Kuzey Turnuvası’na hazırlıklar devam ediyor

Kuzey Turnuvası’na hazırlıklar devam ediyor

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Kuzey Ramazan Turnuvası’nda heyecan gün geçtikçe artıyor. Turnuvanın şartnamesi katılımcılara verilmeye başlandı. Saha iyileştirmeleri bu hafta başlıyor. Turnuva Ramazan  ayının ilk haftasında start alacak.

Heyecan dorukta

Kuzey Ramazan Turnuvası 5. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Her geçen yıl biraz daha iyi bir turnuva yapmak için hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade eden Kuzey Ramazan Turnuvası Komite Başkanı Münir Ali Kara, “Sakarya’nın çim sahada düzenlenen en köklü turnuvasını geleneksel hale getirdiğimiz için çok mutluyuz. Takımlarımızın şimdiden duydukları heyecanı biz de yaşıyoruz. En iyi şartlarda ve en kaliteli ortamda futbol oynatmak ve seyir zevki yaşatmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Şartları iyileştiriyoruz

Sahanın her yıl düzenli olarak yapılan bakımının yanı sıra ışıklandırma ile ilgili de ayrı bir özen gösterdiklerini söyleyen Kara, “Komite üyesi arkadaşlarımızla birlikte sorunsuz bir turnuva için sık sık bir araya geliyoruz. Saha zemin iyileştirmesi ve ışıklandırma konusunda hassas davranıyoruz. Soyunma odaları ile ilgili de görüşmelerimiz sürüyor. Onu da halledersek sahamızın pek bir eksiği kalmıyor. Tüm futbolseverleri turnuvamıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

14 Haziran son gün

Takımlardan istenen evrakların geçen yılki ile aynı olacağını söyleyen Kara, “Turnuva için şartnameler Karasu Atatürk Spor Salonu’ndan temin edilebiliyor. Katılım için istenen evraklar önceki yıl ile aynı. Nüfus kağıdı  fotokopisi, vesikalık fotoğraf ve sağlık raporu. Bu evraklar arasında eksiği bulunanların lisansının çıkması mümkün olmuyor. Bu yıl rakipler anlaşsa bile lisansı yetişmeyen oyuncunun forma giymesine komite tarafından müsaade edilmeyecek. Onun için özellikle sağlık raporu konusunda acele edilmesini ve eksik evrak getirilmemesini rica ediyoruz” dedi.

Sınırlı tutulacak

Turnuvanın ay sonunda bitirilmesi için takım sayısını sınırlı tutmak zorunda olduklarını da sözlerine ekleyen Kara, “Kimseyi kırmak istemiyoruz. Ancak turnuvanın ciddiyetle tamamlanabilmesi için başlangıç tarihini mümkün olan en erken zamana alacağız. Ancak ramazan sonunda bitirilmesi için de takım sayısında bir sınır koymak zorundayız. Herkesin bu konuda anlayışlı olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!