-

featured

(Gözlem ) Çekip gitmek neyin nesi

Gözlem

Çekip gitmek neyin nesi

Osman Özdemir  hem işini yapmaya çalışıyor hem de kendine yöneltilen eleştiri oklarına karşı dik duruş sergileme cabası için de . Karşıyaka beraberliği sonrası Eleştiri oklarının karşısına Sakaryaspora nasıl geldiysem öylede giderim diyerek karşı duran, gel dediler geldim ,git derlerse de giderim şeklindeki düşünce akımı ile karşı durmaya çalışmak Osman Özdemir gibi sırtında hem futbolculuk ,hem de teknik adamlık kariyeri yüklü birine yakışmamış. . Yok böyle bir dünya Osman hocam. Hem profesyonelim diyeceksin ,ben işimi yapıyorum ,işimin başındayım diyeceksin ,ben bu takıma güveniyorum diyeceksin ,bu takımın kalitesi bu ligin üstünde olduğuna inananır ken , bir beraberlik sonrası bir bardak suda karşına çıkan eleştiri fırtınasını kendine dert edeceksin.  Asıl bu aşamada  güçlü olacaksın. Osman hocam bizim gibi geri kalmış kapitalist ülkelerin gelişmemiş futbol kültürü içinde bunlar  var. Sadece skora ,alınan başarılara endeksli günümüz Türkiye’sinin bir parçası olan Sakaryada,  bu futbol kervanının  içinde yer alıyor.. Her şey başarıya kilitlenmiş. Kimse hala yapılamayan stad dan ,kimse kurumsallaşmanın A sının bile ortada olmadığı futbol gerçeğinden, kimse alt yapı dan ,kimse futbolun doğru oynatıldığı kalıcı bir düzenden  bahsetmiyor. Kimse 52 yıllık futbol mazisine bürünmüş Sakaryasporun Rüstemlerden başka yerinin olmayışına kafa yormuyor. Kimse geleceğini  teminat altına alacak yatırım yoksunulduğun dan  bahsetmiyor. Suni yapay gündemler eşliğinde bu güne kadar gelmiş bir Sakaryaspordan  daha farklı şekilde bahsetmek iste sekte ,futbol eşiğinin altından çok fazla bir şey çıkmıyor. Diriliş hikayesinin ikinci yılında Osman Özdemirin serzenişinden yola çıkarak bazı  Yeşil Siyah gerçekleri buralara kadar taşındık. Yarın transfer sona erecek , Bugsaş maçı kapıya dayandı ,bende kalkmış nelerden bahsediyorum. Kafanızı ütülediysem af ola diyerek ben buradan Osman Özdemire zaman tanıyın diyenlerin yanında olduğumu haykırmak istiyorum.  Hatta ona olan güveni yenilemek bana ait olsaydı ,kurumsallaşmanın temelleri için ilk adımı atmak adına Sakaryasporu uzun yıllar ona teslim etmek isterdim.

YEŞİL SİYAH  HÜZNÜN 15 YILI

Sakaryaspor tarihinin en açılı futbol sayfasında duran Yozgat faciasının üzerinden dün itibarıyla tam 15 yıl geçmiş. Aykut Yiğit, Futbolcu Fırat, Masör Cuneyt ,malzemeci Fevzi Ergünoğlu ,Şöför  Selami Uladağ ve sonradan yaşama veda eden yönetici Fetih Güntekin bundan tam 15 yıl önce  elim kaza sonrası , kara toprağa düşen yeşil siyah yürekler olmuşlar. O günü yolda öğrenen, Yozgata gittikten sonra kaza yerine gidip Kral  Aykut Yiğitin kanlı ayakkabılarını gören  Sakaryalı ender Gazetecilerden biriyim. Gördüklerim bir film şeridi gibi hala gözlerimin önünde. İçini açmıyayım ,içi yürek burkucu görüntülerle dolu. Bırakın o günün hüznü orada kalsın. Allah böylesi kazayı hiçbir takıma göstermesin. Acı düştüğü yeri yakar diyerek bu gün o gün yaşama veda edenlere Allahtan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı dileyerek  o günün bende bıraktığı izlere nokta koyuyorum.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!