-

-

Kocaali çok yaklaştı

Bala yükseliş Playofta Kocaali spor en iddialı Adapazarı sporu yenerek ikide iki yaptı. Yeni Hendek spor Kırkpınar’a patladı. Sapanca –Erenler 3-3 le birbirlerinin önünü kestiler.
Süper lig Playofta Bala yükselişte takımlar ikinci maçlarını geride bıraktılar. İki haftalık maratonda Kocaali spor iki önemli maçı ,iki iddialı takımı yenerek Bala direk çıkışın ateşini yaktı. İkinci hafta Sapanca –Erenler 3-3 le ilk beraberliğe imza atarken hakemlerin cebinden bir kırmızı çıktı.
KOCAALİNİN AYAK İZLERİ
Bala yükseliş Talip Toprak önderliğinde Kocaali spor, iki önemli takımı yenerek Bala çıkış için çok önemli iki adım attı. Önce Erenler sporu 1-0 ,sonrada Adapazarı sporu 2-1 yenen Kocaali spor bu sonuçlarla elini çok güçlendirdi. Kocaali sporun önünde şimdi Yeni hendek maçı duruyor. Bu maç kimin nereye koşacağına bu maçtan çıkacak sonuç belirleyecek.
ADAPAZARI ÇOK HATA YAPTI
Apturahman Güneş önderliğindeki Adapazarı spor Kocaali spora startajik futbol hatası yaptığı için kaybetti. Kontrollü oyunda savunmanın göbeğinde müthiş hatalar yapan ,orta sahasını canlı tutamayan ,bu konuda yanlış futbolcu tercihleri Adapazarı sporun , Bal hayaline önemli ölçüde darbe vurdu.
ORTALIK KARIŞTI
Adapazarı spor –Kocaali maçı Adapazarı sporun attığı golden sonra karıştı. Herkesin herkesle atıştığı ,itiştiği ,yerlerde sporcuların süründüğü bi yakışıksız futbol fotoğrafının içinden sadece bir sarı vede bir kırmızı çıktı. Bu çıkan kartların adil olmadığı bizim ve seyredenlerin ortak kanısı. Çok sayıda sarının vede kırmızının çıkması gereken pozisyonda hakem Arif Sucu oğlu ver ekibi iyi hakem takipçiliği yapamayarak organizasyonun o gün ki maçının dışında üçüncü maçlara da etki yaptığı aşikar. Bu maç skoru bir yana ,bu yakışıksız görüntüden çıkan kart ve çıkmayan kartlar Bala çıkış konuşulduğunda gündem olmaya devam edecektir.hemen belirtelim o karışıklıkta kırmızı Adapazarsporlu Şenere çıktı.
YENİ HENDEK PATLADI
Yeni Hendek spor Adapazarı spora farklı yenilirken oynadığı kötü futbolla şaşkınlık yaratmıştı. O Yeni Hendek spor bu yenilgilerin yarasını Sapanca sporu 5-2 yenen Kırkpınar sporu Hüseyin(2) Hasan (2) attığı gollerle 4-0 yenerek yara sarmak bir yana, Kocaali spor maçına Bal umudunu yeniden yakalayarak,olası bala çıkma şansını evine taşıdı.
ERENLER ŞANS TEPTİ
Erenler spor ilk maçta bir devre on kişi oynayan Kocaali spora 1-0 yenildikten sonra Sapancayıda geçemedi. Berabere biten karşılaşmada Erenler spor iki kez öne geçti. Futbol kalitesi olarak Sapancadan daha iyi oynadı. Mavi beyazlılar berabere kalırken savunma bloğunda ,özellikle ilk yarıda önemli şansızlıklar yaşadı. Sapanca ikinci yarıda Erenlere göre maça daha fazla asılırken öne geçti ama yakalandı. Sonuç olarak Erenler bu maçın futbol olarak üstün olsada Sapanca direncin ide bu işin içinde futbol rolü oynadığını ,Kırkpınar maçından daha iyi bir Sapanca izlediğimizi belirtmek gerek .
KARŞILAŞMALARIN GOLLERİ
Pazartesi akşamı hala çatısı onarılmayan ,spor sahalarının ayıpı olarak resim veren Erenlerde yağmur altında iyi ,iyi olduğu kadar şaşırtıcı goller izlendi. Günün maçında Kocaali spor Adapazarı sporun Bal hayallerine savunmada A.Kadirin büyük hatalarını Onur ve Oğuzhanla değerlendirdi. Adapazarı sporun tek golünü İlker attı. 3-3 Biten Sapanca Gençlik-Erenler spor maçında atılan altı golde Sapanca adına Oktay (2) Emre ,Erenler adına Furkan İğde (2) ve Zekeriya kaydetti. Yeni Hendek sporun 4-0 dekrar umutlandığı Kırkpınar maçında gollerini Hasan (2) Hüseyin (2) kaydettiler.
PAZARIN PROĞRAMI
16.00-Kocaalispor-Yeni Hendekspor
20.00-Adapazarıspor-Sapanca Gençlik
18.00-Erenlerspor-Kırkpınarspor
BAŞARILILAR
Burakhan ( Kocaalispor)
Hasan ( Kocaalispor)
Berkan ( Erenlerspor)
Berk ( Sapanca Gençlik)
H.Olgun ( Kocaalispor)
Kemal ( Yeni Hendekspor)
Furkan İğde ( Erenlerspor)
Hasan ( Yeni hendekspor)
Onur ( Kocaalispor)
Oktay ( Sapanca Gençlik)
Onur ( Kocaalispor)
En Başarılı hakem Burak Olcar ( Yeni Hendekspor-Kırkpınarspor)
Başarılı Antrenör Talip Toprak ( Kocaalispor)
Başarılı Takımlar Kocaalispor-Yeni hendekspor
Futbolcu Onur ( Kocaalispor)
Başarılı Kareas Onur ( Kocaalispor) Oktay ( Sapanca Gençlik) Hasan ( Yeni hendekspor) Furkan İğde ( Erenlerspor)

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!