Trendyol 1. Lig Haftanın Maçları - Trendyol 1. Lig Puan Durumu TFF 3.Lig 2.Grup Haftanın Maçları - TFF 3.Lig 2.Grup Puan Durumu

Gözlem Yine olmadı

Gözlem   Yine olmadı

Gelenek bozulmadı. Sakaryasporun Genel kurul heyecanı ilk turda yerini ikinci tura bıraktı. Ne yalan söyleyeyim, aday bolluğu resmine kanarak ben bu sefer gelenekler alt üst olur, bu iş ilk turda biter diyerek bir hayli olumlu bir düşünce içindeydim. Satso da İsmail Gürses yoktu. SAT soda bu işi için en istekli Başkan resmi olarak boz veren İbrahim Nalbant oradaydı. Sürpriz aday Yılmaz Kuzeyde   Satsoya  taraftarlarıyla beraber gelen Başkan adayıydı. İsmi uzun Başkan adayı Osman Himmet Babalıoğlunu çok iyi tanımadığımdan onu ortalıkta göremedim. Kongre havasını   koklayan taraftarlarının bazılarının orada olduğunu düşünüyorum. İlk kongre imza sürgüsünde yaklaşık yirmi isim vardı. Kongre kulislerinde kulaktan kulağa yayılan iddialar vardı. Kimine göre   ilk turda seçim yapılmaması adına kongre üyelerine gelmeyin mesajı iletilmiş. Böyle bir iddia varsa bu anlam ifade ediyor? Mevcut yönetimin adayların ciddiyetini test edilmesi düşünülebilir. Hatta Selahattin Aydın ve ekibinin karşısında kongreye gelen yönetime talip olanların, nasıl bir yönetim oluşturacağı bu yoldan incelenebilir. Cumartesi günü ilk tur Yeşil Siyah seçimin izlenimleri nasıl okunabilir. Bana göre bu seçimin ileriye sarkması büyük insanların tercihi olabilir. Cumartesi secim olsaydı İbrahim Nalbant ipi göğüslerdi diyenler yoğunluktaydı. Eski Başkanlardan Etçioğlu ,eski Başkanlardan Vedat Yaşlıca oradaydı. İlk kez Rauf Batuboylu   yoktu. Satsoda ki genel kurul resmini okumaya çalışıyorum ama bazı nedenlerle bir yerlere gelindiğinde tıkanıyorum. Bu tıkanıklık ikinci Genel kurulda nasıl açılacak? Sakaryasporun Başkanı kim olacak? Bu soruların yanıtını bulmak üzere önümüze bir haftalık daha süre kondu. Biz yine bu süreçte Başkan kim olacak ? Büyükşehir kime yakın duracak? Olası bir sürpriz hamlenin içinden yine Selahattin Aydının çıkma ihtimali var mı diye at oynatacağız, pardon kalem oynatacağız demek istedim. Osman Himmet Babalıoğlu ile ortak hareket ettiği söylenen Vedat Yaşlı canın ilk turun ardından ben bu işte yokum diyerek kamuoyuna ilk mesajını iletti. Vedat Başkan bu düşüncesinde ısrar ederse , dediğini yaparsa  Osman Himmet Babalıoğlu yola nasıl devam eder? Her konuda B planım hazır diyen bu kardeşin B planlarını , yönetim kadrosunu Satsoda ki ikinci ve son turda göreceğiz. Görülen o ki son turda İbrahim Nalbant, Osman Himmet babalıoğlu ve Yılmaz Kuzey başkanlık kürsünde konuşma yapabilirler liste sunabilirler. Budana budana 153 kişiye kadar düşen  kurul üyeleri ilk turdaki vurdum duymazlıkların üstüne çıkamazlar ise yeni başkan ,yeni yönetim çok az bir üye sayısıyla belirlenebilir. Rauf Batuboylunun 9 oy karşılığında Başkan olduğu kayıtlarda duruyor. Bu karşılaştırmanın ardında üyelerden 40 , bilemediniz 50 oy alan Sakaryasporun yeni başkanı olabilir. Bunun için bana göre ibre Nalbanttan yana daha ağır basıyor.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!