Trendyol 1. Lig Haftanın Maçları - Trendyol 1. Lig Puan Durumu TFF 3.Lig 2.Grup Haftanın Maçları - TFF 3.Lig 2.Grup Puan Durumu

Kapalı Atletizm’de Türkiye’nin En İyisi

Kapalı Atletizm’de

Türkiye’nin En İyisi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistini Sakaya’ya kazandırdı.

Yaşayan Stadyum projesi kapsamında Yeni Sakarya Atatürk Stadında yapılan Sakarya Kapalı Atletizm Salonu inşaatı sona erdi. İçerisinde 100 metre uzunluğunda 6 kulvar, uzun ve üç adım atlama kum havuzu, 2 adet sırıkla yüksek atlama sektörü, 1 adet yüksek atlama sektörü, teknik atış yapılabilecek atma sektörü ve filesi 2 adet giyinme odası, 250 m ağırlık salonu, 250 m2 Velilerin sporcuların kullanabileceği sosyal alan ve kafeterya alanı mevcuttur. Salonumuzda 60 metre 7 kulvar / 60 metre engel 7 kulvar / 80 metre / 80 metre engel 6 kulvar olarak şekilde, uzun atlama, üç adım atlama, sırıkla yüksek atlama, yüksek atlama yarışmaları yapılabilecektir. Atletizm branşı antrenörleri başta olmak üzere tüm atletizm camiası Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ Sakarya’mıza Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistini kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. 2019 yılında 16 ilçede 63 tesisimize bakım onarım yaptık. Koronavirüs salgını sonrasında tesislerimizi dezenfekte ettik. Salgın sonrasında vatandaşlarımız tekrar tesislerimizde hep birlikte kaliteli , temiz ve nezih bir ortamda spor yapmanın keyfini çıkaracak. Biz bu süreç , her an bitecekmiş gibi hazırız. İçerisinde aynı anda Atletizm branşında çeşitli dallarda spor müsabakaları yapılacak olan Kapalı Atletizm Pistini hazır hale getirdik. Yaşayan Stadyum projesi kapsamında Yeni Sakarya Stadyumunda yaptığımız Kapalı Atletizm Pistimiz çok kısa bir sürede , çok da uygun bir maliyetle Sakarya’nın ve de Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!