NEYDİ O GÜNLER UNUTAMIYORUZ !

NEYDİ O GÜNLER UNUTAMIYORUZ !

Yıllardan sanıyorum 1971 ve sonrası Sakarya’da Sakaryaspor sevgisi var ama amatör maçlara o kadar rağbet edilmiyor. Gençler tüm ağırlıklarını gayrı federe denilen amatör kümelerin dışında oynanan sözümona mahalle takımlarına vermişler. Öyle bir ortam oluşmuş ki bazı takımlar vardı  hiç abartmıyorum şu anda Spor toto 2. ve 3. ligde rahat rahat oynarlardı. İşte bu zamanlar rekabetin ağır bastığı ortamlarda çekişmeli turnuva maçları tertiplenir ve herkes bu maçlara odaklanırken, hatta davullu zurnalı büyük bir seyirci topluluğu da bu takımlara destek verirdi.

HUZURUNUZDA ŞEKER GENÇLİK

Gayrıfedere takımlar aynı zamanda Sakarya Amatör küme takımlarının da bir yerde alt yapısı oluyorlardı. Burada göze batan iyi futbolcular anında amatör takımlarda boy gösterirken, yine de eski takımını bırakmamaya çalışıyordu. O zamanların ünlü takımlarında hatırda kalanlar ise Meydanspor, Taçspor, Karaağaç Gençlik, Karaağaç Esnafspor, Şeker Gençlik, Hacıoğlu Hisarspor, Bahçelievlerspor, Uzun Çarşı Esnafspor, Dilmenspor, Tabakhane Gençlerbirliği, Ozanlarspor ve yine Şeker Mahalle’den Aydın Gençlik, 11 Şimşek, 19 mayısspor ile meşhur futbolcular topluluğu Acar Vefa bu takımların unutulmazları idi. Bunlardan bazılarını şu an için hatırlayamamış olabilirim onun için kusuruma bakmasınlar. Bu takımlardan iz bırakanları da oldu. Mesela Şeker Gençlik Şeker mahalle’nin futbol fabrikası idi. Burada yetişen futbolcular soluğu genelde Şekerspor’da alırlardı. Ona keza Karaağaç Gençlik takımı da efsane Sakarya Karadenizspor’un alt yapısıydı. Şeker Gençlik deyince birçok isim hatırlara geliyor. Bunlardan çoğunun şu an için yaşları kemale erdi. Mesela bir Osman,  Oktay Ulusan, Aziz,  Mikro Mustafa, İlhami, Muammer, Çarli, İlhan Okyar ve  daha kimler kimler yazmakla bitmez. Aradan çok zaman geçmiş hepimiz torun torbaya karışmışız artık yapabileceğimiz o eski hatıralarla yaşamak. Onun için de Şeker Mahalle gençliği el ele vermiş, geçen Yıldan başlamak üzere her yıl geleneksel olarak bir Ramazan iftarı düzenlemişler. O kadar güzel bir ortam yaşanıyor ki anlatmakla bitmez. Yıllardır birbirlerini ancak görebilen insanların sohbeti ve o sohbet sırasında gözlerindeki mutluluk ışığı her şeyi anlatmaya yetiyor da artıyor bile. Ben de o zamanların bir eski futbolcu arkadaşları olarak iftara katılıyorum ve o günleri adeta yaşıyorum. Bu güzellikleri sağlamaya çalışan başta Osman İbrahimoğlu ağabeyimiz olmak üzere tüm Şeker Gençlik “tekaütlerine “ teşekkürü bir borç bilirim. Bizlere o eski günleri sanki dünmüş gibi ve aynı heyecanla anlatarak yaşatan o muhabbetleri yapan değerli arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.  Bundan sonra her Ramazan’ın ikinci Cumartesi akşamında  bayrağı gençler alacak ve bu geleneği devam ettirecek diye düşünüyorum.

SIRRI kÖŞE

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!