SON DAKİKA

Kasrı Dönerde Yaşar Zımba

Bu haber 09 Ağustos 2019 - 18:21 'de eklendi ve Bu haber 145 kez okundu. kez görüntülendi.

Kasrı Dönerde Yaşar Zımba rüzgarı esti

Birlik beraberlik kahvaltısı

TFFHGD Sakarya şubesi yönetimi yeni sezon öncesi Kasrı Dönerde sporun merkezinde görev yapanları bir araya topladığı , Kasrı Dönerdeki kahvaltı da yoğunluk yaşandı. GSİM Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy  Spordan sorumlu Müdürü, bölge müdürü Ferruh  sezgin şube  müdürleri,TUFAT BŞk Temer ilaçan AFD BŞK  ömer  bektaş, Saha  komiseri  dernek  BŞK Mahmut  Güzel,BŞB nin spora yön veren sorumlularının ,Taban birliklerinin temsilcilerinin  ağırlıklı olduğu kahvaltıda özelde Sakaryasporun sorunları daha ağırlıklı olarak tartışıldı. Dernek Başkanı Özgür Aygün’ün ev sahibi olarak  kısa konuşmayla açılışını yaptığı kahvaltının konuşma ağırlığı daha sonra ASKF Başkanı ve Sakaryaspor  ikinci Başkanı Yaşar Zımbaya geçti. ASKF Başkanı  Zımba Amatör futboldan tutunda ,Sakarya spora ,oradan saha sorunlarına ,oradan son günlerde hakemlerin içini dışını karıştıran yeni İHK belirlemesi nin estirdiği havaya ,oradan yeni Atatürk stadının bakım nedeniyle Milli maç alamamasına ,oradan Sakaryasporun transfer sorununa ,oradan Bülent Uygun meselesine  açıklık getirdi. Bu kadar ana başlık Yaşar Zımba tarafından ortaya konulunca ,en çok konuşanda o oldu. İşte Yaşar Zımbanın konuşmaları içindeki ana başlıkların içerikleri.

BİRBİRİMİZİ YİYORUZ

Kasri Dönerde Yaşar Zımba anlamlı bir laf ederek söze başladı. Sakarya’yı, dışarıda herkes  seviyor ama aynı sevgiyi maalesef içerde biz yaşayamıyoruz. Nedendir bilinmez  biz içerde birbirimizi sevmek yerine birbirimizi ,yemeği daha çok istiyoruz.

BİRLİK BERABERLİK

Yaşar Zımba  Sakaryada içerde birlik beraberliği sağladığımız an her şey daha güzel olacak diyen yaşar Zınba  biz ,ben herkesi seviyorum. Sevgiden zarar gelirmi. ?  Sevgi her şeyin başı diyen Yaşar Zımba  biz bu uğurda elimizden geleni yapacağız. Bu konuda kötülüklerden beslenenler olmada ,sevgi bu olumsuzluğu içinde eritir diye düşünüyoruz.

İMZA SORUNU

Şirket yönetiminde kamuoyu imza sorunun çok diline doladı. Başkan İbrahim Nalbant  yeni yönetmelik gereği   sürecin içindeki borçları o günün başkanı öder ,yoksa mal varlığına el konulur denlince İbrahim Nalbant ürktü ve geri adım attı. Bu aşamada ben devreye girdim ve imzayı çaktım. Bu yönetim borç yapmıyacak, biz adımlarımızı buna göre atacağız. Bunun için imzayı attım sorumluluğu ben aldım. Sakaryaspor bu sürecin olası borçlarını ödemez size fatıra çıkarsa ne yaparsınız diye bir soru ortaya atılınca Başkan Zımba ,olsun benim bir kedim bile yok diyerek ,meseleye espirili bir yaklaşım sundu.

UYGUNLA  SORUN YOK

Spor kamuoyu yolun başında beraber olduğumuz Bülent Uygunla yaşanan ayrılık sonrası bir çok yakıştırma yapıyor. Bülent Uygun benim kardeşim ve dostum. Biz Bülent Uygunla yine beraberiz ve Sakaryasporda  bazı sorunları ortaklaşa aşmak adına her daim istişare içindeyiz.

TRANSFERİ AŞACAĞIZ

Biz transfer açacağız dedikçe ,spor basını hala soruyor. Transfer ne zaman açılacak? Yahu transferi açmayacak olsak transfer çalışmalarını neden yapalım. Transfer bayram sonrası açılacak ve  bu takıma belirlediğimiz dört veya beş futbolcu takviyesi yapılacak. Bunun için bayram sonrasını işaret eden yaşar Zımba  daha önce  bahsettiği bir düşüncesi Taban birlikleri toplantısın dada dile getirdi, Sakarya sporu Sakaryalılar yönetecek, sakaryaspor ağırlıklı olarak Sakaryalı gençlerden oluşacak.

SAHA BUNDAN SONRA SORUN OLMAYACAK

Yeni Sakarya Atatürk stadının zemin sorunu nedeniyle, Gürses  zamanında üç maçımızı dışarıda oynayarak şampiyonluk kaybettik iddiasında bulunan Yaşar Zımba ,artık burada biz varız, bun dan böyle saha sorun olmayacak. Saha bakımına özen gösterdiklerini belirten Yaşar Zımba Millî maçın bizim ilden alınmasının sahanın hazır olmaması ve de Sakarya’da  idman için çim saha eksikliğine bağladı. GSİM Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy bu konuda söze girerek Erenlerdeki çim sahayı bu  uğurda hazır hale getirme çalışmalarına yakında başlayacaklarını belirtti.

YARDIM PARALARINI GERİ VERECEĞİZ

Yaşar Zımba kahvaltıda ikinci ilginç saptamayı Sakarya spora yapılan yardım paralarıyla ilgili yaptı. Zımba biz Sakaryaspor yönetimi olarak Sakaryaspor tarihinde bir ilke imza atacağız. Sakaryaspor adına yardım için kapılarını çaldığımız kişilerin bize yaptıkları yardımları, onlara yine geri ödeyeceğiz. Bu güne kadar yapılmamış bir olayı biz yapacağız.

HERŞEY GÜZEL OLACAK

Ben göreve gelirim, görevden alınacak yerde olmam diyen ASKF Başkanı Yaşar Zımba son günlerde MHK nin yeni İHK lerin oluşması adına aldığı kararla ilgilide, hakem camiasına  sıcak mesaj verdi.  MHK bu gün itibarıyla hemen hemen bütün illerde yeni İHK tayinine başvurdu. Bizde Şükrü Özkan görevden alındı ama yeni kurul ataması olmadı. Bu konuda benim  ilimde hem İHK ile hem Dernekle olumlu bir çalışmamız var, bu olumlu çalışmanın içinden çıkan huzuru kimseye bozdurmayız. Yeni İHK için MHK üyesiyle Sakarya’da yapılacak bir toplantımız olacak  diyen yaşar Zımba bu toplantı sonrası bizim ilde bizim ortaklaşa belirlediğimiz isimler yeni İHK içinde olacak diyen ASKF Başkanı yaşar Zımba bu konuda kararlı olduklarının altını çizdi. NAZIM AKTÜRK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Cenap şehabettin10 Ağustos 2019 / 12:15

Sakarya tffhgd anlaşılan yine hakemlerini hiçe saymış. Birlik beraberlik kahvaltısı mı ??? Hakemsiz mi ? Amigo ersin abimiz mi çözecek sorunları. Kendiniz kandırmayın arkadaşlar. Biraz yürekli olsun tffhgd Sakarya yazı yayınlasın o zaman Sakarya hakemliği adına şimdi değil de ne zaman sahip çıkacaksonoz.

özgürlül15 Ağustos 2019 / 01:30

bu özgür hakemlerin dernek başkanımı yoksa taban bırlıklerınınmı. neden hakemnlerine organızasyon yapmıyorsun sn baskan neden hakemelrinden kacıyorsun. kac defa hakemelrınle bulustun. o koltukta neden oturuyorsun . hızmet senın ısın degılmı. yasar zımba senın bos laflarına kımse ınanmaz sen ıstedıgın kadar soyle. mhk senımı dınler . sukru ozkan 4 yıl buradayım dedı ama 4 ay sonra sakarya tarıhıne gectı. yazacak cok sey var ama zaman herseyın ılacı