Kişisel imkanlarıyla büyük başarı

Daha Fazla Göster

Avrupa’yı titreten ikili basın karşısına çıktı

Macaristan’da yapılan Avrupa Veteranlar Ustalar Judo Şampiyonasında 3. Olan Bayram Akdemir ve Neslihan Can, Orman Park’da yapılan kahvaltı programında basın mensuplarıyla buluştu

bayram akdemir  madalya

Basın mensuplarıyla buluştu

Milli Takım adına yarışan ve 5 madalyanın ikisini Sakarya olarak kazanan iki temsilcimiz Bayram Akdemir ve Neslihan Can, madalyalarıyla görücüye çıktı. Judo İl temsilciliği tarafından verilen kahvaltı programında basın mensuplarıyla buluşuldu. M5 90 KG’de Avrupa 3.sü olan Bayram Akdemir ile F2 48 KG’de Avrupa 3.sü olan Neslihan Can, başarının çalışmakla olduğunu ifade ederek, fırsat verilirse başarının da geleceğini gözler önüne serdiklerini söyledi. Erenler HEM Judo antrenörü Sezgin İge, Çaybaşı’da açılacak yeni Judo Kursunun antrenörü Beytullah Tatar da Kahvaltı Programına katıldı.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

 

Kişisel imkanlarıyla büyük başarı

35 Ülke 570 sporcunun katıldığı dev organizasyonda Türk Milli JudoTakımımız toplam 5 madalya kazanmış, bu 5 madalyanın ikisini Sakarya’dan katılan Bayram Akdemir ve Neslihan Can ikilisi elde ederek hem Ay Yıldızlılara puan kazandırmış hem de ilimizi onura etmiştir. Fakat bu büyük temsil ve başarıya rağmen özel sektör, belediye ve yerel yönetimden destek göremeden kişisel imkanlarıyla bu büyük başarıya imza atmanın onurunu buruk da olsa yaşadılar.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Avrupa 3.sünden haklı sitem

Avrupa’nın bronz kızı olan Neslihan Can’a sadece Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan destek verdi ve başarılı antrenör ve sporcu kendisine teşekkür ederek, bu küçük de olsa desteğin önemine vurgu yaptı. Bayram Akdemir ise tamamen kişisel imkanlarıyla çıktığı Avrupa minderinde 3. oldu ve söz verdikleri madalya sözünü de yerine getirdiler. Neslihan Can, Fransız rakibini yenerek 3. Olduğunu anlatırken, Bayram Akdemir’in bu turnuvaya katılmasından önemli desteği olduğunu ifade ederek teşekkür etti. Hollanda’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına ise katılıp katılamayacakları da sponsorların ve şehrin desteğine bağlı olduğunu da bildiren Neslihan Can, fedakarlıkların her kesimden olmasının başarıyı tetikleyen unsur olduğunu aktardı.

 

Avrupa’nın bronz adamı Türkiye için

Bayram Akdemir ise İsveçli ve Rus rakiplerini eleyerek grup finalinde 10 yılın şampiyonu Rus rakibine yenilerek 3. olduğunu bildirdi. M5 90 KG’de Türk Bayrağını dalgalandıran Bayram Akdemir, Dünya Şampiyonasına hazırlıklarına başlayacaklarını, il judosuna da katkı vermeye devam edeceklerini söyledi. Zorluklar ve kişisel imkanlarla Judo’yu ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin gururu içinde olduklarını da aktaran Akdemir, “Milli takım olarak 32 ülkeden 23. Olduk. Fakat biz 15 kişiyle katıldık. Şampiyon olan Rusya 50 sporcu, Fransa ise 100 sporcuyla 2. oldu. Biz orana vurursak Türkiye olarak ilk 5 içindeyiz” dedi.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Başarı, eğitimli ve çalışkan antrenörlerle gelir

Başarıyla sporcu yetiştiren antrenörlere ihtiyaç olduğunu ifade eden Akdemir; “Judo İl temsilciliği olarak, Halk Eğitim merkezlerinin büyük destekleriyle kurs şeklinde Judo sporunu ilimizin her köşesine  taşıma gayretindeyiz. Konuşan değil icraat yapan, başarı kazanan, sporcu yetiştiren antrenörlerimizle Judo ve benzer sporlar gelişir. Sakarya’da futboldan başka bir spor yok mu? Türkiye’de büyük bir rant olan futbol oyununun dışında tamamen gönül esaslı salon sporlarımız var. Uluslar arası başarıların olduğu yerde futbola dökülen milyonlar sadece mahalli olarak harcanıyor ve yerel başarılar elde ediliyor. Ancak bizler Türk bayrağımız için mücadele ediyoruz. Bizler Ülkemiz ve sporların gelişmesi için çalışıyoruz. Artık futbol yerine salon sporlarına da destek verelim” diye konuştu.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!