HAKEMLERDEN KINAMA

olay
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta sonu başta olmak üzere, daha önceki haftalarda da bazı hakemlerimize yönelik bazı kendini bilmez bir sporcular tarafından saldırıda bulunulduğu veya buna teşebbüs edildiği spor kamuoyunca bilinmektedir.

Şunu belirtmek isteriz ki, İlimizde görev yapan tüm hakem ve gözlemcilerimiz, Sakarya futboluna ve sporuna artı değer kazandırma, Türk hakemliğini bulunduğu noktadan daha ileri taşıma gayretinde olarak, kendilerine verilen görevleri büyük bir sorumlulukla yerine getirmektedirler.

Geldiğimiz noktada Süper Lig ve 1. Ligte oynanan oldukça önemli müsabakalarda görev yapan hakemlerimiz, göğsümüzü kabartmakta olup, ülke çapında çıktıkları müsabakalarda Sakarya futbol camiasını temsil ederek hepimiz için bir gurur kaynağı oluşturmaktadırlar.

Oynanan müsabakalarda, bazı kendini bilmez kişiler tarafından, hakem kardeşlerimize yapılan saldırıyla, Sakarya futboluna ve kardeşliğine ağır bir darbe vurulmakla kalınmamış, sporun fair play ruhu ve onuru ayaklar altına alınmaya çalışılmıştır. Ayrıca bu sporcular kendi camialarını da büyük bir töhmet altında bırakmışlardır.

İlimizin her bölgesinde, tıpkı diğer futbolcu kardeşlerimiz gibi, her türlü zorluk ve fedakârlıklarla görev yapan hakemlerimiz, ilimiz futbolu için artı bir değerdir ve tüm kesimler gibi saygıyı hak etmektedir.

Unutulmamalıdır ki, ilimiz futbolunun şiddet ve nefreti körükleyebilecek bu şekilde talihsiz, üzücü, insan onur ve haysiyetine yakışmayacak davranışlarla yol alması mümkün değildir. Sporcu etik ve ahlak kuralları dışında bulunan ve sporcu kimliği ile bağdaşmayan bu tarz tutumlar sergileyen kişilerin davranışlarını Sakarya futbolu ve sporu adına büyük bir talihsizlik olarak görüyoruz.

Sakarya Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği olarak hakem arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tarz fütursuzca ve seviyesizce davranışları şiddetle kınıyor ve hakemlerimiz nezninde başlatılmış olan hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururken, sporun kardeşliğimizi ve birliğimizi kenetleyen bir unsur olduğunu ve bunun bu tarz kişilerce asla yıkılamayacağının bilinmesini istiyoruz.

Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sakarya Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yönetim Kurulu adına, Ahmet Öztürk

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!