Gözlem

Daha Fazla Göster

Gözlem
Cüneyt gitti,Hüseyin geri geldi
Futbolda ara transferde ki günlerde insanın başı dönüyor. Her an her şey kapınıza konuk oluyor. Kimin eli kimin cebinde misali yaşanan bu kargaşada, Sakarya sporda kalede yeni bir devrim oldu. Tecrübeli Yavuzun geldiği anlarda bunu dert etmez gibi görünen Cüneyt, aslında içine attığı bu transfere ancak bir maç dayanabildi. Hep oynayan biri olarak birden ikinci adam olmak onu çok düşündürmüş olmalı ki ,Güngören maçı sonrası Maraş hazırlıkları sürerken yönetimden affını istedi. Karşılıklı anlaşmalar eşliğinde Cüneyt gitti ,kendine kulüp bul denilen Hüseyin geriye geldi. Cüneyt adına üzüldüm. Bu çocuk bu yuvada bir türlü birinci kaleci olamadı. Olmasını çok isterdimde profosyenel futbolda duygusallığa yer yok ki. Ya mücadele edeceksin ,yada şansını başka diyarlarda deneyeceksin.Cüneyt bir kez daha ikinci seçeneğe sarıldı. Sakarya spordan ilk ayrılış sürecinde gittiği yerlerde mutlu olmayan Cüneyt, umarım bu sefer o mutluluğu gideceği futbol adresinde yakalar. Sakarya spor yönetimi bu ayrılıktan kendine ders çıkarmalı. Bir takımın elinin avucunun içinde her daim üç kaleci olmalı. Hüseyin’e git kendine kulüp bul dediniz. Ya bulsaydı? Futbol topunun gezdiği Bahçelerde bunlar maalesef oluyor. Belediye ekibinden kurulu Sakarya spor yönetiminde bunların olmasını fazla yadırgamamak gerek. Bir gelişme daha yaşandı yaşanacak. Sakarya sporun kadro dışına ittiği Sedat beklide siz bu yorumu okurken kendinden istenilen parayı verip rotayı Kahramam Maraşa cevirmiş olacak. Ben bu transferin bitti bitecek haberini dün almıştım. Sakarya spor kulupü bana ulaşan haberi doğrulamıştı. Temkinli konuşuyorum.Çünkü bu ara transfer de çok zikzaklar çiziliyor. Yakında gündeme Ünal Avcı ve Ünal Noyanın transferleri düşerse şaşırmam.
BAKETBOLUN GEÇMİŞ YÜZÜ
Basketbol de Genç Erkekler müsabakaları öncesi Basketbol geçmişiyle yüzleşti. Erdoğan Çamlı yurt,Yücel Er, Ferruz Ertürer , Oktay Özhan, Coşkun Kanat,Vedat Taş pınar, Atilla Tapşın Pota altında yılların eskimi yen yüzleri olarak Spor Salonunda Basketbolun bu günüyle tanıştılar. Alpay Alevi kutlamak gerek, her Basketbol final akşamını geçmişin önemli isimleri ile süslüyor. Basketbolun geçmişini çanlı tutmak adına, böylesi organizasyonları salonlarda pota altına gelmesi bu işin içinde olanlara duygusal anlar yaşatıyor. Rahmetli Özcan Çetin taşın adına düzenlenen Gençler Basketbol ligini Büyükşehir Belediye Gelişim kazandı. Yıldızlardan sonra Gençlerin şampiyonluğunu da Ormansporu yenerek evine taşıyan Büyükşehir görül diki, bu ilde kısa sürede rakipsiz oldu. Bu başarıları Üstteki hareketliliğin alt kata taşınması olarak yorumlamak mümkün.
********************
Kocaali Semihi aldı
Kocaali spor bu gün oynayacağı krtik As Akyazı karşılaşması öncesi gol yollarına takviye yaptı. Mavi Beyazlılar tağılan Ferizli spordan kopan Semih Aydını renklerine bağladı. Semih Aydın daha önce Nihatla beraber Adapazarı spora gitmişti. Nihat Adapazarı sporda kalırken ,Semih Aydın geriye dönmüştü.
nazim aktürk

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!