Mersin’den Sakarya Madalya ile Geldiler

featured

Mersin’den Sakarya Madalya ile Geldiler

Mersin-Yenişehirde yapılan 2. Yenişehir Triatlonunda 26 ilden 210 sporcu madalya için mücadele etti.

Sezonun ilk puanlı yarışı olan Yenişehir Triatlonu, büyük bir mücadeleye sahne oldu. Pandemi nedeniyle bir yıldır yapılamayan triatlon müsabakaları yeni sezonun startını Yenişehir’den verdi. Adnan Menderes Bulvarı Kültür Park Fenerbahce Meydanında yoğun pandemi önlemleri altında yapılan yarışlarda sporcular genç, elit, paratriatlon ve yaş grupları kategorilerinde ter döktü.

Genç Erkekler B kategorisinde yarışan 30 sporcudan Türkiye 3. Olan Abdurrahman Yazıcı Sakarya’yı gururlandırdı.

Gençler ve paratriatlon kategorisinde sporcular 750 metre yüzdü, 20 kilometre bisiklet sürdü ve ara vermeden 5 kilometre koştu. Elit ve yaş grupları kategorilerinde ise sporcular bin 500 metre yüzdü, daha sonra 40 kilometre pedal çevirdi, ardından 10 kilometre koştu.

Yarışlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Triatlon İl Temsilcisi Eyüp Yazıcı ‘Genç Erkekler B kategorisinde Türkiye 3. Olan Abdurrahman Yazıcı bizleri gururlandırdı. Abdurrahman’ın yetişmesinde emeği geçen Triatlon antrenörlerimizden Mehtap Demircioğlu, Yiğit Erdeniz’e ve bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Arif Özsoy’a Triatlon İl Temsilciliği olarak  teşekkür ederiz’ dedi ve ‘2021 yılı Sakarya triatlonu olarak başlangıç sezonuna iyi başladıklarını önümüzdeki aylarda Mersin-Yenişehirde yapılacak olan Balkan Triatlon Şampiyonasına Sakarya’dan sporcularımızın katılabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz’ diye belirtti.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!