-

-

Gözlem Kazandık ama..

Seyircisiz günden çıkan maçın anlatımının içinden, destan çıkar. Sakaryaspor yeni Teknik adamıyla çıktığı maçta uzatmada güldü. Üsküdar’ı uzatmada uzattık ,uzatmasına da ,oynadığımıza bakıp gelecek adına hayal kurmak çok zor.Sakarya spor üç puanı hak edecek kadar iyi oynamadı. Üsküdar kazanmayı hak edecek kadar hamle yapamadı. Futbolun içinde var olan şans topu 90+4 de bize yeni bir umut verdi. Her şey bitti ,bu maç berabere biter dediğimiz anda , Futbol da son nefeste gelen üç puan zenginliğinin kıymeti biline. Üsküdar maçı öncesi teknik anlamda gelen değişim rüzgarının içinden iyi futbol çık masada, umut çıktı. Bazen kan değişiklikleri bir takımı ateşler diyorsanız eğer ,Sakarya spor uzatmalarda ateşlendi. Kulübede oturmak yerine, maçı kenarda yaşıyan yeni teknik adamın, son ana kadar kazanmak adına yaptığı hamleler, meyvesini uzatmada verdi. Futbolda bu tür sevinçler bir takımın makus talihini değiştirecekse eğer, Üsküdar Anadolu galibiyetini bu sınıfa koyup ,çok ama, çok sevinmeliyiz. Zaten biz seyredenlerde böyle yaptık. Böylesi galibiyetler futbol sofrasına hep konuk olmuyor. Sesizliğin içinden çıkan son dakika zaferinden elde ne kaldı? Üç puan kaldı. Üç puan oynayacak kadar iyimeydik ? Hayır. Peki öyleyse nasıl kazandık? Köşenin ismine bakarsanız bu sorunun yanıtı orda yatıyor. Sakarya sporun yeni patronun elinde sihirli top yok. Ama bi şansı var,bu takım toparlanabilir. Üsküdar Anadolu maçında gördük ki, takım içinde aksayan yerlere teknik adam eli zamanında değdi. Osman hoca bu takımla daha sıkı kucaklaştık ta ,Hamzanın yerinin sol ön olmadığını kendi tespit edecektir. Yeni teknik adam Üsküdar önünde Gökhan Şeni Rüstemlerde bırakırken ,Sert acı ,Volkan Çekici kulübede yanında tuttu. Giden kardeşte Sertacı, Gökhan’ı Volkan Çekiçi son haftalarda kulübede yanında oturtuyordu. Özdemir bu üçlüden Gökhanların golcü olanına ama, gol atmayı unutur hale gelene forma verdi. Biz değil kulübede oturanlar ayaklansın. Yarına da bir şeyler bırakıp, kötü günde elimizde kalan üç puanlık şans talih kısmet futbol zaferini santrada bırakırken Umut Pusat için birkaç kelam etmek istiyorum. Bu kardeş takımın on numarasıda on numaralık futbol cüssesi,futbol fiziği onda yok. Ama eldeki çilingir özelliği yine olanda o. Umut Pusat 90 dakika çok iyi gezdi, uzatmada sahne aldı. Hamzanın yapamadığını o yaptı ,ceza sahası içinde önüne aldığı topa iyi hükmetti. İşte bu görmeyenler içinde anlattığımız o pozisyonda önce penaltı çalındı.Sonra topu elle çıkartan Sakaryalı Samet öngüne kırmızı çıktı. Ardından penaltı geldi. A.Kadir iyi penaltı attı. İyi penaltı gol oldu. Sonunda o gün orda olanlar olarak çümbür cemaat mutlu olduk. Uzatmada Hamza ikinciyi atsaydı giden Teknik adama iyi bir mesaj olurdu. Salı sofrasında buluşmak umuduyla maçın Sıçaklığından çıkan futbol verilerini bu kadarla sınırlı tutuyorum.
Üsküdarda üç Sakaryalı
Sakarya ikinci olarak gelen Üsküdar Anadolu’da üç eski Sakaryalı oyuncu vardi. Sakarya sporu alacaklarından dolayı icraya veren Yunus Akman ,gecen sezon ortası Sakarya spordan gönderilen Doğan Seçkin Sakarya spor önünde forma giydiler. Üsküdarda bir Sakaryalı daha vardı. Stober Samet Öngen ,Sakaryalı olduğu için sahaya kaptan çıktı. 90+4 de gelişen penaltınında kahramanı olma talihsizliğni yaşayan Samet kırmızı görerek Sakarya’dan ayrıldı.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!