LİSELİLER ŞEHİR MEKTEBİNDE BULUŞUYOR

featured

LİSELİLER ŞEHİR MEKTEBİNDE BULUŞUYOR

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Temsilciliğinin yürüttüğü Şehir Mektebi Projesi başladı. Şehir Mektebinde kurslardan sportif faaliyetlere kadar birçok faaliyet bulunuyor. Liseli gençler her hafta bir araya gelerek tüm bu imkanlardan ücretsiz olarak faydalanırken hem eğleniyor hem de öğreniyor.

TÜGVA Sakarya Lise Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen projede Arapça, İngilizce gibi dil kurslarının yanı sıra Senaryo Yazarlığı, Türk Müziği İcrası gibi sanat dersleri de veriliyor. Pandemi dönemi boyunca evde hareketsiz kalan gençler Geleneksel Okçuluk, Bocce, Dart, Basketbol ve Futbol gibi sporlar ile de hem eğleniyor hem de sosyalleşiyorlar. Her hafta sonu Matematik, Geometri, Fen Bilimleri ve Türkçe/Edebiyat derslerinde soru çözümü yapılarak okul derslerine de yardımcı olunuyor.

Proje içerisinde yer alan İslam İnanç Esasları ve her hafta bir sahabenin hayatının anlatıldığı Genç Sahabeler dersi ile de gençlerin manevi olarak gelişmesine katkıda bulunuluyor. Bu dersleri gençlere aktaran Diyanet Gençlik Merkezi Koordinatörü Yener Toprak “İslam’da din adamı diye bir kavram yoktur. Herkes dininin adamıdır. Peygamber efendimiz üç kez ard arda “din nasihattir” diye bizlere bir yol gösterir. Diyanet İşleri Başkanlığı son yıllarda kurduğu Gençlik Koordinatörlüğü birimi ile yüz binlerce gence ulaşarak büyük yol katetmiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sahih dini bilgilerle desteklemezsek bu boşluk hurafelerle doldurulup, gençlerimiz farklı yollara çekilebilir. Peygamber efendimiz sahabeler için, “hepsi birer yıldız gibidir, takip ederseniz yolunuzu şaşırmazsınız” buyuruyor. Bizlerde Şehir Mektebi Projesinde gençlerimize her hafta İslam İnanç Esaslarının yanı sıra Genç Sahabeler’den birinin hayatını anlatıp kendilerine çizecekleri yolda ışık olmaya gayret ediyoruz.” sözleriyle Şehir Mektebi Projesi hakkındaki görüşlerini belirtti.

Gençlerin severek katıldığı projenin ilk dönemi 6 hafta sürecek. Tüm bu imkânların ücretsiz olarak sunulduğu projede, gelecek dönemde gençler en çok hangi dersi almak istiyorlarsa talepleri www.sakaryasehirmektebi.org iletişim bölümünden veya sosyal medya hesapları üzerinden alınacak, gelen taleplere göre imkanlar doğrultusunda gençleri memnun etmek için çalışmalara devam edileceği belirtildi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!