Trendyol 1. Lig Haftanın Maçları - Trendyol 1. Lig Puan Durumu TFF 3.Lig 2.Grup Haftanın Maçları - TFF 3.Lig 2.Grup Puan Durumu

Gözlem ) Hafta sonu futbol ( Emirler esintisi)

featured

Gözlem

Hafta sonu futbol ( Emirler esintisi)

Coronolu günler eşliğinde evdeyiz. Yarın 24.00 den sonrada bu sefer ev dışında sokağa çıkma yasağımda var.   Geçer geçer  bunlarda geçer diyerek, gelin biz Emirler haberinden yola çıkarak, farklı alanlara doğru koşalım. Bir zamanlar toprak ,bir zamanlar toprak içinde cakıllarla bütünleşen  zeminde, bir sağa bir sola koşan futbol topu, futbol heyecanı vardı. Süreç Dünyanın gelişimi ile berabere farklı kostümler giyerek karşımıza dikiliyor. Torak sahalar cime dönüştü. Mis gibi çim kokusu eşliğinde, bize göre daha şanslı bir nesil ,bizden daha güzel şartlarda futbolu teslim aldı. Stadlar yenilendi, sahalar çime gömüldü. Hatta bu süreçte amatörlerden Cim sahalara merhaba dediler. Ancak zamanla Üst düzey futbol evinde bunlar  bu güzellikler yoluna devam ederken ,son yıllarda alt yapılarda ,alt liglerde bu güzelliği göremez olduk. Avrupa’nın önce el verip sonra ,sporcu sağlığını düşünerek sırtından çıkardığı Sentetik kostümü ,bizim gibi geri kalmış,ekonomosi tepe taklak olmuş ülkeler  tesisleşmede  yenilik diyerek, Sentetik büyüsüne kapıldık. Şimdi Sakaryada Amatör futbolun heyecan yüklü bir çok sahası maalesef sentetik. Gel de bu ortamdan, sağlıklı futbolcu nesli çıkar. Bu  sahalar kansere zemin hazırlar, sentetik saha  sporcu sakatlanmalarına ,sporcunun özgür hareket alanlarını daraltır. Kısacası Sentetik ucuz iş gücü için cazip ,ancak futbol oynamak için bir çok sakıncalarında içinde barındırır. Sakaryaya bakıyorum, Erenler sentetik oldu,Hendekte sentetik saha var,Akyazıda iki tane sentedeik saha var. Şimdi geyveyede sentetik saha projesi merhaba diyecek. Daha önce cim olan Karasu ve Kocaalide Senteteik rüzgarının etkisinde kaldı. Özetle herkes gider mersine biz gideriz tersine misali bakımı daha kolay olduğu için, ömrü daha uzun olduğu için Senteteik bizim evin futbol mutfağına çöreklendi ,orada kaldı. Bu gidişlede ,bugünki ekonomik şartlar dada bizi çok zor terk eder. Gelin biz yine rotamızı Emirlere çevirelim. Nede olsa bu yazının ,bu düşüncenin isim babası Emirler. Emirler Bayram Berberin çoçuğu gibi baktığı ancak şu günlerde artık eskisi gibi bakamaz olduğu bir saha. Haberde bu sahaya ilgili olanlar el atsın dedik,haberde bu sahanın bu gün ki şartlarda futbol oynatılamaz halde olduğunu söyledik. Bekirpaşalı yöneticiler GSİM lüğünden yardım istemişler. Beliki de sahayı GSİM lüğüne devredebilirler. Olsun ,bu devir teslim bir sahanın daha sağlıklı koşullarda futbola hizmet vermesini isteriz, ancak.. Sakın ola ki canım cim saha Sentetik  projesine dönüşmesin. Vallahi yeşile hasret biri olarak, futbol sevdalısı biri olarak Erenlere döktüğüm gözyaşını bu saha içinde dökerim.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!