İlk gece yarışı heyecanı Sakarya’da yaşandı: Yüce: “Heyecanımızın katlanacağı hafta sonunda tüm Sakarya’yı bekliyoruz”

featured

İlk gece yarışı heyecanı Sakarya’da yaşandı:

Yüce: “Heyecanımızın katlanacağı hafta sonunda tüm Sakarya’yı bekliyoruz”

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde yine Türkiye’de ilk olan bir yarış yapıldı. MTB Sakarya Night Cup (gece yarışı) ışıklar altında nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen 41 sporcudan dereceye girenler, podyumda madalyalarını aldı. Başkan Ekrem Yüce, “Cumartesi ve Pazar günü heyecanın en üst düzeyini yaşayacağımız BMX ve MTB yarışlarına ve konserlerimize tüm Sakarya’yı bekliyoruz” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde Türkiye’de bir ilk olan yarış gerçekleşti. MTB Sakarya Night Cup (gece yarışı) mücadelesi ülkemizde ilk kez, dünyada ise 2021 yılında ilk defa yapıldı. Vadi içindeki dağ maratonu parkurunda zorlu bir mücadele yaşandı. Farklı ülkekerden toplamda 41 sporcu, vadi içindeki start çizgisinde pedal çevirmeye başladı. Taş, toprak ve rampaların olduğu parkurda başlayan yarış yaklaşık 1 buçuk saat sürdü.

 

Vatandaşlardan yoğun ilgi

2 kategoride gerçekleştirilen yarışta “elite erkekler” kategorisinde İsviçre’den Albın Vıtal birinci, yine İsviçre’den Walter Simon ikinci, Almanya’dan EYDT Markus üçüncü oldu. “Elite kadınlar”da ise Çek Cumhuriyeti’nde Tvaruzkova Tereza birinciliği, yine Çek Cumhuriyeti’nden Holubova Adela ikinciliği, Ukrayna’dan Popova İrine ise üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren yarışamcılara madalyalarını Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Furkan Beşel ve SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan takdim etti. Sakaryalı çok sayıda sporsever mücadeleyi tribünlerden izledi.

 

Yüce, yarışlara ve konserlere davet etti

Cumartesi ve Pazar günü yapılacak BMX Dünya Kupası ve MTB Türkiye Şampiyonası’na davet eden Başkan Ekrem Yüce, “Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde ilkleri yaşıyoruz. Avrupa’nın en donanımlı tesisi farklı alanlarda yarışlara tanıklık ediyor. Önce BMX ile başlayan heyecanımız MTB dağ yarışları ile arttı. Hem cross hem de dağ bisikleti alanında nefes kesen müsabakaları izliyoruz. Bunun yanında fuar alanımızda etkinliklerimiz, yarışlardan sonra konserlerimiz oluyor. EXPO Sakarya 2021’de şehrimizi dünyaya tanıtıyoruz. Güzel Sakaryamız dünyanın misafirhanesi oldu. Ben tüm Sakarya’yı hafta sonu heyecanın en üst düzeyini yaşayacağımız BMX Dünya Kupası ve MTB Türkiye Şampiyonası’nı izlemeye ayrıca İMERA Grubu ve Emre Kaya’nın konserine davet ediyorum. Dolu dolu bir hafta sonu geçireceğiz” dedi

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!