Karate aday hakem kursu sona erdi.

Karate aday hakem kursu sona erdi.

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü, Türkiye karate federasyonu işbirliğinde 26.27.28 Haziran tarihlerinde Serdivan Sakarya spor salonunda yapılan karate aday kursu sona erdi.

Kursa Sakarya ilinden 26, İstanbul 1, Düzce ilinden 1 kişi kursa katılırken, kursun eğitmenliklerini Avrupa dünya hakemleri ilimizden Uğur Kobaş ve Bursa ilinden Mehmet Akif Gürbüz yaptı.

Teorik ve pratik eğitimlerin, çalışmaların sonunda yazılı ve pratik sınava tabi tutulan kursiyerler yapılan sınavlar sonunda başarılı oldular.

Karate federasyonu tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra terfi eden kişilerin hakemlikleri resmiyet kazanacak.

Kursa katılan ilimiz aday hakemleri,

Adapazarı ilçesinden; Neslihan Yaman, Alkan Cankurt, Şahin Boztepe, Taner Atlı, Ergün Köseoğlu, Büşra Budak, Miray Mete, İsmail Budak, Hasan Çakırlar

Geyve İlçesinden; Hatice Zehra Avcı, Berrin Kobaş, Tuğba Özkar, Tuna Şehir, Hakan Furkan Leviçar, Mehmet Bilek, Hikmet Karakaya, Bilal Duman, Enes Öz, Mehmet Konar

Ferizli ilçesinden; Güzel Kader Şener,

Hendek ilçesinden; Soner Açıkyol, Kerem Ali Zeren, Onur Sayın, Nuğman Başaran, Volkan Karagöz, Mehmet Kara

Avrupa Dünya hakemi Uğur Kobaş “Ramazan ve yaz sezonu spor faaliyetleri için dinleme zamanıdır. Ancak Sakarya karatesi olarak bizler bu boş zamanı değerlendirmek istedik. Karate federasyonu ve il müdürlüğümüz ile birlikte Karate aday hakem kursu açtık.  Kurs Sakarya karate hakemliğine yeni yüzlerin kazandırılması için verimli oldu. Yeni hakemlerimiz içinden sporculuktan gelen kişiler çok, bu nedenle, bu yeni hakemlerimizin sadece Sakarya değil, Türk karatesine de çok yararı olacaktır. dedi

IMG_8986 IMG_8994 IMG_9041 IMG_9046

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!