KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Abone Ol
Daha Fazla

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
Sakaryaspor Teknik Patronu Ercümend Coşkundere konuşmayı çok seven biri. Takım bir yandan çalışırken, Hoca da gazetecileri hazır bulmuşken bir şeyler anlatayım da onlarda bir şeyler öğrensinler edasıyla bıraksalar saatlerce konuşacak gibi. Nitekim Rüstemler’de yapılan Perşembe günü antrenmanında da aynı sahneler yaşandı. Basından geldim ben bu işi iyi bilirim dilen Ercümend Coşkundere bir gazetede çıkan eleştiri yazısına takmış ve bu nedenle de uzun uzadıya anlatıp durdu. Daha sonra Van maçı ile ilgili görüşlerini açıklarken de “ bu takım iyi takımları yenmiş, ben bu takımdan çekiniyorum “ dedi. Dediği de çıktı. Ama madalyonun diğer bir yüzü de başka. Rakım olarak bizden kat bekat yüksek olan ve iklimi bizden çok farklı bir yere gidiyorsun da gerekli önlemleri aldınmı diye sorarlar adama. Mesela basit bir şekilde açıklayacak olursak en azından iki gün önce oraya gidip oranın soğuk havasına ve yüksek rakımına biraz olsun alışmak gerekmez mi. Futbolcunun metabolizmasında değişiklikler olacağı önceden bilinmesi gerekmez mi ?.
SONUNDA OLANLAR OLDU
Sakaryaspor böyle yapmayıp Cumartesi günü akşamı Van’a vardı. Otel’de sıcak bir şekilde sabahı bekledi. Ertesi günü maça çıktı. Buraya kadar iyi de sonrası ne olacak ? Olanlar oldu ve Sakaryaspor takımı sahada adeta kilitlendi ve belki de sezonun en kötü futbolunu oynayarak sahadan 2-0 Yenik ayrıldı. Maç sonrası futbolcular teknik heyete belki de hissettirmemeye çalıştılar ama anlattıklarına göre elleri ayakları tutulduğu gibi yoğun bir baş ağrısından şikayetçi oldular. Demek ki neymiş, bunlara önceden acil önlemler almak gerekiyormuş. Biz cahil kafamızla böyle düşünürken Teknik heyet acaba ne düşünüyordu gerçekten merak konusu. Şimdi tüm Sakarya’da bir üzüntü havası yaşanıyor. İyi günde “ goygoy” yapanlar bunun bir daha tekerrüründe acaba ne yaparlar bunları da yıllar öncesinden hep yaşadık. Yani iyi günde eleştiri yapan gazeteciler “ tekere çomak sokmak “ deyimi kullanılmasın diye hep iyi şeyler yazarlar. Ama Allah korusun bunun aksi olduğunda ne olur onu da zaman gösterir. Ercümend Coşkundere Van’a gitmeden rakipten korkuyorum diyeceğine bu işi çok bildiğini iddia eden Hoca’mız gerekli önlemleri alsaydı belki de bugün bunları yazmayacaktık. Ama ne demişler “ Korkunun ecele faydası yok “

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!