TEPREŞ, TATAR GÜREŞLERİNE SAKARYA DAMGASI

Daha Fazla Göster

Kocaeli’deki Kırım Tatarları, Sapanca gölü kenarında düzenlenen 2. Uluslararası Kırım Tatarları Tepreş Şenliğinde bir araya geldi.

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kırım Türkleri Federasyonu Başkanı İbrahim Aracı’nın ortaklaşa düzenlediği Tepreş Şenlikleri kapsamında Uluslararası Kuşak Güreşi Turnuvası yapıldı. Turnuvaya Sakarya damgasını vurdu

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Başbakanlık Tanıtma Fonu desteği ile geleneksel hale getirilerek bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kırım Tatarları Tepreş Şenliği, Sapanca Seka kampı alanında düzenlendi. “Baharın gelişi” anlamına gelen Tepreş şenliğine Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Aracı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Birçok etkinliğin ve çeşitli eğlencelerin düzenlendiği şenliklerde, Kırımlılar için geleneksel anlam taşıyan kuşak güreşleri gerçekleştirildi. Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kırım Türkleri Federasyonu Başkanı İbrahim Aracı’nın ortaklaşa düzenlenen Tepreş Şenlikleri kapsamında Uluslararası Kuşak Güreşi Turnuvası yapıldı. Turnuvaya Kırım, Romanya ve Rusya’dan sporcuların yanı sıra İstanbulİzmir,Eskişehir, Kocaeli, Sakarya ile Manisa’dan sporcular katıldı.

Sakarya’dan yönetimde 2 isim

Kuşak Güreşi Yarışmaları Yürütme Kurulu ve heyet; Türkiye Olimpian Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Kuşak Güreşi Asbaşkanı Fahrettin Şolpan, Kırım Spor Akademisi Müdürü Seydamet Yaya ve Romanya Eski Milletvekili Nejat Sali, Sakarya Judo İl temsilcisi Bayram Akdemir, Sakarya Gelenksel Sporlar İl Temsilcisi Aziz Aracı’dan oluştu.

 Sakarya 6’da 6 yaptı, takım olarak şampiyon oldu

 Açık sıklet, yani tüm şampiyonların katıldığı şampiyonanın galibi İstanbul’dan Zafer Boriyev oldu. İbrahim Aracı’nın açık sıklet ödülü olarak koymuş olduğu koçu, İbrahim Aracı ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şampiyona hediye ettiler. Sikletlerinde başarılı olan ve şampiyon olan sporculara para ödülleri de takdim edildi. Öte yandan bu büyük şenliğe Sakarya Judo Ekibi damgasını vurdu. 6 Sıkletten oluşan Kuşak Güreşlerinde Sakarya Judo Takımı ve Akdemir Spor Kulübü Takımları Sakarya’yı en iyi şekilde temsil ederek turnuvanın en dikkat çeken takımı oldu. Judo İl temsilcisi ve Akdemir Spor Kulübü Kurucusu Bayram Akdemir ve Judo Bölge antrenörü Mehmet Şewn önderliğinde Sakaryalılar hem şenliklerde eğlendi hemde ödüllere doymadı. Sakarya adına 6 siklette 2 altın madalya, 3 bronz madalya, 1 gümüş madalya çıkartarak takım halinde de şampiyonluk ipini göğüslediler.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!