Kocaali Gençlik Merkezi Her Yerde

featured

Kocaali Gençlik Merkezi Her Yerde

Kocaali Gençlik Merkezi 2021/2022 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençleri okullarda öğrenciler ile bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezleri’nin ‘‘Merkezim Her Yerde’’ projesiyle gençlik merkezine ulaşamayan, faaliyetleri konusunda bilgisi olmayan, bu faaliyetlere katılmamış, imkânlarından yararlanmak isteyen gençler ve çocuklar başta olmak üzere bütün gençler ve diğer vatandaşlar bu faaliyetlerin uygulandığı proje olarak belirlendi.

Kocaeli Gençlik Merkezi, gerçekleştirilen ‘‘Merkezim Her Yerde’’ faaliyetlerinde, İlçe merkezlerine uzak mesafede yer alan tüm köy ve mahallelerde yaşayan gençlere ulaşarak okul okul gezmeye devam ediyor. Hürriyet İlkokulu, Osman Salihoğlu İlkokulu gibi bir çok okula ulaşarak; kaynaşma oyunları, matrak, mas güreşi, halat çekme yarışı, dart, geleneksel ok atışı, badminton parkur yarışı gibi oyunlar, sunum ve tanıtımlarla Gençlik Merkezleri Liderleri ve Gönüllü gençleri öğrenciler ile keyifli bir gün geçirdi.

Proje kapsamında SUBÜ Denizcilik Meslek Yüksek Okulunda gençlerle buluşan Kocaali Gençlik Merkezi, Gençlik Merkezi faaliyetleri, Gençlik Kampları ve Gönüllülük çalışmaları hakkında gençleri bilgilendirdi.

Bunun beraberinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Kocaali Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ile birlikte bisiklet turu gerçekleştirdi.

Kocaali İlçe Spor Müdürü Ramazan Doğanay yaptığı açıklamada;

‘‘Kocaali ilçemizde faaliyetlerimize katılamayan gerek okul gerek köylerde olsun tüm gençlerimize ulaşmayı hedeflemekteyiz. Bu emvalde bizlerden desteğini esirgemeyen, başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere, Kocaali Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve tüm paydaşlarımıza desteklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Birbirinden farklı faaliyetleri mekân sınırlarının dışına taşıyarak gençlerin olduğu her yere ulaşmayı amaçlıyoruz ’’ şeklinde konuştu.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!