Kocaalispora Ballı tavsiyeler

( derleyen Nazım Aktürk)

Kocaalispor ikisezon aradan sonra bir kez ayak bastığı Bal ligine dönüş yaptı. Mavi Beyazlılar dekrara geriye dönmek adına bu sezon önemli hamleler yaptı. Gençleşen ,çok koşan ,tecrübeli kadro yapısı onları yenilmeden Bala taşıdı.
BAL KARNESİ
Mavi Beyazlılar Erenleri koskoca 45 dakika bir kişi eksikle Penaltıdan Umit Tiflisin attığı Penaltı golüyle 1-0 yenerek Bal yürüyüşüne çıktı. Sonrasında iddalı Adapazarısporu 2-1 yendiler. Yeni hendekle 1-1 berabere kalıp ,Sapanca Gençliki 2-1, finalde Kırkpınarı 1-0 yenerek Bala çıktılar.

BAL NASIL GELDİ

Kocaalispor öncelikli olarak genc kadronun başına ,bu ligin futbolcusu ,bu ligi iyi bilen bir teknik adamda karar kılarak, olumlu bir tercih yaptılar. Talip Toprak kendi kafasındaki oyun planı doğrultusunda transferler yaptı. İlk yarı sırıtan futbol kapısının arızaları ikinci yarıda onarıldı. As Akyazdan hasan ( Savunmaya ) ,K.Aziziyeden Sadullah ,As Akyazıdan Oğuzhan mevcut kadronun gol yollarını ateşleyen ,takım dinamizmini artıran oyuncular oldular. Bu transfer harekatındaki olumlu tercihler Bal playoffta Kocaalisporu çne taşıdı.

ŞİMDİ NE OLACAK ?
Kocaalisporun önünde bir sene yaşanan sonu dramatik biten Bal macerasından örnekler var. Düierken nasıl bir transfer politikası izlenmiş,yüksek paralarla kurulan kadro neden başarısız olmuş.Bu başarısızlığın altında Teknik adam vede yönetim payları nerelerde duruyor. Bu sürec uzakta yaşanmadı. Daha külleri Kocaalide duruyor. Bize göre Kocaalisporu Bala çıkartan kadro fazla hırpalanmamalı. Ekstra bir kaleci ,iyi bir solbek vede kulupe zenginliğine ışık tutacak transferler yapılabilir.
TEKNİK ADAM TERCİHİ
Bala çıktık diye havalanmak Kocaaliye yaradan çok zarar verir. Bize göre Bal kapısındaki ikinci yıl Talip Toprakla yürümeli. Yönetim Para verecek ama ucuk rakamları kapsından içeriye sokmayacak. Serdivan modeli bu şehrin örnek Bal modelidir. Yönetim takım kurma konusunda ,Profosyenel dünyayı ,bizim ilin futbolcu potansiyelini iyi bilen Teknik adamına bırakmalı. Talip Toprakla yoluna devam etmeyi denemek, kadro yapısını onun vereceği bilgiler doğrultusunda beslemenin formülüne skı sarılmanın yolun başında doğru olacağı düşüncesi, bize ait futbol düşüncesi. Gerisi Kocaalispora yönetenlere kalmış birşey.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!