalıyız. Ortak paydamız, sevgi, saygı, hoşgörü olmalıdır. Yeni sezon tüm kulüplerimize ve şehrimize hayırlı olsun. Antrenörlerimizin daha duyarlı ve ortak mesajlar vermelerini öneriyorum. Antrenörlerimiz, takım kurmak, futbolcularla uğraşmak, yönetimleriyle uğraşmak, sorun ve sıkıntıların dışında mali problemlerle de mücadele veriyor. Yüklerini hafifletmeliyiz”

 

Aygün “Aile gibi olalım”

Hakemlerin, sezona hazır olduklarını ifade eden Hakem ve Gözlemciler Dernek Başkanı Özgür Aygün “hakem de nitekim insandır, bilerek hata yapılmaz. Hakemlerimize de destek olmalıyız. Biz sezona hazırız. Kötü niyetli veya kötü hakem yoktur. Eksik veya yanlışlıklar ve yanlış kararlar olabilir ancak onlarında birer insan olduğunu unutmayalım. Bir bütün olarak ele almak lazım. Aile olarak hareket etmeliyiz. Kendi aramızda sıkıntılarımızı çözmeye çalışmalıyız. Futbol severler, futbolu güzelleştiren taraftarlarla futbol daha güzel”

 

Sezgin “Hep birlikte güzelleştirelim”

TFF Sakarya Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Bütün olarak futbol ailesiyiz. O, Bu, Şu ayrımı yapmaksızın, futbolu güzel yerlere taşıyalım. Amatör ligler yeni futbolcular çıkması adına çok önemli. Amatörlerimiz hep birlik de destekleyelim. Hep birlikte futbolu güzelleştirmek adına çalışalım”

 

Boz “Hayırlı Olsun”

Sakarya Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Boz’da beraberlik çağrısında bulunarak, yeni sezonun hayırlı olmasını diledi. Boz “Sakarya’da ki spora yön verenler, değerli yönetici arkadaşlarımız burada. Herkes taşın altına elini gövdesini koymaya hazırlar”

 

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!