OTİZMLİ ÇOCUKLAR E-SPOR VE ATLI SPOR İLE REHABİLİTE EDİLECEK…

featured

OTİZMLİ ÇOCUKLAR E-SPOR VE ATLI
SPOR İLE REHABİLİTE EDİLECEK…

SAÜ 4M Bilim ve Sanat Merkezi Kurucusu ve aynı zamanda HADO E-Spor Sakarya Direktörü olan Nurettin Tepe Sakarya Atlı Spor Kulübü (SASK) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy ile biraraya geldi. Tepe ve Önsoy, otizmli çocukların eğitimi ve rehabilitasyonu için yapılabilecek işbirliğini görüştü.

Otizmli çocukların eğitimindeki terapi ve tedavi yöntemlerindeki çeşitliliğe her geçen gün yenileri eklenirken, E-Spor ve Atlı Sporunda yaygın olarak tercih edilmesi yeni çalışmaları ve arayışları gündeme getirdi. Bu anlamda, Sakarya’da faaliyet gösteren Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 4M Bilim ve Sanat Merkezi Kurucusu ve aynı zamanda Sakarya HADO E-Spor (Teknospor) Direktörü Nurettin Tepe ile yine Sakarya’da faaliyet gösteren Sakarya Atlı Spor Kulübü (SASK) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy bu konuda yapılabilecek işbirliğini masaya yatırdı.

SON DERECE YARARLI
HADOE-Spor’unun birçok ülkede otizmli çocukların rehabilitesinde ve tedavisinde kullanılmaya başlandığına ve olumlu sonuçlar alındığına dikkat çeken HADO E-Spor Sakarya Direktörü Nurettin Tepe, benzer şekilde Atlı Sporunda otizmli çocuklar için son derece yararlı olduğunun bilindiğini ifade etti. Tepe “Dünyada ve ülkemizde trendi hızla yükselen HADO ve Atlı Spor branşlarının entegre edilerek otizmli çocukların rehabilitesi ve tedavisi için bir alan oluşturmasının yararlı olacaktır” dedi.

100 DÖNÜMLÜK DEVASA ALAN
Tepe, Sakarya Atlı Spor Kulübünün 100 dönümlük devasa bir alanda kurulmuş olmasının burada otizmli çocuklar için son derece önemli olduğu bilinen Atlı Sporununda yer almasının bu manada anlamlı ve aynı zamanda bulunmaz bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Tepe; “100 dönümlük alan içerisinde HADO E-Spor kompleksininde yer almasıyla otizmli çocuklar için önemli bir alan oluşturulabilir.” ifadelerine yer verdi.

KIYMETLİ BİR İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ
Sakarya’nın Serdivan İlçesine bağlı Kazımpaşa Mahallesi’nde faaliyet gösteren Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy, Tepe’nin işbirliği yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Biz burada 20 milyon TL’yi aşan bir yatırım yaptık. Tesisimizde binicilik, okçuluk, tenis, airsoft, paintball, voleybol, trecking gibi hizmetleri veriyoruz. Hem şirketlerin personel eğitimi, liderlik ve motivasyon toplantıları faaliyetleri hem de iş toplantıları için tüm altyapımız mevcut. Bölgenin tek turizm imarlı tesisiyiz. Tesislerimizde her şeyi düşündük. Öncelikle otizmli çocuklara atlı spor eğitimi vermeyi de hedefimize koyduk. Bu manada işbirliği teklifinizi kıymetli bir yaklaşım olarak görüyorum.” şeklinde konuştu.

Amatör ruhla profesyonel hizmet vermek için çalıştıklarını söyleyen (SASK) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy; tesisi 20 milyon liralık bir yatırımla 100 dönüm arazi üzerine kurduklarını belirterek, çıkış noktasının sosyal sorumluluk projesi olan tesisin daha sonrasında gelişen şartlar doğrultusunda doğa turizmi ve spor kompleksine evrildiğini dile getirdi. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda Sevgi Evleri’nde kalan çocukları misafir eden ve eğlenceli bir bayram geçirmelerini sağladıklarını söyleyen Önsoy, “Tesisimizde binicilik, okçuluk, tenis, airsoft, paintball, voleybol, trecking, yazlık sinema ve konaklama hizmeti veriyoruz. 20 milyon TL yatırımla oluşturduğumuz tesis, İstanbul’a bir saatlik uzaklığıyla şirket toplantılarına ev sahipliği yapacak şekilde tasarlandı. Hem şirketlerin personel eğitimi, liderlik ve motivasyon toplantıları faaliyetleri hem de iş toplantıları için tüm altyapımız mevcut” dedi. Bölgenin tek turizm imarlı tesisi olduklarını vurgulayan Önsoy, “Tesiste her şeyi düşündük. Öncelikle otizmli çocuklar, Sevgi Evlerimizde kalan çocuklarımız ve şehitlerimizin emaneti olan çocuklarımıza ücretsiz atlı spor eğitimi vermeyi hedefledik” dedi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!