Halk Oyunları Coşturdu « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

ASKER BÜLENT

Sakaryaspor

Halk Oyunları Coşturdu

Bu haber 28 Şubat 2018 - 11:18 'de eklendi ve Bu haber 520 kez okundu. kez görüntülendi.

Halk Oyunları Coşturdu

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüplerarası ve Okul Sporları Halk Oyunları İl Birinciliği Atatürk Spor Salonunda  yapıldı.

Müsabakaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Adapazarı İlçe Spor Müdürü Yavuz Salman , Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba , Halk Oyunları İl Temsilcisi Neşet Çakır ve vatandaş takip etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Yarışmalar öncesinde konuşma yaparak , Halk Oyunları İl Temsilciliğine ve yarışmaların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, müsabakalara katılan halk oyunları ekiplere başarılar diledi. 9 takımın katılımı ile gerçekleşen yarışmada Kütahya, Antalya, Ağrı ve Edirne yöresi ait oyunlar sergilendi.

Yarışmalar sonrasında Kulüplerde Ada Dans Spor Kulübü birinci olurken, Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Prof. Dr. T.Ç.Ticaret M.T.A. Lisesi, Zübeydehanım O.O., Talat Tömekçe O.O. ve  Erenler O.O.  yarışmaların ardından ödül alan okullar oldular. Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Adapazarı İlçe Spor Müdürü Yavuz Salman,  Halk Oyunları İl Temsilcisi Neşet Çakır ve diğer yöneticiler başarılı olan ekiplere ödüllerini takdim ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.