SON DAKİKA

Sakaryaspor tam gaz 2-0

Foto Galeri, Sakaryaspor

MACARİSTANDA MADALYA ARAYACAKLAR

Bu haber 26 Mayıs 2015 - 12:35 'de eklendi ve Bu haber 967 kez okundu. kez görüntülendi.

MACARİSTANDA MADALYA ARAYACAKLAR

28-31 Mayıs tarihleri arasında Macaristan’da yapılacak olan  Veteranlar Avrupa Judo Şampiyonasında ilimizi ve ülkemizi temsil edecek olan F2 48 KG Bayanlar’da Neslihan Can, M4 90 KG’de Bayram Akdemir, bu gün (26 Mayıs 2015 –Salı) Türk Milli Takım kafilesiyle birlikte turnuvanın yapılacağı ülkeye gidecek.

judo budepeşte

////////////////////

Aklandım 2016 ya kadar görevdeyim

Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir düzenlediği Basın Toplantısında kendisine ve makamına yönelik yapılan saldırılara yönelik açıklamalarda bulundu, “2016’ya kadar görevimin başındayım, aklandım ve alnımın akıyla sizlerleyim” dedi.

judo toplu

Spor basınıyla bir araya geldi

Uzun süredir Judo camiasında yaşanan bir takım karışıklıklara Judo İl temsilcisi Bayram Akdemir düzenlediği basın toplantısıyla cevapladı. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salih Koşu’nun yerine vekaleten GHSİM Şube Müdürü Selim Şahin, Erenler İlçe Spor Müdürü Aziz Arıcı, Sakarya Bölge ve Akdemirspor kulübü antrenörü Mehmet Şen, Akdemirspor Spor Kulübü antrenörü Taner Eraslan, Karapürçek HEM antrenörü Neslihan Can, Erenler HEM antrenörü Sezgin İge, Akyazı Belediye Antrenörü Pınar Batman ve spor basınının katıldığı toplantı da sorunlar ve başarılar masaya yatırıldı.

IMG_9246 IMG_9247

Başarı varsa Bayram hocanın emeği vardır

 GSİM Şube Müdürü Selim Şahin, karışıklıkların ve sıkıntıların bir an önce giderilmesi, spor adına önemli olduğuna vurgu yaparak “Judo’da başarı varsa bunda Bayram hocanın da emeği vardır. Tüm antrenörlerimiz yoğun bir şekilde başarı için çalışıyor. Sporcu yetiştirmek ana tema olmalıdır. Küskünlükler dargınlıklar kenara bırakılmalıdır. Spor Şube Müdürümüz ve kardeşim Bülent Kasım’ın bu küskünlük de devreye girip, çözüm sağlayacağına inanıyorum. Kendisi sporda hayli başarılı bir yöneticimizdir. Kendisi toplayıcı ve başarıya yönelik bir spor adamıdır. Bu sıkıntıyı da çözeceğine inanıyorum” diye mesaj verdi.

15-20 Bin TL harcıyorum, 300 TL mi söz konusu

 İl Temsilciliği görevindeyken usülsüzlük yaptığı iddiasıyla haberlere konu olan Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, Judo Federasyonu ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından görevine iade edildiğini ifade ederek, onurunu rencide edenlere de tokat gibi cevap verdiğini, kurumlar tarafından temize çıktığını, çamur atanların da haksızlıklarına değindi. 2016 Olimpiyatlarına kadar görevinin başında olduğunu, çalışmaya ve başarılara devam edeceğini bildiren Akdemir “ben her yıl 10-15 bin TL  cebimden Judo’ya harcıyorum. 300 – 500 Lira için komik şekilde lekelenmek mantık dışıdır. Bu güne kadar sustum ve görevim geri iade edilerek, haklı bulundum. Evet usül hatası yanlışlıkla olmuş olabilir. Sonuçta biz insanız hata yapacağız ancak bu ne spora ne kişilere zarar vermiştir. Ben bu güne kadar spor ve namus için yaşadım.  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile birlikte, başarıya odaklı şekilde, irtibat halinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

En iyi cevabı görevime iadeyle verildi

 

Bizlere iftira atanlara en iyi cevap görevime iade edilmekle birlikte verilmiş oldu. Bu güne kadar tek kelime cevap vermedim ve vermeye de gerek duymadım. Bugün resmi olarak cevap verilmiştir. Bu tür safsatalara itibar etmeyiniz. Bir bilgi istenirse öncelik kurum İl temsilciliği makamıdır. Bizlere danışılmadan yapılan haberleri kale almayınız. Spor basını ve basın mensubu dostlardan ricam kimseye itibar etmeyiniz. En iyi bilgiyi bizim kaynaklarımızdan alabilirsiniz. Bizde her şey şeffaf ve 24 saat telefonum açıktır. İl Temsilciliği görevine ben gelmedim. Beni judo antrenörlerimiz, bugün muhalefet olan hocalarımızda onayladı ve o şekilde il temsilcisi oldum. Onlar beni seçti bugün bize muhalefetin dışında yakışıksız iftiralarla karalamaya çalışsalar da başaramadılar, görevim ve itibarım geri verildi.

Kimseyle küs değilim, çalışanla birlikteyim

 Biz aklandık, çok şükür ayaktayız. judo, spora yönelik hizmetimi kimse durduramayacaktır. Ben çalışan her antrenörümün yanındayım. Kimseyle benim şahsi olarak küslüğüm yoktur. Kim hakkıyla çalışırsa bende onunla olurum. Türkiye’de Sakarya ilk 10’un içindedir. Lisanslı sporcu olarak ilk 10 içindeyiz. 30 Ağustos Zafer kupasını uluslar arası üst düzeyde yapmak istiyoruz. Bununla ilgili Mehmet Şen hocam ilgileniyor ve şimdiden ülkelerde reklam çalışmaları başlattı. 2005’den bu yana Veteranlar Ustalar branşında ülkemi ve ilimi temsil ediyorum. Antrenörlük ve il temsilciliği, başkanlık yapıyorum. Biz Sakarya Judosu ve Sakaryayı temsil ediyor Judo’nun yanındayız, taraf değiliz. 15 Kişilik kafileyle Milli Takım olarak bayrağımızı dalgalandırmak için Macaristan’a yardın gidiyoruz. Sakarya’dan ben ve Neslihan Can katılıyoruz.

bayram pekdemir

Karasu’da yaşanan olaylar bizi bağlamıyor

Biz topluma insan kazandırmanın derdindeyiz. Bu şekilde boş işlerle meşgul olmamaya gayret ediyoruz. Tamamen kendi imkanlarımla, Judo’yu ayakta tutmaya gayret ediyorum. Karasu’da il temsilcisi haberi olmadan, bilgisi olmadan organizasyon yaptılar. Sonuç ortada. Kendi davet ettikleri kardeş ülke Azerbaycan ile kavga etmişler, olaylar çıkmış. Bizim olmadığımız yerde bu tür olaylar yaşanabilir. Bu yaşanan olayların bizlerle alakası yoktur ve ferdi olarak turnuva yapmaya çalışmışlar. Sonuç işte Judo sporuna zarar verildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN