Gözlem ) Umut olur mu?

nazım-aktürk
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözlem

Umut olur mu?

Sakaryasporun yeşil siyah futbol karnesine geride kalan Cumartesine yeni bir umut taşındı. Sivas beraberliğinin  sarstığı, Rüstemlerde İsmail Ertek’inin istifasının yönetim tarafından kabul görmemesinin ardından çıkılan Karacabey yolculuğu  üç gollü deplasman galibiyetiyle taçlanması  yeni yeşil siyah umutları  futbol kapısının önüne koydu. Karacabey’de esen  futbol fırtınası içinden, ilk yarıda çıka gelen üç gollü galibiyeti bir futbolcu isyanı olaraktan görmek gerek. Futbol oyunu  inişler ve çıkışlarla dolu bir oyundur. Bu gün bu sürecin içinde dalgalı futbol denizinde kulaca atan Sakaryasporu görüyoruz. Büyük paralar harcanan  , bu ligin üstünde kurulan oyunculardan kuru Sakaryaspor  Karacabeyde  ortaya koyduğu performansın üstüne puanları üçer üçer koyacak güçdedir diye düşünmek önce kupaya ,sonrada ligdeki Bodrum maçına umut taşımak istiyorum. Karacabey galibiyeti İsmail Ertekin’e ,Karacabey galibiyeti yönetime ,Karacabey galibiyeti  oyuncu grubuna yeni bir Yeşil siyah  futbol umudu için, yeni bir sayfa,yeni bir umut açmıştır. Karacabey’deki üç farklı galibiyetin içinde yeşeren yeni  umudu tetikler mi? Bu galibiyet tünelin ucundaki

TFF 1  hedefinin ateşini yeniden yakar mı?  Bodrumuda görelim, ondan sonra tekrar kaleme sarılalım.

NOT Maçtan sonra  istifası cebinde olan İsmail Ertekin ile  Başkan Cevat Ekşinin ağzından bal damlıyordu. Galibiyet  ,iyi oyunla kazanılan Karacabey  mücadelesi şimdilik bazı sıkıntıların üstünü örttü. Şu futbol garip oyun, kaybedersin yer yerinden oynar ,kazanırsın ileriye umut olur.

GRUBUN RENGİ

Sakaryasporun deplasman dan zaferle döndüğü ,ilkince deplasman galibiyetine imza attığı haftanın içine bir baktım,neler var neler.  Sezon başı bizimle beraber şampiyonluk için  fovari işareti takılan Eyüp deplasmanda Elâzığ’da iki farklı yenilgiden 3,2 galibiyete taşınması gecen haftanın en renkli skoruydu.  Zoru başaran Eyüpten sonra  sezona iyi koşarak başlayan Turgutluya baktım. Onların  hızı kesilmiş. Bizden bir puan alıp giden Sivas o Turgutluyu evine dört gollü yenilgiyle uğurladı. Serik Belediye evinde tekledi,yukarıların havası değişti.  Özetle bu grubun futbol kafası her hafta  farklı değişimlere  yelken açıyor. TFF 2 lig kırmızı grupta sekiz hafta geride kalırken kimin eli kimin cebinde  vallahi belli değil. Bu gruptan her hafta değişik özel ve de  sürpriz sonuçlar almaya devam edeceğiz gibi gözüküyor.  Bu saptamaların ışığında  kalteli kadro yapısına sahip diye yakıştırma yaptığımız Sakaryaspor  üst üste alacağı galibiyetlerle  sezon başı umuduna  neden sıkı sıkıya sarılmasın ki.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!