Güvenspor Takımından “Bu kadar da olmaz”

Daha Fazla Göster

Güvenspor Takımından “Bu kadar da olmaz”

Erenler Sentetik sahada oynanan 1. Amatör Kümeye yükselme Play-Off yarı final maçında yaşananların basında yanlış aksettirilmesine Güvenspor Yönetiminden isyan.

Güvenspor ile Sakarya Fırtına Gençlerbirliği arasında Erenler Sentetik’te oynanan 1. Amatör Küme’ye yükselme Play-Off yarı final maçı Sakarya Fırtına Gençlerbirliği takımının sahadan çekilmesi ile yarıda kaldı. İşte ne olduysa bu andan itibaren oldu. Sakarya Fırtına Gençlerbirliği takımının yöneticileri ile teknik heyeti ve sporcuları maçı yöneten hakem üçlüsünün üzerine yürüyerek maçı yönetim biçimine itiraz ettiler. Diğer taraftan Güvenspor oyuncuları ile teknik heyeti de Sakarya Fırtına Gençlerbirliği sporcularını sakinleştirmeye vede teselli etmeye çalıştılar. Ama olaylar bir türlü durulmadı. Hakemlere itirazlar sürdü

Konuyla ilgili olarak Güvenspor yönetimi; “Yaşanan olayları bizim tetiklediğimizin söylenmesi doğruyu yansıtmamaktadır. Olaylar sırasında basın mensuplarınca çekilen resimlerde olaylarla Güvenspor takımı oyuncuları, teknik heyeti veya taraftarlarının bir ilgisinin olmadığını gösterir tarzdadır. Bu arada ilginç olan bir olay da orta hakemin Sakarya Fırtına Gençlerbirliği takımının teknik yönetimine; “Penatlıyı görmedim. Size söz kırmızı kartta göstermeyeceğim. Sahadan çekilmeyin” gibi sözleri de gösteriyor ki, asla Güvenspor takımı veya taraftarları ile ilgili bir şey söz konusu değildir. Hatta biz takım olarak maçın yarıda kesilmesine çok üzüldüğümüzü rakibimize bile söyledik. Durum bu iken; bazı yerel gazetelerde yazılan ırkçılık yaptılar türündeki yazıları onaylamadığımızı hatta bu tür yazıları sorumsuzluk olarak bile nitelendirdiğimizi tüm spor kamuoyunun bilgisine sunarız” diyerek bir açıklama getirdi.

“Diğer taraftan bu bir spordur ve sporda şiddete karşı olduğumuzu her ortam beyan ettiğimiz halde hiçbir zaman aklımızın ucundan bile geçmeyecek “Irkçılık” gibi bir suçlamayla karşı karşıya bırakılmaya çalışılmamıza ise tamamen densizlik ve terbiyesizlik diyoruz. Bu konuyla ilgili olarak da temelsiz isnatta bulunulduğundan veya yalan yanlış haberlerin yapılıyor olmasından dolayı mahkeme hakkımızı saklı tuttuğumuzu da önemle belirtmek isteriz. Hiç kimse bir başkasını demediği yada yapmadığı bir konuda itham edemez. Herkes hattini bilecek ve durumu başka mecralara çekmeye çalışmayacak” diyerek Güvenspor yönetimi yaşananlara çok sert tepki gösterdi.

Haber: Hakan Özyurt-Karasu Medyaspor

1

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!