Katar’ da 7 yıl Basketbol Milli takımı’nı çalıştıran ve Irak Basketbol Milli takımı’na tarih yazdıran Atilla Çelebi Yenikent Adapazarıspor Kulubünde.

featured

Katar’ da 7 yıl Basketbol Milli takımı’nı çalıştıran ve Irak Basketbol Milli takımı’na tarih yazdıran Atilla Çelebi Yenikent Adapazarıspor Kulubünde.

Katar’ da 7 yıl Basketbol Milli takımı ve Irak Basketbol Milli takımı çalıştıran Baş Antrenör Atilla Çelebi Sakarya’da ikamet etmeye başlayarak Yenikent Adapazarı Spor Kulübü bünyesinde ülkemize yeni sporcular kazandırmak için çalışmalara başladı.

Yenikent Basketbol kulübünde Sakarya’ya yeni sporcular kazandırılacak

Antrenörlük kariyerine sayısız başarı sığdıran Baş Antrenör Atilla Çelebi, yetiştirdiği yüzlerce sporcudan sonra Spor şehri Sakarya’da eğitimlerine devam ediyor. Baş Antrenör Atilla Çelebi, Yenikent Basketbol kulübü Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi spor salonunda haftanın 3 günü ikişer saat olmak üzere basketbol eğitimlerine devam ediyor.

Spor kültürünü ve spor becerisi kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Baş Antrenör Atilla Çelebi altyapıya yönelik temel basketbol eğitimi modelini aktardı; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin fiziksel ve sosyal gelişiminin sağlanması diğer spor kulüpleri ile Sakarya genelinde düzenlenen basketbol turnuvalarına katılarak çocuklarımızın temel fiziksel eğitiminin yanı sıra takım ruhunu geliştirip kendi yaş grupları içinde sorumluluk almayı ve liderlik vasıflarını ortaya çıkarmayı, ileride toplum içerisinde yerini almasını kolaylaştıracak spor becerilerinin ve spor kültürünün kazandırmayı hedeflemekteyiz” dedi.
Yenikent Basketbol Kulübü, altyapıya yönelik temel basketbol kursu, 5 aşamadan oluşan bir öğrenim modelinden oluşur:
  • 7-8 Yaş Grubu.
  • Mini Basketbola Giriş (8-10 Yaş Grubu)
  • Temel Basketbol Eğitimi-1 (10-12 Yaş Grubu)
  • Temel Basketbol Eğitimi-2 (12-14 Yaş Grubu)
  • Basketbol (14+ Yaş Grubu)
Yenikent Adapazarı Spor Kulübü Basketbol sporcu adayları için kapılarını açtı..
Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!