SON DAKİKA

Sakaryaspor tam gaz 2-0

Foto Galeri, Sakaryaspor

PANTA ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI

Bu haber 16 Aralık 2014 - 0:03 'de eklendi ve Bu haber 883 kez okundu. kez görüntülendi.

PANTA ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI
Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (ASKF) başkanlık seçimlerine doğru adım adım yaklaşılırken, uzun süredir başkanlık yarışına hazırlanan Sinan Panta adaylığını yapmış olduğu basın toplantısında açıkladı.
“ EKİBİMLE GÖREVE TALİBİZ “
Panta, “Sakarya’da spor yapılıyorsa yapılan sporun vitrine yansımasındaki en büyük etken sizlersiniz. Doğruları, yol gösteren de sizlersiniz. 47 yaşındayım. 12 yaşından beri sporun içinde olan bir kardeşinizim. 35 yıldır spordan başka hiçbir şey yapmadım. Bu süre zarfında 5 yılda yöneticilik, antrenörlük yaptım. Sakarya’da spora hizmet etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. En büyük amacım bu. Hiçbir zaman menfaatim olmadı. Ben bu yola Sakarya’da amatör spora hizmet için talibim. Ne makam, koltuk derdindeyim. 23 kişiden oluşan bir yönetim düşünün ASKF’de 3 delegesi olduğunu düşünün bu oylarla göreve talibiz. Ekibimiz yüzde 80 oranında hazır ve bugün itibariyle 24 saat köy köy ilçe ilçe bütün takımlarımızın huzuruna gidip kendilerinden Sakarya amatörlerine hizmet etmemiz için destek isteyeceğiz. Yapacaklarımız da var. UEFA mini turnuvası getirdik zamanında. Hiçbir şey kolay olmuyor. Mücadele ile oluyor. Mücadele o gün buradan başlamıştı bu mücadeleye buradan başlıyoruz” diye konuştu.
“ ÇOK EKSİKLER VAR “
ASFK’de gözünüze çarpan eksikler nelerdir sorusuna da cevap veren Panta, “Amatör’de çok eksikler var. Ben 5 yıl futbol il temsilciliği yaptım Sakarya’da. 3 Yılda ASKF’de Genel Sekreterliği yaptım. 5 Yıl zarfında bizim olduğumuz dönemde ne sentetik çim sahalar vardı, spor yapılacak spor odaları vardı. Bugün imkanlar var. Bizim zamanımızda sahalar çamur olurdu. Sahalara çizgi çizerdik çizgiler giderdi, ben o çizgileri tekrar çizerdim. Bu devam eden amatör küme sistemi aynen benim bıraktığım sistemle devam ediyor. Değişen bir şey yok. Bizim geldiğimizde değişen sistemler olacak. En önemli sistemlerden biride biz Sakarya Amatör spor ligi adını Hüseyin Kama Amatör Süper Ligi yapacağız. Çünkü o ligi buraya Hüseyin Kama getirdi. Çok değişikler olacak. Süper Amatör iki ligden oluşuyor iki takım var. Futbol il temsilciliği ile el ele verip bunu Hüseyin Kama süper Ligi yapacağız 18 takımlı. Benim en büyük hizmetim gençler olacak. Gençler alakalı hizmetlerimiz çok var. Sakarya’yı temsil eden Herkes ASKF’na gelecek. Bütün finansman ASKF olacak. Biz gençlerimize imkan vereceğiz ve onların önünü açacağız” ifadelerini kullandı.
IMG_5589

IMG_5592

IMG_5593

IMG_5594

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.