Gözlem « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

İşte aldığı ceza!

Foto Galeri, Sakaryaspor

Gözlem

Bu haber 27 Ocak 2015 - 23:16 'de eklendi ve Bu haber 1.143 kez okundu. kez görüntülendi.

Gözlem
Hacı Ömer
Sakarya sporda Antalya kampı biter bitmez Hacı Ömer soluğu U 19 maçında aldı. Antalya ya götürülüşünün altında sus payı yattığını, transfer sürecinde santrafor arayışı bir güzel ortaya çıkardı. Bu çocuk ,bu günün teknik kadrosunun ne gözünde,nede gönlünde yer edememiş. Taraflar birbirine uzaktan bakmaya ikinci yarı içinde de devam ettiler . Bu fotoğraf anlaşılan oki lig sonuna kadar böyle sürüp gidecek. Yeni transfer Gurbetçiye ayağının tozuyla forma uzatan zihniyet eğer, Antalya’da beraber olduğu bir futbolcuyu düşünmüyorsa ,Hacı Ömer ve yakınları çok çabuk kendilerini sorgu odasına taşımalılar. Bana göre Hacı Ömer oynayabileceği bir yere tez elden uçmalı. Alt yapıyı kaldıramayan ,kendini üst yapı için düşünen bir oyuncunun, bu saatten sonra alt yapıya da çok fazlası dokunmaz. Hacı Ömer’e yönetim oynayabileceği bir takım bulmalı. Veya onun akıl hocaları bu süreçte devreye girmeli. Bu günün teknik sorumlusunun Hacı Ömer konusundaki takıntısını gördükten sonra, ben olsam o gidene kadar, kendimi kanıtlayabileceğim başka bir futbol adresine koşardım.
KURBANDA İŞE YARAMADI
Adapazarı spor Sapanca maçı öncesi kurban kesti. Ne olduda tam sezon ortasında kurban kesimine gerek görüldü. Kulupün savunma mekanizmaları bu kurban kesme eylemini ,takımın üstünde dolaşan sakatlık kabusuna bağlamışlar. Bana göre eksik bir düşünce. Bu takımın sezon başı rot balans ayarı sakatlıklarla bozuldu., Bu doğru. Sakatlıklar uzun süreli oldu bu doğru. Ama bu gün yaşananların bir doğrusu daha var, takım sendeledikçe yapılan takviyeler, Karamandaki dokuyla örtüşmedi. İçsel sorunlarda bu işin bir parçası oldu çıktı. Adapazarı sporun ikinci yarı her alanda sergilediği tutum ve davranış, başarıya endeksli futbol düşüncesini olumlu yönde besleyemediği gün gibi ortada. Teknik kadro ,futbolcular ve yönetim Sapanca beraberliğini içine katan başarısız sürecin içinde yatan futbol ayarındaki bozuklukları hep beraber testten geçirmeli. Karamandaki futbol resmi bu gün için Bala uzaktan bakan bir düşünce olarak soyunma odasından sahaya yayılması adına etrafa ışık saçmıyor. Ben kara tablo çizdim ,aydınlatmak bu takım Bala çıkacak iddiasında olanlara düşer.
KONTROL
Yeni stad hayata geçince yeni bir hayata yelken açacak olan Atatürk stadının Güngör maçıyla başlanan denetim seferberliği olumlu sonuç verdi. Bedavacıların önünü kesmek adına Basına bile turnike uygulaması getiren düşünce geçte olsa uyandı.( Basına turnike abartıldı) Yalnız Güngören maçında görül diki turnike uygulaması zaman kaybına neden oluyor. Maç başladı ,tribünler boş. On dakika sonra doldu. Ya taraftar maça erken gelecek ,yada turnikeciler bu işi hızlandıracak. Merakımı hoş görün bu uygulama sonrası Sakarya spor kasasına giren parada artış odlumu acaba. Seyredenler sakindi. Polise slokonlar eşliğinde göndermede bulundular ama taşkınlık yapmadılar. Amigolarına üçlük istediler ama cezaya sebep olacak hamlelerini ben görmedim. Kılı kırk yaran TFF Temsilcisi bakalım bu hafta ne yumurtlayacak.
nazim aktürk

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.