-

-

KIŞ MEVSİMİNİN BAŞI VE SONU

KIŞ MEVSİMİNİN BAŞI VE SONU
Karasuspor sen galibiyetini aldığında Bolu’daydık Aralık ayının başında.Kışlık elbiseler yeni yeni kullanılmaya başlamış ve kar –soğuk aman aman tabiatı sarmamıştı.
Aradan geçen koca bir mevsim sarı kırmızılı takım için de zorluydu. Yüksek volativite içinde geçen kış sezonunda kadroda giden gelenlerle epey bir sirkülasyon yaşandı. İlk üç maçın hedef seçilmesi ve arzulanan neticelerin alınamaması takımda tahribat oluşturdu. En fazla da yönetici, taraftar ve futbolcuların psikolojisi üzerinde oldu. Üstüne bir de Kütahya maçında büyük bir enerji boşalması yaşandı ki beyin gücünün tekrar yerine gelmesi için epey süre geçmesi gerekti.
Hasılı kış iyi geçmedi ligin en kuzeydeki takımında…
Takvime göre bahar mevsiminin ilk gününde Karasuspor, üç puanla tanıştı ve üç puandan daha fazlasını yani ritmini, moralini bulma yolunda önemli bir eşiği geçti.
Kalan Avcılar- Dumlupınar-Beyköy-Serdivan-Sağlık-Kıbrısçık karşılaşmaları bu kadroyla rahatlıkla üçer puanlarla bir saadet zinciri kurulabilecek maçlar.
Son maçın özelinden bahsedersek Karasuspor , hedeflerle beraber sayısı da azalmış ve oyun dışı angajmanlara fazlasıyla dalmış seyircisinin önünde 90 dakika boyunca net pozisyonlar buldu.
Mecburi ayrılanlar-sakatlar ve cezalılarla örülü bir takım yapısı içinde var olan on bir hiç de kötü değildi. Celalettin savunma göbeğinde kusursuza yakın bir performans sergilerken ritim bulmuş bir Özgür , Uğur Arda’ya çevrili gol vuruşları için de önemli bir açılım oluşturdu. Orta sahada Mert’in yokluğunda Mehmet Düz, Onur’un fiziksel mücadelesini iyi bir pas trafiği ile heba etmedi ve takımı iyi yönlendirdi. Her yerin adamı olarak savunmada Orhan, sakatlıktan yeni çıkan Özkan’ın yanında Mesut, Ceyhun,Kasım gibi oyuncularda iyi bir silkinme olduğu göze çarptı.
Kanat organizasyonlarının bolca, sıfırdan yapılan ortaların etkili olduğu iyi bir sunum yaptı sarı kırmızılı takım.
Sırtına mesleki tecrübesi olmayan , oyuncu-antrenör gibi zorluk derecesi çok yüksek bir gömleği geçiren Serdar Ergelen’in de onurlu- düzgün-ısrarlı mücadelesine de ayrı cümle açmamak haksızlık olurdu.
Lig başından bu yana iyi bulduğum BAL hakemlerinden olumlu bir örneğini de Pazar günü Bilecikli hakemlerin iyi performansında gördük.
10.grupta son düzlüğe girilirken ibre iki il takımından İstanbul’un bir ilçe bir de mahalle takımından oluşan iki ekibine dönmüş durumda. En agresif sonuçları alan Çıksalın, geldiği lige dönme konusunda at başı da olsa avantajı eline geçirmiş durumda.
Karasuspor ise baharın ilk günü aldığı üç puanla kalan haftaların sonunda 48 puana ulaşabilecek bir güzellik sundu bizlere.
Son bir söz de taraftarlara!
Çoğu lise seviyesinde öğrenci yaşında olduğu için uyarmak bir bakıma görevimiz. Ertürk Muti, Cihan Emre için geçmiş olsun, Mehmet İspiroğlu için ise baş sağlığı pankartları ne kadar alkışlanacak bir davranış, güzellik veren tablolar ise; stat dışındaki kavgalar, takıma isim bazında sitemkar tezahüratlar o kadar olumsuzdu. Bu lig formatında takıma küsmeye, kızmaya yer yok. Sezon sonu değerlendirmeleri karşılaşma devam ederken olmamalı. Stat dışı taşkınlık, kendinden geçmiş bir şekilde araçlara, başka insanlara zarar verenleri aranızdan ayıklayın. Kötü gün dostu olun, insanları ve sporu sevin ki sevilesiniz.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!