Gözlem Aylık Devrim

Daha Fazla Göster

Gözlem   Aylık  Devrim

Devrimin sözlükteki karşılığı nedir? İktidar yada organizasyon yapısında , kısa zamanda yaşanan köklü değişimlere Devrim denir. ASKF deki Yaşar Zımba Başkanlığındaki yeni yönetimde geçmişten günümüze miras kalan köhne yapının içine bazı yenilikleri eklemek adına önemli adımlar attıklarını gördüğümü itiraf etmeliyim. Neydi  bunlar ,önce bu sene Süper lige çıkış için uygulamada olan tek devre Playof karşılaşmaları, çift devreye, ve de deplasmanlı şekle dönüştü. U 19 lar tembel yapıdan kurtuldu. Şimdi bu sene, bu kategoride takımların  Play of mücadelesi  play of lara on veya on beş gün kalana kadar devam edecek. Bitmedi  Haftalık program konusunda ,saçma sapan Ali Aslan uygulamaları rafa kalktı. Bundan böyle Futbolda programlar, günü birlik olmayacak. Bu konuda Ali Aslanın süperiz  telefon çıkışları futbol kapısından uzak olacak. Artık Futbol İl Tertip kurulu ASKF nin önlerine koyduğu önerisiyle, yılların şikayet konusu olan haftalık program uygulamasını  aylığa taşıyarak , yıllar sonra bu konuda adım attı. Yanılmıyorsam Sinan Panta döneminde böyle bir uygulama bizim futbol kapısından içeri girmişti. Bu uygulama yeni olmasada , aylık programın arkasında duran bir ASKF yönetimi var. Sinan Panta zamanında bu rahmetli Hüseyin Kama eliyle keyfiyet alanına alınmıştı. Sonuç olarak bu gün Futbolda, takımların ,Hakemlerin ,Emniyetin  şikayetlerini dikkate alan ,Futbola hizmet için önlerine konulan olumlu projelere kulak tıkamayan bir ASKF yönetimi var. Biz iyi olanı ,biz futbol adına ortaya konulan olumlu projelere atılan imzalarının altına, imza atarız. Bu günde bu sütünlarda bunu yapıyoruz.

HAKEM 54 YORUMU
Bizim Salı sofrasına Sportif 54 de  bir birinden farklı üç yorum gelmiş. Aldık kabul ettik. İkisi Hakem kökenli , biride Sakaryaspor taraftarı. Hakemler   iki ayrı cenahtan bize ateş etmişler. Biri var ki ona bir şeyler  yazma gereği duydum. Rumuzu Hakem 54. Bana göre bu kardeş rumuzunu Sapanca Hakem 54 yazsaydı ,  daha doğru davranmış olurdu. Hakemlikte ve de yöneticilikte bir yerlere gelemeyenlerin savaşına ortak olmak  istemesem de ,  işim gereği  bize eleştiri gönderenlerde  ortalığı bırakmam. Bu Sapancalı kardeş pardon Sakarya 54 ,demiş ki siz önünüze gelenleri yazdığınız sürece ,araştırmadığınız sürece bilmeden yazarsınız demiş ve eklemiş, İdmanlara gelmeden ,terlemeden maç alınmaz türünden bazı kriterlere parmak basmış. Kardeş biz Hakemlerin han ki kriterlere göre maç aldığını ,hanki kriterlere göre klasmana yazıldıklarını bilenler deniz. Ben hiçbir şekilde idmana çıkmadan ,İHK  nın istediği ölçülerde çalışmayanlara maç verilmesine destek olmam. Bak yandaş Hakem 54 , Bak kardeş, biz önümüze konan her bilgiye balıklama dalmayız. İnanmadığımız , bilmediğimiz hiçbir konuda biz bu alemde at oynatmayız. Bendeki bu değerler ,hem hakemlik ,hem de hakem camiasında yönetiçilik yaptığım yıllarda vardı. Ben senin gibi menfaat çeşmesinde nöbet tutmadım. Hem sonra sen kimin Avukatısın Hakem 54.Ben söyleyeyim  , sanırım yeni İHK nın internetteki koruyucu Meleklerindensin. Bir bilgi daha vereyim sana ,bu günün İHK Başkanının Hakemlik yaptığı dönemlerde, bir yerlere gelmesi adına verdiği savaşa ,o günün şartlarında bir yerlere gelmesinin, Sakarya Hakemliği için iyi olacağına inandığım için  destek olduğumu, ben sana söylüyorum, sende git Avukatlığına soyunduğun  Ercan Yıldırıma sor. Bu konuda bir noktayı  açık ve net bir dille belirtiyorum ,Hakemlikte kefil olduğum Ercan Yıldırımın ve de yanındakilerin  yöneticilik vasıflarına  kefil olmam.Taraf olduğumu düşünenler giden İHK için yazdıklarımı okumadıysalar okusunlar.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!