Galibiyet hediye etmek isterdik

“Daha az hata yapacağız”

Tahincioğlu BSL’nin 7. haftasında Darüşşafaka ile karşılaşacak olan Büyükşehir Basketbol Takımı hazırlıklarını sürdürüyor. Koç Selçuk Ernak, “Darüşşafaka önünde daha az hata yaparak galibiyete uzanmak istiyoruz. Taraftarlarımızla birlikte güzel günler göreceğimize inanıyorum” derken; Kaptan Tufan Önen, “Saha avantajını güzel kullanarak taraftarlarımızla kazanmak istiyoruz” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 7. haftasında Sakarya Spor Salonu’nda karşılaşacağı Darüşşafaka maçı hazırlıklarını sürdürüyor. 18 Kasım Cumartesi günü saat 17.00’da oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulunan Koç Selçuk Ernak, Darüşşafaka atletizm olarak çok yukarda bir rakip ve bireysel becerileri çok yüksek. Onların güçlü yönlerini ortaya çıkarmamaya çalışacağız dedi. Kaptan Tufan Önen, “Taraftarlarımız ile birlikte Darrüşafaka maçını kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Galibiyet hediye etmek isterdik

Beşiktaş maçı sonrası değerlendirme konuşması yapan Koç Selçuk Ernak, “Maçlarımız Sakarya’da özlenen bir atmosferde oynandı. İyi başlayamadığımız bir maçı sonuna kadar iyi bir yere getirdik. Kuvvetli rakibimiz ile mücadele etmeyi başardık. Tecrübeli bir takım değiliz. Nerede hızlanacağımız ve nerede yavaşlayacağımız konusunda hatalar yaptık. İlk yarıda bir top kaybetmemize rağmen, ikinci yarıda 13 top kaybettik. Rakibimiz de bunu kendi lehine çevirdi. Kazanamadık. Taraftarımıza büyük takıma karşı bir galibiyet hediye etmek isterdik” dedi.

 

Güçlü yönlerini ortaya çıkarmayacağız

Selçuk Ernak, “Rakibiniz ne kadar güçlü olursa olsun biz kaybetmeyi kolay hazmedebilen ve bununla beraber mutlu olmayı başarabilen insanlar değiliz. Oyuncularımda öyle, mutlaka bunun sorumluluğunu hissediyorlar. Bunu kendimize olumlu bir motivasyona çevirmeye çalışacağız. Çünkü önümüzdeki maç yine evimizde zor bir rakip ile oynayacağız. Fazla sevinmeye, üzülmeye vaktimiz olmuyor bizim. Hemen bir sonraki müsabakaya geçiyoruz. Tabiki galip gelememiş olmaktan hoşnut kalmadık. Darüşşafaka maçında daha az hata yaparak bunu lehimize çevirmeye çalışacağız. Darüşşafaka atletizm olarak çok yukarda bir rakip ve bireysel becerileri çok yüksek. Tabi onların güçlü yönlerini ortaya çıkarmamaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

Gurur vesilesi

Taraftara bir çağrıdan ziyade onlara bir teşekkür borçlu olduklarını söyleyen Koç Selçuk Ernak, “Burada 5 bin kişilik salonda 5 bin kişinin üstünde bir taraftar kitlesi ile oynuyoruz. Gösterdiğimiz mücadeleden memnun kaldıklarını bize hissettirdiler. Bu bizim için bir gurur vesilesi onlarla beraber güzel günler göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

Oyundan keyif aldık

Kaptan Tufan Önen, “Biz bu hafta çok güçlü bir rakip ile oynadık. Çok fazla üzülmüyoruz. Biz oynamak istediğimiz basketbolu sahaya yansıttık.  Sonunda bazı işleri beceremedik. Beşiktaş çok güçlü bir rakip. Bizde çok tecrübesiz gözükebiliriz ama biz oynadığımız basketboldan keyif aldık. Kazanabileceğimiz bir maçtı ancak sonunu getiremedik.”

 

Taraftar ile daha iyi oynuyoruz

Tufan Önen, “Darrüşafaka maçı zor bir maç olacak. Onlar basketbolda yukarılarda oynuyorlar. Sonuçta evimizde oynuyoruz. Taraftarlarımız ile birlikte Darrüşafaka maçını kazanmak istiyoruz. Saha avantajını güzel kullanmak istiyoruz. İnşallah kazanacağız. Bazen aksiklikler oluyor fakat biz bundan sonra kazanacağımızı düşünüyoruz. Taraftarlarımızla daha iyi oynuyoruz” dedi.

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!