ermin elmas

Kıbrıs Gazisi, ASKF Başkanı Yaşar Zımba 30 Ağustos Bayramı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

featured
Kıbrıs Gazisi, ASKF Başkanı Yaşar Zımba 30 Ağustos Bayramı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Yaşar Zımba yayınladığı kutlama mesajında, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıldönümünde, bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
1.ve 2. İnönü zaferleri, Eskişehir- Kütahya savaşları ve Sakarya Meydan Muharebesi ile devam eden İstiklal Savaşı, Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da bilinen Büyük Taarruz ile 30 Ağustos 1922 de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında, Türk Milleti’nin her şeyini ortaya koyarak zaferle taçlandırdığı mücadelenin, destanın adıdır.
İç ve Dış nifaklar, ülkemizde Beka sorunu oluşturmaya kalkan alçaklar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş ve olmaya devam edecek bir milletiz” Sözleri unutmamalıdır, kararlılığımızı sınamamalıdırlar.
30 Ağustos Zaferi, önemli bir askeri  başarı olmanın yanında, milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığının da unutulmaz sembolüdür. Bu aziz millet sahip olduğu bu iradeden asla taviz vermeyeceğini, kararlılıkla, defalarca tüm Dünyaya, tüm uluslara göstermiştir.
Bugün bölgesinde ve dünyada söz sahibi, güçlü bir ülke konumunda olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu zaferi, gurur ve coşku ile yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını Rahmet, saygı ve minnet ile anıyor, ulusumuzun 30 Ağustos Zafer bayramımızı kutluyorum. Dedi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!