İyi ki varsınız

featured

İyi ki varsınız

Sağlıkta en yoğun bölümdeler ve yılmadan, yorulmadan çalışıyorlar. Kanser hastalarının çare aradığı Kemoterapi bölümünde çalışan personel bu Pandemi sürecinde alkışı ve takdiri fazlasıyla hak ediyor.

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve sağlıkta her geçen gün daha öne çıkmaya başlayan illerin başında Sakarya geliyor. Bu gelişimde en önemli faktör kaliteli hizmet ve tedavideki başarı. Hastaların fazlasıyla memnun kaldığı Sakarya Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kemoterapi bölümü ise bu alanda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor.

Özellikle kanser hastalarının uğrak yeri Kemoterapi bölümü bu takdiri fazlasıyla hak ediyor. Çünkü Pandemi döneminde yükselen artışa rağmen aynı aşk ve istekle çalışan Sakarya Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kemoterapi bölümü verdiği hizmet ve yaptıklarıyla örnek olmayı hiçbir aksamaya mahal vermeden sürdürüyor. Covid-10 koronavirüsün en yoğun dönemlerinde bile hastalarında azalma değil artış görünen bölümlerin başında gelen Kemoterapi bölümü çalışanları bu durumdan hiçbir zaman rahatsız olmazken verdikleri hizmetle hastalarının başka illere gitmemesine, çile çekmemesine vesile oldular.

Korucuk Onkoloji Kemoterapi Doktorlarından Burcu Gülbağcı ve bölüm sorumlusu Selma Erkorkmaz’la birlikte sürekli gülen yüzleriyle hastalarına sürekli moral veren hemşireler Nigar Akgül, Tuğba Ören, Gülen Dogül, Derya Ünal, Seçil Albayrak, Yeliz İnce, Fatma Güneş, Amine Yıldırım, Yasemin Mahir ve Batuhan Dalkılıç, bölüm sekreterleri Melike Kula ve Neslihan Şenöz Pandemi döneminde bile Sakarya Eğitimi ve Araştırma Hastanesinin hizmette sınır yoktur ilkesini gözler önüne sermekten geri kalmadı. Bütün olumsuzluklara ve hasta yoğunluğuna rağmen kanser tedavisi gören hastalarına büyük hassasiyet ve gereken özeni göstermeleri bu zor dönemlerde haklı takdir topladı.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!