-

-

Lale Orta doçent oldu

IOC Avrupa Kıtası “Kadın ve Spor” Büyük Ödülü Sahibi, dünyanın ilk kadın FIFA hakemlerinden biri, Türkiye’nin de ilk FIFA kokartlı kadın hakemi olan Yrd. Doç. Dr. Lale Orta, “Yönetim ve Strateji” alanında doçentliğini alarak akademik kariyerini bir adım öteye taşıdı.

Türkiye’nin FIFA kokartlı ilk kadın hakemi, aynı zamanda dünyanın ilk kadın FIFA hakemlerinden biri Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) eski öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Lale Orta doçent oldu. Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü’nde düzenlenen mini törende Orta’ya cübbesini jüri üyesi Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Günseli Mine Gerni giydirdi. “Yönetim ve Strateji” alanında doçentliğini alan Lale Orta’nın sevincine Jüri Başkanı Maltepe Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Nafiz Gürdoğan ile jüri üyeleri Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Efil, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Aydemir ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esra Nemli Çalışkan da ortak oldu.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!