Özel öğrenciler sporda şehrimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edecek

featured

‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ projesi kapsamında düzenlenen spor malzemesi dağıtım programında konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Spor bir tutkudur, aşktır. Spor, insan sağlığı için büyük önemi olan, özel öğrencilerimizin de sosyal yaşama aktif katılımını sağlayan bir alandır. İnşallah öğrenci kardeşlerimizin sporda sağlanan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, şehrimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum. Hayırlı olsun” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ projesi kapsamında düzenlenen spor malzemesi dağıtım programına katıldı. 81 ilde 500 özel eğitim kurumuna ulaştırılmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden yola çıkan ve 30 farklı branşta kullanılacak spor malzemeleri Sakarya’da da 6 özel eğitim kurumu öğrenci ve idarecilerine teslim edildi.

 

Özel öğrencilerin gösterileri beğeni kazandı

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda özel eğitim okulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu, mehter ve sahne gösterileri izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Spor malzemelerinin dağıtımının gerçekleştirildiği programda Başkan Yüce’nin yanı sıra Vali Çetin Oktay Kaldırım, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Musa Zor, aileler ve öğrenciler katıldı.

 

6 özel eğitim okuluna teslim edilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığının en önemli misyonlarından birinin de sporun toplumun tüm katmanlarına ulaştırılması olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Proje ile spor malzemelerinin tüm ülke sathında okullarımızla buluşması, özel çocuklarımızın spora ulaşması hedeflenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 500 özel eğitim okuluna 27 bini aşkın spor malzemesi içeren tırlar yola çıkmış, şehrimizde de 6 özel eğitim okuluna teslim edilecek spor malzemeleri il müdürlüğümüzce teslim alınmıştır. Proje kapsamında 30 farklı branştaki birçok spor malzemesi özel eğitim okullarımıza teslim edilecek. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

3 bini aşkın özel öğrenciye hizmet sunuyoruz

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “81 ilimizde bakanlığımıza bağlı 500 özel eğitim okullarımızla buluşacak spor malzemeleri Cumhurbaşkanlığı külliyemizden yola çıktı. İlimizde de 6 özel eğitim kurumuna teslim edilecek malzemelerin dağıtımı için bir aradayız. Özel eğitim okullarımızda 3 bini aşkın öğrencimize hizmet sunmaktayız. Özel çocuklarımızı sporla kucaklayacağımız bir etkinlikte buluşmak son derece mutluluk verici. Spor Sakarya projemiz ile her öğrencimizin en az 1 spor branşıyla ilgilenmesini sağlama

hedefindeyiz. Yetenek Sakarya projemizi de Sayın Valimizin himayelerinde şehrimizle buluşturduk. Çalışmalarımıza destek sağlayan herkese teşekkür ediyor, paydaş olduğumuz tüm kurumlara şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal yaşama aktif katılım sağlayacak

‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ projesine himayeleriyle güç katan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “81 ilde olduğu gibi şehrimizde de Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı 6 özel eğitim kurumuna teslim edeceğimiz 30 farklı branştaki spor malzemelerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnsan doğduğu günden ölüme kadar spor yapar. Spor bir tutkudur, bir aşktır. İnsan sağlığı için büyük önemi olan, özel öğrencilerimizin de sosyal yaşama aktif katılımını sağlayan bir alandır. İnşallah değerli öğrenci kardeşlerimiz sporda sağlanan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, şehrimizi ve ülkemizi gururla temsil edeceklerine inanıyorum. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Sakarya bir spor şehri

Spor malzemelerinin özel eğitim okulları ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Sakarya bir spor şehri. Spor alanında çok güzel yatırımların yapıldığı bir şehir. Tüm kurumlarımızın spora özel bir önem gösterdiklerini biliyor, her birine ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnsanlığı merkeze alan bir medeniyetin mensuplarıyız. Gençlerimize dönük çok güzel çalışmalar var. Hep birlikte geleceğimizi emanet edeceğimiz, gözleri pırıl pırıl olan gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirelim. Bugün de özel öğrencilerimiz için 30 farklı branştaki spor malzemelerini takdim ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve eşi hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. Öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!