Okullar Arası Kros İl Birinciliği Yarışları Yapıldı

featured

 

Okullar Arası Kros İl Birinciliği Yarışları Adapazarı ilçesi Taşlık Mevkiinde yapıldı.

2000m. Yıldız Kızlar, 5000m. Genç Erkekler, 3000m. Genç Kızlar ve 3000m. Yıldız Erkekler kategorilerinde yapılan yarışlara 190 sporcu katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını verdiği Kros İl Birinciliği yarışlarında kategorisinde birinci olan takımlar, Sakarya’yı il dışında temsil edecekler.

Yarışların en kısa mesafesi olan 2000m. Yıldız Kızlar yarışında Akyazı Atatürk Orta Okulu 1.olurken 2.’liği Namık Kemal Orta Okulu ve 3.’lüğü Evrenköy Orta Okulu kazandı. 3000m. Genç Kızlar yarışında 1. olan okul SATSO Lisesi, 2.olan okul Güneşler Anadolu Lisesi ve 3.olan okul Tansu Çiller Lisesi oldu. 3000m. Yıldız Erkeklerde lider okul Açmalar Orta Okulu, 2. Selçuk Bey Orta Okulu ve 3. Evrenköy Orta Okulu oldu. Yarışların en uzun mesafeli koşusu olan 5000m. Genç Erkekler kategorisinde ise 1.’lik kupasını Sakarya Spor Lisesi alırken, 2.’liği Güneşler Anadolu Lisesi ve 3.’lüğü Arifiye Mesleki Teknik Anadolu Lisesi kazandı.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!